Gică Popescu, verdict categoric despre viitorul lui Edi Iordănescu: ”Un antrenor este ţinut de rezultate! Din păcate, el nu le-a avut!”

Dragoș Vasile Publicat: 27 septembrie 2022, 10:03

Comentarii
Gică Popescu, verdict categoric despre viitorul lui Edi Iordănescu: ”Un antrenor este ţinut de rezultate! Din păcate, el nu le-a avut!”

Gică Popescu, președintele de la Farul Constanța / EDUARD VINATORU / MEDIAFAX FOTO

Gică Popescu a oferit un verdict categoric despre viitorul lui Edi Iordănescu. România a retrogradat în Liga C din UEFA Nations League, după ce a avut un parcurs slab.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Două victorii, o remiză şi trei înfrângeri au înregistrat „tricolorii” în 6 meciuri în Nations League. Întrebat despre viitorul lui Edi Iordănescu, ”Baciul” a oferit un răspuns categoric.

Gică Popescu, verdict categoric despre viitorul lui Edi Iordănescu

“Nu ne putem bucura de victorie, a fost în zadar. Muntenegru, ca şi Bosnia, fiind sigure de locul în clasament, au jucat cu echipa a doua. Retrogradarea s-a produs la cele două înfrângeri cu Muntenegru.

Nu ştiu care sunt planurile federaţiei cu Iordănescu. Un antrenor este ţinut în funcţie de rezultate, din păcate Edi nu le-a avut, echipa a retrogradat. Putem spune că a avut o perioadă de insuccese”, a declarat Gică Popescu, potrivit orangesport.ro.

Anunţul făcut de Mihai Stoichiţă despre viitorul lui Edi Iordănescu

Edi Iordănescu continuă la naţională. Mihai Stoichiţă a făcut anunţul la miezul nopţii, imediat după România – Bosnia 4-1.

Reclamă
Reclamă

O să meargă mai departe Edi, pentru că aşa vrea Federaţia. Continuam cu Edi pentru ce am vazut in ultimele 2 meciuri.

Același lucru l-am fi facut si cu Boloni”, a fost anunţul la miezul nopţii făcut de Mihai Stoichiţă la orangesport.ro.

EXCULSIV | Reacţia lui Edi Iordănescu, după ce Răzvan Burleanu şi Mihai Stoichiţă au dat buzna în vestiar

Edi Iordănescu s-a ferit să anunţe dacă a decis să continue pe banca primei reprezentative, dar a dezvăluit ce le-a spus jucătorilor imediat după victoria cu Bosnia.

Reclamă

Jucătorilor le-am spus că sunt suporterul lor numărul 1, acum când merg la cluburi. Că tot timpul în faţa televizorului trăiesc cu emoţie exprimarea lor, parcursul lor. Că trebuie să arate putere, să meargă, să se impună, să îşi crească nivelul. Să reuşească, dacă se poate, mulţi să se mute la un nivel mai bun. Şi atunci când vor veni la echipa naţională vor aduce o altă experienţă, altă maturitate.

(Reporter: Ce le-aţi spus jucătorilor în vestiar şi ce v-a spus domnnul Burleanu?) E o întrebare la care doar timpul poate răspunde. Sunt echipe ca Turcia şi Grecia care sunt mai jos şi cărora le e mai uşor. Au şanse mai mari să câştige Liga Naţiunilor. Eu nu mi-am dorit asta, rămâne un regret al meu„, a declarat Edi Iordănescu, în exclusivitate, pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:43

VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur

5:00

VIDEOGeorge Russell a câștigat cursa de sprint din MP al Chinei. Calificările, de la ora 09:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY)

23:45 13 mart.

“Îmi asum responsabilitatea” Reacţia lui Coelho după Craiova-Argeş 0-1: “Vom vedea dacă voi fi pe bancă sau nu”

23:35 13 mart.

Ștefan Baiaram surprinde, după Craiova – FC Argeș 0-1: „Împreună putem lua campionatul”

23:17 13 mart.

Gică Craioveanu, descumpănit după eșecul cu FC Argeș: „Cel mai modest meci din acest sezon”

23:12 13 mart.

“Se bate Argeş la titlu?” Răspunsul lui Andone, după ce echipa lui a produs una din surprizele campionatului!

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 4 Continuă coșmarul pentru Dennis Politic! Fotbalistul FCSB-ului, scos după 19 minute în UTA – Hermannstadt 5 Antrenorul lui Celta Vigo, reacţie superbă după gafa lui Ionuţ Radu din Celta Vigo – Lyon 1-1: “Sunt mândru” 6 Ionuț Radu, gafă uriașă în Celta Vigo – Olympique Lyon. Portarul român a comis-o în minutul 88
Citește și