Daniel Pancu a răbufnit după ce suporterii prezenți pe stadionul „Steaua” au huiduit echipa națională, la finalul meciului cu Bulgaria! Selecționerul României U21 a avut un discurs dur la adresa fanilor.
Partida dintre România și Bulgaria s-a încheiat cu scorul de 0-0 și a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Ultimul meci al tricolorilor, înainte de EURO, va fi cu Liechtenstein. Partida va avea loc pe 7 iunie, de la ora 21:00 și va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY.
Daniel Pancu a răbufnit după ce suporterii au huiduit echipa națională, la finalul meciului cu Bulgaria
După o prestație dezamăgitoare a naționalei, suporterii au primei reprezentative i-au huiduit pe tricolori. VEZI AICI VIDEO CU MOMENTUL.
La o zi după partida de pe stadionul „Steaua”, Daniel Pancu a venit cu un mesaj deosebit de dur. Fostul atacant este de părere că România și-a pierdut cultura suporterilor, având în vedere că fanii vin la stadion doar pentru rezultate.
De asemenea, selecționerul U21 nu înțelege comportamentul fanilor, dat fiind faptul că România este deja calificată la EURO 2024.
”Ne-am pierdut și cultura asta a suporterilor. Păi vin să fluier echipa la un meci amical, când echipa e calificată la EURO? Când joacă la echipa națională, vii să susții echipa, să participi la sărbătoare. Cum să te comporți așa?
La Cupa Liceelor este atmosfera mai plăcută. Am fost acolo, nu mi-a plăcut de la început. Dacă erau 2.000 și cântau, erau mai importanți decât ăștia 20.000. Ba da, este vina suporterilor. Eu știu ce simte un fotbalist.
Când realizezi o mare performanță și ai meciuri amicale, trebuie să simți energia publicului. Dacă ai cultură ca suporter, jucătorii au nevoie de încurajări. Sunt foarte pornit, păi ce facem? Așteptăm doar să criticăm și să înjurăm?
Cu Elveția au venit toți la sărbătoare, mamă ce ne-am calificat. Cu Andorra au fost copiii, a fost atmosfera mai frumoasă.
La Cupa Liceelor e atmosferă mai frumoasă decât ce a fost aseară. Nu e normal, m-am pus în pielea jucătorilor. Mergem împreună la un amical al Turciei sau al Italiei, să vedem cum tratează oamenii ăia”, a spus Daniel Pancu, la digisport.ro.
Edi Iordănescu, dorit de Panathinaikos
Din informațiile AS.ro, tehnicianul primei reprezentative este dorit de omul care se află în conducerea lui Panathinaikos. Este vorba despre aceeași persoană care, în trecut, a fost „șeful” celor de la AEK Atena.
Edi Iordănescu a fost dorit de AEK Atena, în trecut, iar acum conducătorul grec trage de selecționerul României să-l aducă la marea rivală. Conform informațiilor Antena Sport, șansele ca Edi Iordănescu să ajungă la Panathinaikos sunt infime.
Grecii își doresc să își pună antrenor în zilele următoare, ceea ce face imposibilă numirea lui Iordănescu, care va merge cu naționala la turneul final din Germania.
Selecționerul se află în discuții și cu FRF, pentru prelungirea contractului care expiră după EURO 2024.
„(n.r. legat de contract) Nu cred că vă așteptați să vorbesc despre asta acum. Focusul este total către echipă. Hai să lăsăm timpul să răspundă, momentan ne concentrăm pe EURO”, a spus Edi Iordănescu, în exclusivitate pentru AntenaSport.
- Solicitarea importantă a lui Zeljko Kopic, după ce a fost întrebat despre înlocuirea lui Lucescu la naţională!
- Acuzaţii grave la adresa lui Mircea Lucescu. Ar fi refuzat convocarea fotbaliștilor unei echipe din România
- Vine Zeljko Kopic în locul lui Mircea Lucescu la naţionala României? Anunţul făcut de FRF
- Ciprian Marica, glumă sau “săgeată” spre Mircea Lucescu? “Are 80 de ani și ține locul ocupat”
- Cristi Borcea surprinde! Pe cine vede viitor selecționer al naționalei României
































