Închide meniul

Israel – România 2-2 | “Trebuie să spere toată ţara!” Alexandru Cicâldău cere mobilizare naţională pentru calificarea la EURO 2024

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 martie 2022, 23:10

Israel – România 2-2 | Trebuie să spere toată ţara! Alexandru Cicâldău cere mobilizare naţională pentru calificarea la EURO 2024

Alex Cicâldău, în timpul unui meci / Profimedia

Israel – România 2-2. Alexandru Cicâldău a marcat primul gol la României din mandatul de selecţioner al lui Edi Iordănescu. Mijlocaşul celor de la Galatasaray se gândeşte deja la marele obiectiv fixat generaţiei sale: calificarea la EURO 2024.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Cicâldău a marcat în debutul partidei cu Istarel, când a finalizat partea perfectă a lui Dennis Man.

Ne doream să câştigăm acest meci, era foarte important pentru moralul nostru. Cred că am făcut foarte multe lucruri pozitive în acest meci, dar am făcut şi lucruri negative pe care trebuie să le analizăm şi să le îmbunătăţim. Trebuie să sperăm, trebuie să spere toţi jucătorii şi toată ţara“, a spus Alexandru Cicâldău la sport.ro.

Alexandru Cicâldău a marcat primul gol în mandatul lui Edi Iordănescu

Alexandru Cicâldău (24 ani) a marcat primul gol în mandatul lui Edi Iordănescu. Mijlocaşul lui Galatasaray a deschis scorul în minutul 10 al confruntării de pe „Netanya Stadium”. Alexandru Cicâldău a fost printre cei trei „supravieţuitori” ai echipei de start a României. Edi Iordănescu a făcut 8 schimbări faţă de înfrângerea cu Grecia, scor 0-1, iar mijlocaşul lui Galatasaray a fost titularizat în ambele confruntări.

Valentin Mihăilă a semnat prima mare ocazie în meciul cu Israel. Fotbalistul lui Atalanta a driblat un adversar şi l-a încercat pe Marciano cu un şut puternic, la colţul lung, din interiorul careului.

Reclamă
Reclamă

Mihăilă nu a reuşit să înscrie, dar Alexandru Cicâldău „a spart gheaţa” în mandatul noului selecţioner. Dennis Man i-a trimis o pasă lungă mijlocaşului lui Galatasaray, care l-a învins pe portarul advers şi a reuşit primul gol din era Iordănescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:59

Carlos Alcaraz a făcut publicul să râdă după ce a defilat în sferturi la Roland Garros: “Scuze pentru asta”

10:37

New York Knicks a rămas fără antrenor! Tom Thibodeau a fost concediat

10:11

Ştefan Baiaram va rata EURO 2025! Jucătorul Craiovei a părăsit cantonamentul naţionalei U21

9:46

Barcelona riscă să fie sancţionată în Champions League! Catalanii au încălcat, din nou, fair-play-ul financiar

9:21

“La revedere!” Gigi Becali schimbă strategia la FCSB: “Nu mă mai interesează jucătorii tineri”

8:54

Basarab Panduru ştie avantajul lui Costel Gâlcă la Rapid: “Poţi să cauţi cât vrei”. Comparaţia cu Şumudică

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic a fost şi pe lista FCSB-ului 3 Gigi Becali, ultimele detalii despre transferul lui Dennis Politic la FCSB: “Asta e oferta finală” 4 Alexandru Musi s-a înţeles cu Dinamo. Dennis Politic, tot mai aproape de transferul la FCSB 5 Gigi Becali a reacționat după ce a auzit că Dan Șucu ar vrea un jucător de la FCSB 6 Karlo Muhar i-a dat răspunsul lui Gigi Becali în privinţa transferului la FCSB!
Citește și