România – Georgia 1-2 | Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după o nouă umilinţă: „O seară nereuşită! Ne îngrijorează!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 3.06.2021, 0:38

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după un nou rezultat ruşinos al echipei naţionale. România a fost umilită de Georgia, scor 1-2.

Răzvan Burleanu, președintele FRF

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după o nouă umilinţă. Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal nu a putut să găsească explicaţii după eşecul cu Georgia.

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după România – Georgia 1-2

„A fost o seară nereuşită. Nu putem să vorbim de o criză. Ne îngrijorează. Mirel Rădoi şi staff-ul avea ca obiectiv să regăsim jucători pe care să îi folosim din toamnă. Nici pentru jucători nu e deloc uşor, mai ales că ne doream să câştigăm. Avem această vară să pregătim campania din toamnă. Nu este locul după un meci să fac comentarii despre meci. Asta e realitatea. Avem în continuare această speranţă. Ne-am fi dorit la un parcurs mai bun”, a declarat Răzvan Burleanu, după România – Georgia 1-2.

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

România – Georgia 1-2 | Naţionala lui Mirel Rădoi e în „moarte clinică”! Încă o înfrângere ruşinoasă pentru „tricolori”

Naţionala lui Mirel Rădoi a picat primul examen al verii. România a pierdut partida amicală cu Georgia, scor 1-2.

Mikautadze, minutul 61, şi Aburjania, minutul 71, au marcat pentru georgieni. Andrei Ivan a redus din diferenţă, în minutul 78. În minutul 42, Florin Tănase a fost eliminat pentru un fault la un adversar.

Şi de la oaspeţi a fost eliminat un jucător, Kverkvelia, în minutul 64, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 65, Răzvan Marin a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Kverkvelia la Ivan. Meciul a fost arbitrat de grecul Tasos Sidiropoulos.

În primul “11” tricolor s-au aflat trei debutanţi: Vlad, Sorescu şi Olaru.

Duminică, naţionala României va mai disputa o partidă amicală, cu Anglia, la Middlesbrough.

Edi Iordănescu, la AS.ro LIVE

România joacă la Cupa Davis cu Portugalia
Tenis • 18 sept., 15:59
Cupa Davis | România, la egalitate cu Portugalia după prima zi! Victorie uriașă pentru Marius Copil. Filip Jianu, învins
Mirel Rădoi, pe banca României
Echipa naţională • 17 sept., 14:02
Mirel Rădoi a anunțat lotul preliminar pentru dubla cu Germania și Armenia! Stranierii din care va alege selecționerul
Toma Vasilescu a fost invitat la AS.ro LIVE
Fotbal intern • 15 sept., 15:22
Detalii despre accidentarea lui Florinel Coman: ”S-a rupt alt mușchi!” Explicații pentru accidentările dese suferite de Denis Alibec
Ipostazele "intime" în care nu au crezut că vor fi vreodată filmați: Mihai Petre și Elwira, gest curajos pentru îndeplinirea unei probe
1
Foto „Nicio ţară nu poate dispune arestarea mea”. Dragoş Săvulescu îi cere despăgubiri României. „Soţia mea nu poate dormi şi mânca!”
22:11 Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Gabi Torje şi-a ieşit din minţi: „Dinamo este o emblemă! Botoșaniul are doar unii din arte marțiale și luptători pe la Olimpiadă!” 21:44 Preferatul lui Gigi Becali are probleme grave de sănătate: „Nu a putut să stea nici în picioare, a vomitat toată noaptea!” Situaţie incredibilă: „Foarte nasol!” 21:00 Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive. Moldovenii, la un punct distanţă de liderul CFR Cluj 20:44 VIDEO„Tunetul Nordului” a lovit din nou! Erling Haaland are mai multe goluri decât meciuri jucate. A reuşit o „dublă” de senzaţie în Dortmund – Union Berlin 4-2 19:52 FotoSimona Halep şi-a încântat fanii cu primele imagini din luna de miere. Modul în care se menţine în formă şi cum se relaxează alături de Toni Iuruc 19:21 Dan Petrescu, ultimele informaţii despre situaţia lui Denis Alibec: „Vom suferi!” Când poate reveni atacantul: „Nu cred că va putea intra direct!” 18:52 Mihai Stoica, prima reacţie după ce Vali Creţu a anunţat că a fost „şmecher” când a primit penalty. „N-a fost şi nu va fi. Să se anuleze golul!” 18:30 David Moyes, tactică sinucigaşă! Cum l-a făcut pe David de Gea să fie erou în West Ham – Manchester United 1-2. Meci nebun în Premier League 17:55 VIDEOLaurențiu Reghecampf, la 46 de ani! „Visul meu este să câştig titlul cu Universitatea Craiova” Declaraţia savuroasă despre olteni: „Este ca o bombă atomică!” 17:43 Dan Petrescu i-a răspuns lui Marius Şumudică: „Să aibă rezultatele pe care le-am avut eu!”. Anunţ ferm al „Bursucului”. „Trebuie să îţi vezi de treaba ta”