Grupele Europa League. Liverpool – Toulouse 5-1, AS Roma – Slavia Praga 2-0, Brighton – Ajax 2-0. Toate rezultatele sunt aici

Viviana Moraru Publicat: 26 octombrie 2023, 23:55

Grupele Europa League | Liverpool - Toulouse, LIVE SCORE, 22:00

Mo Salah, în timpul partidei dintre Liverpool şi Manchester United/ Profimedia

Grupele Europa League | Liverpool – Toulouse, duelul din etapa a treia a grupelor, a fost  în format live score, pe AS.ro. Duelul a început de la ora 22:00. Brighton – Ajax a fost un alt duel tare, care de asemenea s-a disputat de la ora aceași oră.

AS Roma a luptat și ea pentru a obține victoria în etapa a 3-a a UEFA Europa League. Echipa lui Jose Mourinho a învins-o pe Slavia Praga cu scorul de 2-0.

Grupele Europa League | Liverpool – Toulouse 5-1

Min 90+5: Royale Union – LASK Linz 2-1! Belgienii au dat lovitura în finalul partidei, prin reușita lui Burgess!

Min 90+3: Liverpool – Toulouse 5-1! Mohammed Salah a înscris golul final! Starul cormoranilor l-a învins fără probleme pe Restes!

Min 83: Royale Union – LASK Linz 1-1! Puertas a transformat o lovitură de la 11 metri!

Min 80: Sheriff Tiraspol – Servette 1-1! Ankeye a restabilit egalitatea! Ricardinho, a oferit pasa decisivă!

Min. 65: Liverpool – Toulouse 4-1! „Cormoranii” au mărit avantajul prin Gravenberch. Olandezul a ajuns la două goluri în acest syezon de Europa League.

Min 61: Panathinaikos – Rennes 1-2! Ioannidis a transformat o lovitură de la 11 metri

Min. 58: Bayer Leverkusen – Qarabag 5-1! Jucătorii lui Xabi Alonso fac spectacol! Tapoba a dus scorul la 5-1.

Min. 55: Bayer Leverkusen – Qarabag 4-1! Grimaldo a reuşit dubla.

Min. 53: Brighton – Ajax 2-0! Ansu Fati a majorat diferenţa în meciul cu Ajax.

Min. 50: Panathinaikos – Rennes 0-2! Francezii încep la fel de bine repriza secundă, după reuşita lui Kalimuendo.

Min. 42: Brighton – Ajax 1-0! Joao Pedro a deschis scorul pentru echipa lui De Zerbi.

Min. 41: Sheriff – Servette 0-1! Crivelli a deschis scorul pentru elveţieni.

Min. 35: Bayer Leverkusen – Qarabag 3-1! Boniface a majorat diferenţa.

Min. 34: Liverpool – Toulouse 3-1! Darwin Nunez a majorat diferenţa pe Anfield.

Min. 30: Liverpool – Toulouse 2-1! Wataru Endo a marcat primul gol la Liverpool şi i-a readus pe „cormorani” în avantaj.

Min. 29: Bayer Leverkusen – Qarabag 2-1! Grimaldo o readuce în avantaj pe echipa lui Xabi Alonso.

Min. 24: Royale Union – LASK 0-1! Usor a deschis scorul pentru austrieci.

Min. 17: AS Roma – Slavia Praga 2-0! Romelu Lukaku a majorat diferenţa pentru echipa lui Jose Mourinho.

Min. 16: Bayer Leverkusen – Qarabag 1-1! Bayramov a restabilit egalitatea.

Min. 16: Liverpool – Toulouse 1-1! Dallinga a restabilit egalitatea.

Min. 9: Liverpool – Toulouse 1-0! Diogo Jota a deschis scorul pe Anfield.

Min. 8: Panathinaikos – Rennes 0-1! Gouiri a deschis scorul.

Min. 5: Bayer Leverkusen – Qarabag 1-0: Wirtz a deschis scorul.

Min. 1: AS Roma Slavia Praga 1-0: Bove a deschis scorul în primul minut al meciului de pe Olimpico.

Rezultatele meciurilor de la 19:45

Min. 90+3: Molde – Hacken 5-1! Bjornbak a înscris în prelungiri.

Min. 87: Olympiakos – West Ham 2-1! Lucas Paqueta a redus din diferenţă.

Min. 79: Rakow – Sporting 1-1! Echipa românilor Sorescu şi Racoviţan a restabilit egalitatea prin Piasecki.

Min. 75: Aris – Betis 0-1! Assane Diao a deschis scorul pentru Betis cu un sfert de oră înainte de final.

Min. 69: Marseille – AEK 3-1! Veretout a majorat diferenţa, după ce a transformat un nou penalty al lui OM.

Min. 60: Marseille – AEK 2-1! Harit a readus-o pe OM în avantaj, după ce a transformat de la 11 metri.

Min. 59: Backa – Topola – Freiburg 1-2! În mai puţin de 10 minute, Grifo a realizat dubla.

Min. 53: Marseille – AEK 1-1! Pineda a restabilit egalitatea pe Velodrome.

Min. 56: Molde – Hacken 4-1! Eikrem a realizat dubla.

