„Să îi dau dreptate lui Gigi Becali e ultimul lucru pe care mi-l doresc!” Aliaţi surpriză pentru patronul FCSB, după ce l-a atacat pe Edi Iordănescu că l-a folosit prea puţin pe Octavian Popescu

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 martie 2022, 23:49

„Să îi dau dreptate lui Gigi Becali e ultimul lucru pe care mi-l doresc! Aliaţi surpriză pentru patronul FCSB, după ce l-a atacat pe Edi Iordănescu că l-a folosit prea puţin pe Octavian Popescu

Gigi Becali l-a evaluat la 150 de milioane de euro pe Tavi Popescu

Hepta

Gigi Becali l-a atacat pe Edi Iordănescu după amicalul României din Israel, scor 2-2, pentru faptul că nu l-a folosit mai multe minute pe Octavian Popescu. „Perla” de la FCSB a prins doar câteva minute cu Israel, iar Mihai Stoica l-a consolat cu un mesaj în care l-a comparat cu Ibrahimovich.

În „războiul” cu Edi Iordănescu, Gigi Becali are doi aliaţi surpriză. Ion Crăciunescu şi Bogdan Stelea sunt de părere că Octavian Popescu trebuie să joace mai mult.

Gigi Becali l-a atacat pe Edi Iordănescu. Aliaţi surpriză pentru patronul FCSB

Da, avea dreptate (n.r. – Gigi Becali). Tavi Popescu trebuia să joace mai mult. Dacă nu-l folosești acum, atunci când?”, a spus Crăciunescu la digisport.ro. Acesta a fost completat de Bogdan Stelea.

Eu spun clar, trebuia să-i dea mai multe minute lui Octavian Popescu. Dacă te gândești că joacă slab, nu-l mai bagi niciodată. E ultimul lucru pe care eu mi-l doresc vreodată, să-i dau dreptate lui Gigi Becali, dar eu îi dădeam mai multe minute lui Octavian Popescu. O spun clar, da”, a spus şi Bogdan Stelea.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Edi Iordănescu

Gigi Becali l-a făcut praf pe Edi Iordănescu, după ce antrenorul naţionalei l-a folosit pe Octavian Popescu doar pe finalul meciului Israel – România 2-2. „Să stea Edi Iordănescu acasă dacă Tavi Popescu e rezervă”, e mesajul clar al patronului de la FCSB.

”Când e batjocorit un jucător de-ai mei pe care vreau să iau bani nu sunt bucuros. Tavi Popescu este jucător cum era Messi la Barcelona. N-ai voie… Vrei să câştigi meciuri? Bagă-l pe Tavi Popescu. Câştigă meciuri singur el. Dacă nu ai inteligenţa asta, stai acasă mereu. Trebuie să fii antrenor şi să ştii fotbal. Când ai răutăţi… Dumnezeu… Nu mai am chef de nimic. Dacă Tavi Popescu este băgat în repriza a doua, nu mai am chef să mai vorbesc despre fotbal.

Să stea Edi Iordănescu acasă dacă Tavi Popescu e rezervă. Dacă Tavi e rezervă numai aşa o să păţească. O să mănânce bătaie de la toţi şi egaluri. Când pe Messi îl ţii pe bancă şi îl bagi 10 minute asta te costă. Că te vede Dumnezeu că faci nedreptate”, a declarat Gigi Becali, potrivit Fanatik.