EXCLUSIV | Gigi Becali îl vrea şi pe Bogdan Stancu! Ce a spus despre transferul atacantului care i-a adus o avere în urmă cu 10 ani

Antena Sport Publicat: 31 mai 2021, 22:22 / Actualizat: 31 mai 2021, 23:32

Comentarii
EXCLUSIV | Gigi Becali îl vrea şi pe Bogdan Stancu! Ce a spus despre transferul atacantului care i-a adus o avere în urmă cu 10 ani

Gigi Becali

Gigi Becali îl vrea şi pe Bogdan Stancu! Atacantul lui Gencler ar putea semna în curând cu FCSB.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali îl vrea şi pe Bogdan Stancu

Gigi Becali a recunoscut tratativele. “Da, e posibil, dar el are contract până pe 15 iunie. Nu putem spune mai multe, nu are voie”, a spus Gigi Becali pentru AntenaSport.

În vârstă de 33 de ani, Bogdan Stancu este cotat la 450.000 de euro de transfermarkt.de. Stancu a mai jucat în tricoul roş-albaştrilor între 2008 şi 2011.

Gigi Becali a încasat o sumă uriaşă în schimbul lui Stancu. Acesta a fost cedat pentru 5 milioane de euro la Galatasaray.

În actualul sezon, el a marcat 7 goluri pentru Genclerbirligi în eşalonul secund din Turcia, reuşind să ofere şi 3 pase de gol.

Reclamă
Reclamă

Alexandru Creţu va juca la FCSB: “Vrea prezentare la palat”

Gigi Becali a dat deja prima lovitură pe piaţa transferurilor. Alexandru Creţu va semna cu FCSB.

Mijlocașul convocat de Mirel Rădoi în startul campaniei pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2022 a acceptat oferta lui Becali cu o singură condiţie: să fie prezentat la Palat!

„Crețu semnează mâine sau poimâine. Vrea prezentare Crețu, nu vrea așa. Mi-a zis <<Eu la Steaua mă gândesc de mic copil>>. Îl prezint, dacă vrea băiatul așa. Va fi prezentare la Palat, așa vrea el. Vrea să facă frumos”, a declarat Gigi Becali, în exclusivitate, pentru AS.ro.

Reclamă

Ce salariu va avea Alexandru Creţu

Alexandru Creţu are şase selecţii la echipa naţională. El tocmai s-a despărţit de slovenii de la Maribor şi va veni liber de contract la FCSB.

15.000 de euro va fi salariul lui Creţu, care va primi şi un bonus de 100.000 de euro la semnătură. În vârstă de 29 de ani, Creţu anunţa pentru as.ro, la începutul lunii, că-şi doreşte să joace în afara ţării, dar nu excludea şi o revenire în România, unde a mai jucat pentru Poli Iaşi.

„Sunt la Maribor, urmează să reziliez zilele următoare. Să rămân, prioritar e să rămân afară, dar dacă va veni o oferta bună din Liga 1, de ce nu? Dar prioritatea mea numărul unu e să rămân afară!”, a declarat Alexandru Creţu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:33

Cristi Chivu i-a luat apărarea jucătorului făcut praf în Italia: „Ar trebui lăudat”

22:18

LIVE SCOREAEK Atena – Rayo Vallecano 1-0. Răzvan Marin şi Andrei Raţiu, titulari în sferturile Conference League

22:05

VIDEOAl-Sadd – Vissel Kobe 3-3 (4-5 d. l. d.). Calificare dramatică în semifinalele Ligii Campionilor Asiei

22:04

Alexandru Dobre, băgat în „ședință” de coechipierii de la Rapid: „Nu e ok. Nu suntem în măsură să vorbim despre asta”

22:00

LIVE SCORECelta Vigo, eliminată de Freiburg din Europa League. Umilință pentru Ionuț Radu. Alte trei meciuri se joacă ACUM

21:52

Ionuț Radu, meci de coșmar cu Freiburg! Nota primită de român după ce a încasat 3 goluri în Europa League

1 Dan Şucu a ales! El e antrenorul cu care atacă titlul cu Rapid în sezonul viitor 2 Ce lovitură dă Gică Hagi după preluarea naţionalei României! Anunţul făcut de Ioan Ovidiu Sabău 3 Anunţul lui Hansi Flick după eliminarea Barcelonei din Liga Campionilor 4 Primul nume „sacrificat” din echipa Barcelonei după eliminarea din Champions League! Deco i-a comunicat decizia 5 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 6 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid
Citește și