Unul dintre marcatorii României a fost Dragoş Grigore. Acesta a înscris golul doi al tricolorilor, chiar de ziua lui. Fundaşul a marcat primul gol pentru echipa naţională.
Dragoş Grigore: "Ne gândim doar la calificare"
"Nu pot să simt decât bucurie. Mă bucur că am marcat, însă mă bucur mai mult că am câştigat, după un joc bun al echipei noastre, un joc consistent, cred că este o victorie meritată.
Suntem aici să ne gândim la calificare. Muncim zi de zi la club ca să venim aici şi să facem milioane de oameni fericiţi. Avem nevoie de un grup unit pentru a califica echipa la EURO. Suntem un grup unit. O echipă care avem încredere. Rezultatul este consecinţa jocului bun pe care l-am făcut.
Mă gândesc de mult să înscriu la naţională. Nu am reuşit până acum şi mă bucur că am făcut-o în această seară. Eu un gol de care îmi voi aminti toată viaţa. Deocamdată nu am realizat nimic. Mai sunt multe meciuri şi sper ca la finalul grupei să terminăm tot pe primul loc şi să ne calificăm la EURO.
Mă bucur că am făcut uitat semieşecul cu Irlanda de Nord. Nu tot timpul ne iese aşa cum ne dorim. Cine vine aici trebuie să dea totul pentru echipa naţională şi de milioanele de fani care ne urmăresc", a declarat Dragoş Grigore la Pro TV.
- Austria - România 2-3
- România s-a impus în al doilea meci cu Rădoi pe bancă
- Tricolorii sunt lideri în grupă
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- Campionatul Mondial de hochei e live în AntenaPLAY (15-31 mai)
- Gică Hagi a luat decizia! Jucătorii convocați la naționala României după barajul Dinamo – FCSB
- Doi jucători, OUT de la meciurile naționalei cu Georgia și Țara Galilor! Au părăsit deja cantonamentul naționalei
- Denis Drăguş ştie ce se va schimba la naţională, după venirea lui Gică Hagi: “Se vede diferenţa”
- Andrei Şucu şi fiul fostului antrenor de la FCSB, convocaţi la naţionala României U18
- Gică Hagi vrea să convoace 4 jucători care vor evolua în Dinamo – FCSB. Marele semn de întrebare
































