Închide meniul

Mirel Rădoi a pierdut "pariul"! Mario Camora a gafat în meciul cu Germania. Selecţionerul nu a stat pe gânduri şi l-a schimbat

Dragoș Vasile Publicat: 28 martie 2021, 20:06

Comentarii
Mirel Rădoi a pierdut "pariul"! Mario Camora a gafat în meciul cu Germania. Selecţionerul nu a stat pe gânduri şi l-a schimbat

Camora, schimbat la pauză de Mirel Rădoi

Mario Camora a gafat, din nou. La faza care a adus golul de 1-0 pentru Germania, fundaşul nu s-a sincronizat cu Chiricheș, Toșca și Ovidiu Popescu şi l-a menţinut pe Havertz în poziţie regulamentară, la faza suspectă de ofsaid.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tușierul a lăsat fanionul jos, iar jucătorul lui Chelsea a avansat până în careul lui Niță, unde i-a pasat ideal lui Gnabry, care a îndeplinit o simplă formalitate.

Astfel, la pauză, Mirel Rădoi şi-a pierdut răbdarea şi l-a schimbat pe Camora cu Burcă, colegul său de la CFR Cluj. Meciul cu Germania este al treilea în tricoul României pentru fundaşul de 34 de ani.

Mario Camora, criticat dur de un coleg de la naţională chiar la debut

Partida din această seară nu este singura în care Camora a greşit. Cosmin Moţi a făcut câteva declaraţii neaşteptate la adresa acestuia chiar după debutul sub tricolor.

Fundaşul îl considera vinovat pe jucătorul CFR pentru ambele goluri marcate de Islanda, în meciul de baraj cu România, scor 1-2: "A fost greșeala lui Camora, asta e părerea mea. La golul 1 nu a întâmpinat adversarul, la al doilea l-a scos din ofsaid.

Reclamă
Reclamă

E normal într-un fel, pentru că e primul meci al lui la echipa națională, a fost și un pic de presiune pe umerii lui", spunea Moţi, la gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Vom elimina Turcia la barajul pentru World Cup 2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:15
Impresarul lui Radu Drăgușin a făcut anunțul: „Robocop”. Ce urmează pentru fotbalist
21:06
VideoJurnal Antena Sport | O scenă plină de legende
21:02
VideoJurnal Antena Sport | Tragerea la sorţi i-a ridicat de la masă pe dinamovişti
20:55
Procesul intentat de Felipe Massa pentru titlul din 2008 continuă! Ce a decis Înalta Curte de Justiţie londoneză
20:24
OFICIAL | UEFA a anunţat când se joacă Turcia – România! Oră neobişnuită pentru “tricolori”
19:45
Atac dur asupra lui Mircea Lucescu! I s-a cerut demisia selecționerului: „La pensie te scot la 55 de ani”
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 3 BREAKING NEWSTurcia – România, la barajul pentru Cupa Mondială. Posibil duel cu Slovacia sau Kosovo în finala play-off-ului 4 Prima reacţie a lui Mircea Lucescu după ce a aflat că România joacă împotriva Turciei la barajul pentru World Cup 2026 5 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 6 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut
Citește și