Închide meniul

Fatih Terim, decizie radicală la Galatasaray! “Împăratul” vrea să dea afară 7 jucători. Ce se întâmplă cu Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan

Alexandru Ivan Publicat: 26 octombrie 2021, 20:33

Comentarii
Fatih Terim, decizie radicală la Galatasaray! Împăratul vrea să dea afară 7 jucători. Ce se întâmplă cu Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan

Profimediaimages

Publicația turcă Fanatik anunță că vor fi schimbări majore la Galatasaray în pauza de iarnă. Fatih Terim nu este satisfăcut de randamentul mai multor jucători și vrea să se despartă de ei cât mai repede.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fatih Terim schimbă Galatasaray din temelii

Cât despre Olimpiu Moruțan și Alexandru Cicâldău, cei doi români sunt printre preferații “Împăratului”. Aceștia vor fi piese de bază în proiectul de reconstrucție al clubului.

Fotbaliștii trecuți pe lista neagră de Fatih Terim sunt Fatih Ozturk (portar), Gustavo Assunçao (mijlocaș), Ryan Babel (atacant), Aytaç Kara (mijlocaș), DeAndre Yedlin (fundaș), Sofiane Feghouli (mijlocaș) și Mbaye Diagne (atacant).

Dintre fotbaliștii menționați mai sus, doar Ryan Babel, DeAndre Yedlin, și Mbaye Diagne au fost pe teren în eșecul de luni cu Besiktas, scor 1-2. Cicâldău și Moruțan au fost titulari. Fostul jucător al Craiovei a fost marcatorul unicului gol al lui Galatasaray.

Fatih Terim: “Mă așteptam la presiune!”

Fatih Terim și-a ieșit din minți după înfrângerea cu Besiktas. Antrenorul lui Galatasaray s-a enervat cel mai mult că elevii lui au ratat un penalty.

Reclamă
Reclamă

Am spus că mă așteptam la presiune. Am avut probleme. A doua repriză a fost interesantă. Am avut un șoc. Am făcut schimbări când era 1-1, dar apoi era 2-1. Alex (n.r. Cicâldău) transformă loviturile de la 11 metri.

Mostafa trebuia să îl lase pe el. Anul trecut am pierdut titlul după ce am ratat penalty. Am selectat cine bate. Alex trebuia să se impună și să îi spună că el va executa. Nu spun că a greșit, dar asta e situația”, a transmis Fatih Termn, porivit galatasaray.org.

După 1-2 cu Besiktas, Galatasaray a rămas pe locul 8 în Turcia, la 7 puncte în urma liderului Trabzonspor. În următoarea etapă, echipa lui Moruțan și Cicâldău are meci cu Gaziantep.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Crezi că ar trebui ca Mircea Lucescu să fie pe banca naţionalei şi la baraj?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:02
Valeriu Iftime i-a prezis viitorul lui Mircea Lucescu. Cele două scenarii luate în calcul pentru selecționer
12:58
Răspunsul CFR Cluj la oferta FCSB pentru Louis Munteanu şi Emerllahu. S-a decis unde sunt transferaţi
12:31
Lionel Messi se va întoarce la Barcelona! Anunţul campionului mondial
12:22
Max Verstappen, dezvăluire fabuloasă despre Fernando Alonso: “Când se lupta cu Red Bull, țineam cu el”
12:09
VIDEOIanis Stoica a marcat pentru Estrela şi a cucerit un trofeu cu formaţia portugheză!
11:58
Meme Stoica, reacţie şoc în cazul transferului lui Louis Munteanu: “Nu l-am vrut niciodată!”
1 Afacerea în care Dan Petrescu a investit averea strânsă din fotbal. Cum a ajuns “Bursucul” la fel de bogat ca Hagi 2 Afacerea care l-a ruinat pe Cristi Chivu. Pe ce s-au dus zecile de milioane câştigate de român 3 FotoCe s-a ales de Lavinia Miloşovici. Ce dramă a trăit marea gimnastă a României, a ajuns de nerecunoscut 4 Vizită fulger a lui Cristi Chivu în România: “Multă lume nu știe…” Locul unde a fost surprins 5 Gigi Becali s-a trezit cu o sumă uriaşă de la UEFA: “Ne-a dat că suntem băieţi buni! Nu ştiam de la ce” 6 Cât câştigă Mircea Lucescu la naţionala României. Adevărul despre salariul lui: “Leşinaţi!”
Citește și