Gylfi Sigurdsson a reuşit o "dublă" în poarta lui Ciprian Tătăruşanu. Nu numai fundaşii lui Mirel Rădoi au dezamăgit. Jucătorii din atac nu au contat în careul advers.
Tricolorii, start modest de meci în Islanda
În prima repriză, selecţionata noastră a stat mai bine decât gazdele la două capitole. A avut o posesie superioară (56%) şi mai multe cornere (4)! În schimb, tricolorii nu au trimis niciun şut pe spaţiul porţii adverse.
Mirel Rădoi a reacţionat şi a schimbat toţi jucătorii din atac la pauză. L-a scos de pe teren şi pe Denis Alibec, cel care a deschis scorul în victoria surprinzătoare cu Austria, din Liga Naţiunilor.
Primul "11" folosit de Rădoi în meciul cu Islanda : Tătărușanu – Manea, Bălașa, Burcă, Camora – Stanciu, Crețu, Maxim – Deac, Alibec, Mitriță
- România, condusă cu 2-0 după 35 de minute
- Jucătorii lui Rădoi au dezamăgit în prima repriză
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Marele Premiu al Ungariei se vede în Universul Antena în weekend-ul 24-26 iulie
- „Nu sunt aici să mă plâng”. Marea schimbare pe care Gică Hagi vrea să o aducă la naţională: „Putem mult mai mult”
- Gabi Torje are încredere deplină în selecționerul Gică Hagi: „Ne poate duce la Mondial”
- „Eu cred cu tărie!” Florin Prunea vede România la Campionatul Mondial din 2030! Laude pentru Gică Hagi
- Răzvan Burleanu, anunţ dezamăgitor: „Considerăm departe un proiect de a găzdui un Campionat European la noi”
- Răzvan Burleanu a dat cărţile pe faţă: „Demiterea lui Mircea Lucescu ar fi fost cea mai mare greşeală”
































