Închide meniul

Mirel Rădoi, contrazis de un fost internaţional: “Tamaş poate să fie cel mai bun din România, Rădoi nu-l convoacă!”

Dragoș Vasile Publicat: 8 iunie 2021, 23:47

Comentarii
Mirel Rădoi, contrazis de un fost internaţional: Tamaş poate să fie cel mai bun din România, Rădoi nu-l convoacă!

Mirel Rădoi este selecţionerul României

Mirel Rădoi, contrazis de un fost internaţional. Gabi Torje a dezvăluit de ce bunul său prieten Tamaş nu a fost convocat la echipa naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi, contrazis de un fost internaţional! De ce nu l-a convocat pe Gabi Tamaş la echipa naţională

Selecţionerul “tricolorilor” a dezvăluit că ar putea apela la Gabi Tamaş. Fundaşul de 37 de ani, de la FC Voluntari, ar avea şansa de a reveni după trei ani la prima reprezentativă.

Acesta lucru nu se va întâmpla, crede Torje, care a explicat şi motivul pentru care Tamaş şi Rădoi nu mai pot colabora.

“Gabi poate să fie cel mai bun din România, degeaba, nu-l convoacă Mirel la națională. Pentru că ei n-au colaborat foarte bine la FCSB. Tamaș e un jucător foarte bun, nu puteai să te ții după el la antrenamente. Era foarte bun la alergări”, a declarat Torje, un prieten al stoperului de la FC Voluntari, în cadrul emisiunii „Fotbal Club” de la Digi Sport 1.

Selecționerul Mirel Rădoi a susținut recent cu totul altceva: „Tamaș e pe lista noastră, vom vedea în septembrie dacă vom avea nevoie de el. Au tot fost accidentări, infectări cu COVID-19. Are cea mai mare experiență, dar în momentul de față nu pot să spun cu certitudine dacă va fi sau nu prezent la următoarea acțiune”, a spus Gabi Torje, la Digi Sport.

Reclamă
Reclamă

Pentru ce sumă este dispus Gabi Torje să revină în Liga 1

Torje a jucat ultima oară în Liga 1 pentru Dinamo, în 2018, după care a mai ajuns Sivasspor şi Larissa. Mijlocaşul a dezvăluit suma minimă pentru care s-ar întoarce în România: 12.000 de euro.

“Nu am avut din Liga 1 din România nicio ofertă scrisă. Am avut discuții cu mai multe persoane, însă nimic concret. Nu m-a sunat nimeni de la Dinamo, niciun conducător de la niciun club. Doar am vorbit cu intermediari și am vorbit cu doi antrenori. Sunt echipe și de sus, și de jos, dar nu pot să vă zic acum ceva concret. E posibil să revin acum în Liga 1, în momentul de față. Fac 32 de ani în noiembrie și doresc să stau acasă, mai aproape de familie.

Dacă va veni o ofertă egală sau cu o mică diferență față de cele din străinătate, pot să rămân în România. Am avut două oferte din străinătate până acum, refuzate. Nu era o sumă foarte mare, pot să vă zic și suma, era 14.000 de euro pe lună. Am avut 14.000 din Malta, e o locație frumoasă, de vacanță. Acolo voiam să semnez cel mult un an și jumătate. Păi faci 33 de ani, unde mai mergi? Dacă voiau 3 ani, e cu totul altceva, ai o siguranță. Dacă mâine vine cineva din România și îmi dă 12.000-14.000 de euro, ok”, a mai spus Torje pentru sursa cutată.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga finala masculină de la Australian Open?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:27
Unirea Slobozia – Hermannstadt 2-3. Spectacol total într-un meci fără VAR
16:23
FC Argeş – UTA LIVE SCORE (17:00). Duel tare pentru play-off. Echipele de start
16:20
“Vă rupem picioarele!”. Scandări inimaginabile în Liga 1 după 3 goluri date în 7 minute
15:19
Trei transferuri la FCSB. Anunţul lui Elias Charalambous: “Unul e aproape să semneze”
14:49
Investiţia de 2.3 miliarde de dolari din spatele performanţei Elenei Rybakina
14:39
Situaţie incredibilă în Liga 1! Motivul pentru care un meci se desfăşoară fără VAR
1 Transferul se face astăzi! Mutarea a fost anunţată de Gigi Becali: “Ne-am înțeles” 2 Charalambous a aflat după FCSB – Fenerbahce decizia luată de Gigi Becali. A fost luat prin surprindere: “Nu am fost informat” 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 4 Gică Hagi l-a pus pe liber. I-a reziliat contractul 5 Inter şi Cristi Chivu şi-au aflat adversara din play-off-ul pentru optimile Champions League. Meci tare pentru Real Madrid 6 Gigi Becali a făcut praf doi jucători de la FCSB, după egalul cu Fenerbahce: “Cu din ăştia nu poţi”
Citește și