Închide meniul

Ion Crăciunescu a răbufnit, după declaraţiile lui Edi Iordănescu: “Vii cu d-astea, frate! Îmi venea să plâng!”

Viviana Moraru Publicat: 14 octombrie 2023, 21:48

Comentarii
Ion Crăciunescu a răbufnit, după declaraţiile lui Edi Iordănescu: Vii cu d-astea, frate! Îmi venea să plâng!

Edi Iordănescu, în timpul unui meci al naţionalei

Ion Crăciunescu a răbufnit, după ce a auzit declaraţiile lui Edi Iordănescu. În ciuda faptului că România a obţinut doar un punct din duelul cu Belarus, selecţionerul s-a declarat foarte mulţumit de unele aspecte ale jocului. Aceste afirmaţii l-au scos însă din sărite pe Crăciunescu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România a ratat numeroase ocazii în duelul cu Belarus, duel care s-a încheiat cu scorul de 0-0. “Tricolorii” se vor duela în următorul meci cu Andorra, duminică, de la 21:45, în format live text, pe AS.ro.

Ion Crăciunescu a răbufnit, după declaraţiile lui Edi Iordănescu

Ion Crăciunescu nu s-a mai putut abţine, şi i-a transmis un mesaj tranşant lui Edi Iordănescu. Fostul arbitru a declarat că naţionala s-a chinuit în duelul cu Belarus, în ciuda laudelor selecţionerului.

Edi Iordănescu s-a declarat mulţumit de unele aspecte ale jocului “tricolorilor”, remarcând posesia elevilor săi şi faptul că România a rămas neînvinsă în grupa de calificare la EURO 2024.

“Mai bine ca niciodată? Cum? Eu n-am văzut același meci. Mie îmi venea să plâng. Vrem să vedem naționala jucând fotbal! Nu să se chinuie! Și înainte ne spui că terenul a fost prost. Nu a spus așa la început?

Reclamă
Reclamă

Vii cu d-astea, frate, înainte de meci… când joci cu cine? Cu Belarus!”, a declarat Ion Crăciunescu, conform digisport.ro.

Edi Iordănescu, înaintea meciului cu Andorra: “Suntem pe drumul cel bun!”

Edi Iordănescu a recunoscut că jucătorii naţionalei au fost extrem de supăraţi la finalul partidei cu Belarus, ceea ce reprezintă un lucru pozitiv pentru selecţioner, care a văzut o schimbae în atitudinea „tricolorilor”.

„Se anunţă o partidă importantă. O partidă capitală în economia clasamentului şi a obiectivului nostru. Ne dorim să fim şi mai exaţi în ceea ce facem, mai inspiraţi şi eficienţi în faţa porţii şi să avem un joc consistent. Dar cu mai multă calitate la ultimul şut. Trebuie să aducem 3 puncte pentru ca să avem linişte să pregătim dubla finală din luna viitoare.

Reclamă

Am văzut băieţii foarte supăraţi după egalul cu Israel, am văzut băieţii foarte supăraţi după egalul cu Belarus. Am văzut multă tristeţe, e datoria mea să ridic moralul. Dacă a fost şi un lucru pozitiv, pe lângă faptul că atitudinea a fost totală, pentru că au arătat caracter. Din păcate ne-a lipsit golul şi a fost o doză de supărare şi de frustrare.

Un lucru pozitiv este că echipa trăieşte şi suferă. Nu vreau să fac comparaţii, dar în trecut eram relaxaţi şi după înfrângeri, acum echipa şi când produce egaluri trăieşte momentul şi suferă. Înseamnă că suntem pe drumul cel bun”, a declarat Edi Iordănescu, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:30
Programul etapei a 9-a din Liga Portugal. Estrela Amadora – Rio Ave şi Benfica – Arouca se joacă sâmbătă (22:30)
20:30
LIVE TEXTFC Argeș – Dinamo 0-0. „Câinii” țintesc victoria în duelul încins de la Mioveni
20:15
„L-am văzut pe Simeone. Nu suntem arestați”. Eugen Neagoe, discurs vehement după ce Petrolul a remizat cu Csikszereda
19:58
Starul care i se poate alătura lui Cristi Chivu la Inter! Ofertă de aproape 60 de milioane de euro
19:51
Starurile lui Real Madrid au „luat foc” după declarațiile lui Lamine Yamal. Tensiuni uriașe înainte de El Clasico
19:48
Rijeka – Sparta Praga 1-0. Meciul, reluat din repriza a doua după ce a fost întrerupt joi din pricina vremii
1 Mutu refuză să fie comparat cu Chivu: “Când duceam Rapid în play-off, nu întrebaţi de ce eu sunt acolo și el la Inter Unde16?” 2 UEFA a explicat în premieră de ce a șters Cupa Campionilor din dreptul lui FCSB. Cum a revenit la Steaua trofeul 3 Rupt de beat, un căpitan de la o echipă din România a făcut accident la ora 4.16 dimineaţa. Cum l-au găsit poliţiştii 4 Jucătorii făcuţi praf de Gigi Becali după înfrângerea cu Bologna! Cine e principalul vinovat: “A pierdut meciul” 5 Dinamo vrea să dea marea lovitură! Ce fotbalist de la Steaua vrea să transfere 6 Gigi Becali a dezvăluit marele regret de la FCSB: “I-am dat salariu ca prostul. E un pariu pierdut”
Citește și