Min. 50: Backa Topola – Freiburg 1-1! Oaspeţii au restabili egalitatea în minutul 49, atunci când Grifo a marcat din penalty.

Min. 45+6: Sturm Graz – Atalanta 1-2! Muriel a reuşit dubla înainte de pauză şi Atalanta intră la cabine în avantaj.

Min. 45+1: Olympiakos – West Ham 2-0! Rodinei a majorat diferenţa.

Min. 34: Sturm – Graz – Atalanta 1-1! Italienii au restabilit egalitatea prin Muriel.

Min. 34: Olympiakos – West Ham 1-0!  Grecii au deschis scorul prin Fortounis.

Min. 30: Molde – Hacken 3-1! Breivik a majrat diferenţa trei minute mai târziu.

Min. 28: Molde – Hacken 2-1! Eikrem a readus-o pe Molde în avantaj.

Min. 28: Marseille – AEK 1-0! Vitinha a deschis scorul pe Velodrome.

Min. 22: Molde – Hacken 1-1! Sonko a restabilit egaşitatea.

Min. 15: Rakow – Sporting 0-1! În inferioritate numerică, oaspeţii au deschis scorul prin Coates.

Min. 14: TSC – Freiburg 1-0! Petrovic a marcat pentru gazde.

Min. 13: Sturm Graz – Atalanta 1-0! Prass a deschis scorul pentru austrieci.

Min. 6: Molde – Hacken 1-0! Gulbrandsen a deschis scorul pentru gazde.

Liverpool este neînvinsă în Europa League. „Cormoranii” se vor duela cu Toulouse, pe Anfield, după victoriile cu Royale Union și Lask Linz, din primele două runde.

Slavia Praga și AS Roma au maximum de puncte după primele două meciuri, și se luptă pentru victorie de la ora 22:00. Cele două echipe mai împart grupa cu Servette și Sheriff Tiraspol.

De la ora 19:45 vor avea de asemenea loc dueluri extrem de interesante. Rakow, formația românilor Deian Sorescu și Bogdan Racovițan, va primi vizita celor de la Sporting, în timp ce Marseiile se va duela pe teren propriu cu AEK Atena.

Meciurile serii din grupele Europa League:

Jose Mourinho, gata să plece de la AS Roma

Jose Mourinho e gata să plece de la AS Roma la finalul sezonului. Anunțul a fost făcut de un celebru jurnalist italian, care susține că tehnicianul lusitan nu își va mai prelungi contractul cu formația din Serie A.

Jurnalistul italian Gianluca Di Marzio a dezvăluit că Jose Mourinho nu poartă negocieri cu oficialii celor de la AS Roma, astfel că acesta va pleca liber de contract din capitala Italiei, la finalul sezonului.

Nu se va întâmpla. Nu sunt negocieri în curs, nu au fost niciodată. Deci se vor despărți de comun acord la sfârșitul contractului în iunie”, a declarat Gianluca Di Marzio, conform Roma Press.

De asemenea, jurnalistul italian a mai dezvăluit că, după ce va deveni liber de contract, Jose Mourinho va fi la mare căutare. Cluburile din Arabia Saudită îl vor oferta cu siguranță pe lusitan. De altfel, „The Special One” a dezvăluit că în vară a refuzat mai multe oferte din partea saudiților, pentru a rămâne la AS Roma.

„Cu siguranță, odată ce Mourinho va fi liber, cluburile saudite vor încerca din nou. Rămâne de văzut ce va alege Mourinho pentru viitorul său. Indiferent dacă vrea să antreneze un nou club european sau să meargă acolo”, a mai declarat Di Marzio, conform aceleiași surse citate mai sus.

9:02 Gabi Balint, ironie uluitoare după ce FCSB a câştigat titlul! Mesajul care îi va provoca o criză de nervi lui Gigi Becali 8:48 Foto„Prințișorul Craiovei”, mărturisiri teribile despre adevărata dramă din familia lui: „Am trăit cu 50 de euro pe săptămână!” 8:41 „E lipsa de respect!” Întrebarea care l-a scos din minţi pe Gică Hagi, după ce FCSB a devenit campioana României 8:32 Mihai Stoica a dezvăluit cine i-a spart arcada la petrecerea de titlu a FCSB-ului! Răspuns savuros: „A scăpat şi fără galben” 8:22 „Am făcut ofertă!” Gigi Becali, asalt total pentru un jucător al lui Gică Hagi. Răspunsul primit imediat de la Gică Popescu 0:05 Gică Hagi, discurs uriaş după ce FCSB a câştigat campionatul: „Trebuie să vorbim mai puţin şi să-i felicităm!” 27
23:33
VideoJucătorii de la FCSB au întrerupt conferința lui Charalambous și au declanșat nebunia: „Campionii, campionii!”
27
23:18
„Sunt antrenor de marcă!” Gigi Becali, reacţie savuroasă după triumful FCSB-ului: „Mă întorc la muls oile acum!”
27
23:16
Florinel Coman, după titlul cucerit de FCSB după 9 ani: „Golul lui Băluţă a fost cel mai emoţionant”
27
23:14
Octavian Popescu l-a imitat pe „Dodel” Tănase după ce FCSB a câștigat titlul: „Bravo vouă, bă!”