Mirel Rădoi a surprins pe toată lumea, chiar și pe propriii jucători :)! “Nu mă așteptam să fiu titular!” Decizia luată de selecționer

Publicat: 3 septembrie 2021, 10:57 / Actualizat: 3 septembrie 2021, 13:15

Comentarii
Mirel Rădoi a surprins pe toată lumea, chiar și pe propriii jucători :)! Nu mă așteptam să fiu titular! Decizia luată de selecționer

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Transferat recent în Germania, acolo unde evoluează pe postul de fundaș central, Dragoș Nedelcu a fost chemat de Rădoi la națională. Tânărul jucător de la Fortuna Dusseldorf a fost folosit ca titular, lucru care l-a surprins și pe el.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi l-a titularizat pe Dragoș Nedelcu

Fostul jucător de la FCSB nu a dezamăgit. Evoluția sa a fost apreciată de toată lumea.

Nu mă aşteptam să fiu titular, cu mister e foarte greu să-ţi dai seama dacă joci sau nu. Asta e strategia lui. Eu am fost pregătit pentru orice şi, când am aflat că joc, mi-am dorit să-mi ajut echipa mult.

Cred că în plus am avut agresivitate şi iniţiativă, pentru că ne-am dorit foarte mult şi ne-am dorit să jucăm şi asta s-a văzut, pentru că a fost un joc destul de plăcut“, a declarat Dragoș Nedelcu după Islanda – România 0-2.

Dragoș Nedelcu este titular în Liga 2 din Germania

Nedelcu a plecat în această vară de la FCSB și a ales să joace în liga secundă din Germania. Tânărul internațional s-a impus rapid la noua sa echipă.

Reclamă
Reclamă

M-a schimbat experienţa din Germania, e un alt campionat şi mi-am dorit mult să ajung acolo. Să fiu sincer, când am ajuns acolo mi-am dorit mult să joc.

Am avut o discuţie cu antrenorul, mi-a spus că are nevoie de mine fundaş central. Azi m-am bucurat să joc mijlocaş central, dar eu mă bucur oriunde joc, pentru că pot progresa în ambele poziţii“, a mai spus Nedelcu.

AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga Final 4?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:34 5 iun.

S-a calificat în finala Roland Garros, dar nu s-a putut bucura: „Mi-a venit să plâng. Nu mă așteptam deloc”

23:16 5 iun.

Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB

23:14 5 iun.

„Ne-am înțeles”. Giuseppe Marotta, anunț de ultim moment despre viitorul lui Cristi Chivu la Inter

22:43 5 iun.

Panică la naționala Germaniei! S-a accidentat grav și poate rata Cupa Mondială: „Arată rău”

22:40 5 iun.

Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția”

22:14 5 iun.

Jucătorul Țării Galilor a remarcat un „tricolor”, înaintea amicalului cu România: „A arătat că are calitate”

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 3 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 4 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB 5 Florentin Petre și-a decis viitorul după despărțirea lui Zeljko Kopic de Dinamo 6 EXCLUSIVAntrenorul din Liga 1 care e deschis la discuții cu Dinamo după plecarea lui Zeljko Kopic
Citește și