Închide meniul
VIDEO

Mirel Rădoi nu s-a mai abţinut! Răspuns clar pentru contestatari: “Habar n-am cine sunt impresarii, de unde vin sau alte lucruri!”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 1 septembrie 2021, 21:41

Comentarii
Mirel Rădoi nu s-a mai abţinut! Răspuns clar pentru contestatari: Habar n-am cine sunt impresarii, de unde vin sau alte lucruri!

Profimedia

Mirel Rădoi a răbufnit înaintea meciului Islanda-România. Selecţionerul tricolorilor a oferit un răspuns extrem de dur pentru contestatarii săi. S-a enervat de faptul că i-a fost pusă la îndoială selecţia şi s-a dezlănţuit pur şi simplu la adresa acestora.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi nu s-a mai abţinut! Răspuns pentru contestatari

Mirel Rădoi i-a surprins pe toţi cu lotul convocat pentru tripla cu Islanda, Liechtenstein și Macedonia de Nord. A adus la naţională şase șase debutanți, dar și fotbaliști care nu se află în cea mai bună formă sportivă.

Primul care l-a atacat pe Rădoi a fost ex-selecţionerul, Cornel Dinu. Mister a insinuat că selecționerul ar face ”jocurile” anumitor impresari prin selecția făcută. Mirel Rădoi a răspuns la această acuzaţie înaintea duelului Islanda-România, programat joi, de la ora 21:45.

”Voi mă știți și ca jucător, și ca antrenor. Am o situație financiară destul de bună, stabilă, nu știu cine ar putea interveni cu ceva să mă facă să mă gândesc la alte lucruri decât la valoarea jucătorului sau la felul în care gândim noi aceste trei meciuri. Habar n-am cine sunt impresarii, de unde vin impresarii sau alte lucruri”, a declarat Mirel Rădoi.

România își joacă în septembrie ultima șansă pentru obținerea locului de baraj pentru calificarea la Campionatul Mondial. ”Tricolorii” se află pe locul patru în grupă după disputarea primelor trei partide, cu doar trei puncte. Lider este, surprinzător, Armenia, cu maxim de puncte, iar Germania și Macedonia de Nord se mai află deasupra României în clasament, cu câte șase puncte.

Reclamă
Reclamă

Islanda, primul adversar din septembrie, este la egalitate cu România, având un singur succes, cu Liechtenstein, cel mai slab cotat adversar.

https://www.facebook.com/NationalaRomanieiOfficial/videos/238212191418469/

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:11
Nota primită de Cristi Chivu, după ce Inter a suferit al treilea eșec la rând în Champions League
23:50 20 ian.
Inter – Arsenal 1-3. Cristi Chivu, duş rece în Liga Campionilor. Vezi toate rezultatele: Scor şoc în Bodo/Glimt – Manchester City
23:50 20 ian.
Surpriză în grupa României la Europeanul de handbal. Campioana mondială și olimpică, învinsă la limită
23:28 20 ian.
Interul lui Cristi Chivu insistă pentru o “repatriere” de senzație. Colegul lui Dennis Man, dorit pe Meazza
22:56 20 ian.
Cum a justificat Pep Guardiola eşecul ruşinos cu Bodo/Glimt
22:54 20 ian.
Kylian Mbappe i-a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo! Gestul francezului după ce a marcat cu AS Monaco
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 3 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 4 UPDATERăsturnare de situaţie! Jucătorul dat la CFR Cluj a fost prezentat de rivala U Cluj 5 Rapid a făcut anunțul în privința lui Olimpiu Moruțan: „O tâmpenie!” 6 Vlad Chiricheş e OUT de la FCSB! Jucătorul şi-a dat acordul pentru rezilierea contractului
Citește și