România – Georgia 1-2 | Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după o nouă umilinţă: „O seară nereuşită! Ne îngrijorează!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 3.06.2021, 0:38

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după un nou rezultat ruşinos al echipei naţionale. România a fost umilită de Georgia, scor 1-2.

Răzvan Burleanu, președintele FRF

Răzvan Burleanu anunță ce se întâmplă cu sezonul din Liga 2, după cazurile de Covid-19 de la Petrolul

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după o nouă umilinţă. Preşedintele Federaţiei Române de Fotbal nu a putut să găsească explicaţii după eşecul cu Georgia.

Răzvan Burleanu şi-a găsit cu greu cuvintele după România – Georgia 1-2

„A fost o seară nereuşită. Nu putem să vorbim de o criză. Ne îngrijorează. Mirel Rădoi şi staff-ul avea ca obiectiv să regăsim jucători pe care să îi folosim din toamnă. Nici pentru jucători nu e deloc uşor, mai ales că ne doream să câştigăm. Avem această vară să pregătim campania din toamnă. Nu este locul după un meci să fac comentarii despre meci. Asta e realitatea. Avem în continuare această speranţă. Ne-am fi dorit la un parcurs mai bun”, a declarat Răzvan Burleanu, după România – Georgia 1-2.

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

România – Georgia 1-2 | Naţionala lui Mirel Rădoi e în „moarte clinică”! Încă o înfrângere ruşinoasă pentru „tricolori”

Naţionala lui Mirel Rădoi a picat primul examen al verii. România a pierdut partida amicală cu Georgia, scor 1-2.

Mikautadze, minutul 61, şi Aburjania, minutul 71, au marcat pentru georgieni. Andrei Ivan a redus din diferenţă, în minutul 78. În minutul 42, Florin Tănase a fost eliminat pentru un fault la un adversar.

Şi de la oaspeţi a fost eliminat un jucător, Kverkvelia, în minutul 64, după ce a primit al doilea cartonaş galben. În minutul 65, Răzvan Marin a ratat un penalti acordat pentru un fault al lui Kverkvelia la Ivan. Meciul a fost arbitrat de grecul Tasos Sidiropoulos.

În primul “11” tricolor s-au aflat trei debutanţi: Vlad, Sorescu şi Olaru.

Duminică, naţionala României va mai disputa o partidă amicală, cu Anglia, la Middlesbrough.

Negumereanu luptă în UFC!
FIGHT • 14:56
Negumereanu luptă în UFC! Românul poate scrie istorie în MMA-ul românesc în această noapte
Răzvan Marin, în tricoul echipei naţionale
Fotbal • 18 iunie, 9:38
„Mister încearcă să facă ceva!” Mirel Rădoi, apărat de Răzvan Marin. „Ne putem califica la Mondial”
Dan Petrescu râde de naționala lui Rădoi
Echipa naţională • 17 iunie, 17:05
„Suntem în lumea a șaptea!” Dan Petrescu râde de echipa națională: „Noi suntem cu San Marino, Gibraltar, cu alte țări”
Cum arată nora lui Florin Salam. Iubita lui Dani Stoian i-a dăruit un nepot
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Patru partide se dispută la Bucureşti. Marile favorite la câştigarea trofeului
1
22:01 VIDEOMarius Şumudică, reacţie după CFR Cluj – Ludogoreţ 1-1. „Cu încă două transferuri, vom arăta ok”. Cum i-a ironizat pe bulgari 21:44 Zdenek Ondrasek va semna cu FCSB! Gigi Becali nu s-a uitat la bani: „Contract foarte avantajos!” + Trecutul neştiut al lui „Cobra”, atacantul dependent de jocuri de noroc 20:57 Dragoş Grigore, revenire de senzaţie în fotbalul românesc! Fostul mare dinamovist poate fi rivalul „câinilor” în următorul sezon 20:50 EURO 2020 | Portugalia – Germania 2-4. Meci nebun la Munchen! Ronaldo a deschis scorul, apoi nemţii au făcut show. Cum arată clasamentul în „grupa morţii” 20:29 OFICIAL | Gabi Tamaş, preşedinte-jucător în Liga 1! Fundaşul a fost prezentat în noua funcţie. Va face parte dintr-un nou „trio” al fotbalului românesc 20:13 OFICIAL | Barcelona l-a transferat pe Memphis Depay. „Inima unui leu!” Pe ce perioadă a semnat olandezul prezent la Euro 2020 19:55 CFR Cluj – Ludogoreţ 1-1. Marius Şumudică, al doilea amical al verii. Keşeru i-a dat gol campioanei în Austria 19:52 NEWS ALERTTragedie la o cursă din România! Un pilot a murit, după ce maşina sa a fost luată de viitură. Victima, un fost campion naţional 19:45 EURO 2020 | Cristiano Ronaldo, de neoprit! Starul portughez, gol în premieră împotriva Germaniei. E tot mai aproape de un record istoric! VIDEO 18:53 FCSB nu a fost prima opţiune pentru Zdenek Ondrasek! Atacantul Viktoriei Plzen, dorit de un alt club din Liga 1: „Vrea destul de mulţi bani!”