România – Armenia | Veste uriașă pentru Mirel Rădoi! Andrei Burcă s-a refăcut după accidentarea din meciul cu Germania

Alexandru Ivan Publicat: 10 octombrie 2021, 15:09

Comentarii
România – Armenia | Veste uriașă pentru Mirel Rădoi! Andrei Burcă s-a refăcut după accidentarea din meciul cu Germania

Profimedia

Mirel Rădoi a fost nevoit să îl schimbe pe Andrei Burcă în a doua repriză a meciului cu Germania. Jucătorul campioanei CFR Cluj nu a mai putut continua din cauza unei întinderi și a fost înlocuit cu Cristi Manea, colegul său de la gruparea din Gruia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

România – Armenia | Andrei Burcă s-a refăcut după accidentare

Deși s-a crezut inițial că Andrei Burcă va fi indiponibil pentru “finala” cu Armenia, fundașul s-a recuperat după accidentarea suferită la Hamburg, scrie fanatik.ro. Cu toate acestea, potrivit sursei citate, Mirel Rădoi va aștepta până după antrenamentul oficial să ia o decizie în privința titularizării lui Burcă.

În vârstă de 28 de ani, Andrei Burcă a adunat 7 meciuri pentru reprezentativa României. El a debutat chiar cu Mirel Rădoi pe bancă, remiza cu Irlanda de Nord din preliminariile pentru Euro 2020, scor 1-1, pe Arena Națională.

Burcă a fost om de bază la CFR Cluj de când a ajuns în Gruia, în 2019, de la FC Botoșani. Are două titluri în Liga 1 și valorează 3,3 milioane de euro, potrivit transfermarkt.com.

România – Armenia, “finala” pentru Mondial

FRF a anunțat, sâmbătă, că s-au deschis și casele de bilete de la stadionul Steaua. Până acum, s-au vândut deja 10.000 de bilete, online.

Reclamă
Reclamă

Numărul maxim de suporteri admiși pe stadion este 15.000, 50% din capacitate, din cauza restricțiilor. Fanii care vor să-și ia bilet de la stadion au timp sâmbătă, până la ora 20:00, și luni, până la ora 21:45. Accesul este permis doar celor vaccinați sau care au trecut prin boală.

Tot sâmbătă, FRF a anunțat că România va evolua împotriva Armeniei în echipamentul de bază: tricou galben, șort alb, jambiere galbene.

După rezultatele din ultima etapă, Germania este lider autoritar în grupa de calificare la CM 2022, cu 18 puncte. România a căzut pe locul 4, cu 10 puncte. Pe locul secund este Macedonia de Nord, iar podiumul e completat de Armenia.

Reclamă

Cum arată clasamentul în grupa României

1. Germania 18 puncte
2. Macedonia de Nord 12 puncte
3. Armenia 12 puncte
4. România 10 puncte
5. Islanda 5 puncte
6. Liechtenstein 1 punct

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06

“I-am spus să lase dracului fotbalul”. Ladislau Boloni, mărturie despre ultima discuție cu Mircea Lucescu

23:59 7 apr.

Real Madrid, reacție după moartea lui Mircea Lucescu! Ce a publicat prestigiosul club din Spania

23:58 7 apr.

David Popovici a reacţionat după ce Mircea Lucescu a murit: “Un gol imens”

23:54 7 apr.

Real Madrid – Bayern 1-2 și Sporting – Arsenal 0-1. Două mari favorite pentru calificarea în semifinale

23:45 7 apr.

Bayern Munchen, “coșmarul” lui Real Madrid în starturile de repriză. Statistica deblocată după golul din sec. 20

23:30 7 apr.

Lumea fotbalului își ia rămas bun de la Mircea Lucescu! Mesajele postate după dispariția lui “Il Luce”

1 UPDATEMircea Lucescu a murit! Spitalul Universitar a confirmat decesul fostului selecționer 2 FotoCum a fost surprins Răzvan Lucescu la Spitalul Universitar, după moartea tatălui Mircea Lucescu 3 Averea colosală pe care Mircea Lucescu o lasă în urmă. „Il Luce” a murit la 80 de ani 4 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 5 „E o lecție pentru toată lumea ce s-a întâmplat”. Gigi Becali, prima reacție după decesul lui Mircea Lucescu 6 EXCLUSIV“Auăleu, auăleu!” Unul dintre “copiii de suflet” ai lui Mircea Lucescu, devastat de vestea morţii marelui antrenor
Citește și