Mirel Rădoi, reacţie categorică după victoria FCSB-ului cu PAOK: „Eu ştiu ce se întâmplă acolo”. Ce a spus despre schimbări

De Alex Masgras
Publicat: 15.02.2025, 10:05

Mirel Rădoi, în timpul unui meci

Mirel Rădoi, în timpul unui meci / Profimedia

Mirel Rădoi, antrenorul Universităţii Craiova, a lăudat FCSB-ul pentru victoria obţinută în manşa tur a play-off-ului pentru optimile de finală Europa League. Campioana României a întors rezultatul meciului cu PAOK Salonic şi s-a impus cu 2-1.

Reclamă

Andrei Gheorghiţă şi Joyskim Dawa au fost marcatorii celor două goluri ale campioanei României, care a luat o opţiune serioasă înaintea returului de pe Arena Naţională.

Reclamă

Mirel Rădoi i-a lăudat pe Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, după PAOK – FCSB 1-2

Mirel Rădoi a lăudat prestaţia roş-albaştrilor de la Salonic şi i-a felicitat şi pe Elias Charalambous şi Mihai Pintilii, cei care antrenează FCSB-ul zi de zi. De asemenea, Rădoi nu este interesat de cine face schimbările la FCSB şi este de părere că rezultatul obţinut de campioana României în manşa tur din Grecia nu este întâmplător, mai ales că aceştia au ştiut să provoace jucătorii echipei adverse.

„E o victorie valoroasă pentru coeficientul ţării şi pentru coeficientul lor. Pe mine mă interesează mai puţin cine face schimbările. Eu ştiu ceea ce se întâmplă la nivel de echipă, iar echipa este antrenată zi de zi de Pinti şi de Elias.

Au un lot foarte valoros din punct de vedere numeric şi calitativ. Nu e o întâmplare ce fac ei în momentul de faţă. Dacă beneficiezi şi de anumite avantaje din partea arbitrajului, până la urmă nu e absolut deloc vina lor şi au ştiut să gestioneze acele probleme pentru că au fost foarte deştepţi şi au ştiut să provoace jucătorii”, a declarat Mirel Rădoi, la conferinţa de presă.

FCSB urmează să fie amendată de UEFA

În timpul meciului de la Salonic, campioana României a primit şapte cartonaşe galbene. Este vorba despre Siyabonga Ngezana, Vlad Chiricheş, Daniel Bîrligea, Andrei Gherghiţă, Risto Radunovic, Malcom Edjouma şi Adrian Şut.

Potrivit fanatik.ro, UEFA amendează progresiv echipele care primesc cel puţin cinci cartonaşe galbene într-un meci. FCSB este la a patra partidă când primeşte cel puţin cinci avertismente, după meciurile cu Sparta Praga, PAOK (din grupa principală) şi Olympiacos.

De data aceasta, amenda pe care o va primi FCSB-ul va fi de peste 10.000 de euro, sumă pe care campioana României a primit-o în urma remizei cu Olympiacos.

Amenzile primite de FCSB în cupele europene

Reclamă
Recomandări
  • Europe Top 16 Cup 2025 e live în AntenaPLAY, în perioada 20-23 februarie
  • Cele mai tari meciuri din NBA şi NHL sunt în fiecare weekend în AntenaPLAY
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    0:33

    EXCLUSIVFlorin Răducioiu, verdict categoric înainte de returul FCSB – PAOK, din play-off-ul Europa League: „Are toate şansele”

    0:00

    Bayern, Benfica și Club Brugge s-au calificat în optimile Champions League. Bavarezii, gol la ultima fază. Feyenoord a eliminat-o pe AC Milan. Rezultatele serii

    23:50 18 feb.

    VIDEOCele 10 echipe din Formula 1 şi-au prezentat monoposturile! Show total la Londra

    23:50 18 feb.

    VideoLewis Hamilton, prima apariţie ca pilot Ferrari! Britanicul a prezentat monopostul din 2025 alături de Charles Leclerc: „Mă simt plin de viaţă”

    23:27 18 feb.

    VideoModul inedit prin care Aston Martin și-a prezentat monopostul la F1 75 LIVE. Fernando Alonso și Lance Stroll, pe „modelul” James Bond

    22:32 18 feb.

    „Sistemul s-a prăbușit” Ion Țiriac a răbufnit după ce a văzut decizia WADA în cazul Jannik Sinner! Ce le-a scris francezilor

    1 FotoIonuţ Nedelcearu s-a mutat în Rusia, iar iubita lui a întors toate privirile! Apariţie de senzaţie a fostei atlete, de Valentine’s Days 2 Florinel Coman nu s-a abţinut! Ce a postat după PAOK – FCSB 1-2, victoria uriaşă din play-off-ul Europa Leagues 3 Fratele lui Octavian Popescu a semnat! A fost prezentat oficial la noua echipă: „Bun venit!”s 4 UPDATEMarius Şumudică, scandal uriaş în Giuleşti! S-a înjurat cu fanii şi a fost ţinut cu greu de staffs 5 NEWS ALERTGigi Becali a dat de pământ cu un jucător de la FCSB: „Fă-te, tată, fundaş! Cum să faci asta?!” A dictat de urgenţă să fie schimbat!s 6 „El, săracul, era supărat!”. Florin Talpan şi-a vândut apartamentul pentru a-i vira banii lui Gigi Becali. Lovitură pentru juristul Steleis
    Citește și