Alanyaspor – Rizespor 2-1. Lui Marius Șumudică nu i-a venit să creadă! Echipa lui a fost învinsă cu un gol marcat în minutul 90+7

Publicat: 6.02.2021, 14:16

Marius Șumudică

Hepta

Alanyaspor - Rizespor 2-1

Rizespor a început bine meciul jucat pe terenul lui Alanyaspor, dar s-a văzut învinsă pe finalul jocului. Este pentru a doua etapă consecutivă când echipa lui Șumudică încasează un gol în minutele de prelungire.

Alanyaspor – Rizespor 2-1. Dramatis pentru Marius Șumudică

Rizespor a deschis scorul prin fundasul Monstassar Talbi în minutul 25, dar avantajul echipei lui Șumudică a durat doar șapte minute.

Alanyaspor a preluat conducerea jocului în a doua jumătate a reprizei. Eforturile gazdelor au fost răsplătite în minutul 32, când Adam Bareiro a egalat din penalty. Alanyaspor a mai marcat o dată până la pauză, dar VAR-ul a anulat reușita din cauza unui fault în atac.

Șumudică nu a scăpat însă și a primit lovitura de grație în minutul 90+7. Mustafa Pektemek a marcat și a adus victoria lui Analyaspor, spre disperarea antrenorului român

Marius Șumudică, fără victorie pe banca lui Rizespor

Marius Șumudică rămâne fără victorie de când a fost instalat pe banca lui Rizespor. Echipa românului a înregistrat un singur succes de când a acesta a fost confirmat în funcție, dar Șumudică nu s-a aflat pe bancă la acea partidă.

Două victorii și o remiză este bilanțul lui Marius Șumudică la Rizespor. Echipa românului este pe locul 12 în Super Liga Turciei, la cinci lungimi distantă deasupra primului loc retrogradabil. Față de Kayserispor, echipa lui Dan Petrescu, Rizespor are un avans trei puncte.

Pentru Șumudică urmează meciul de pe teren propriu cu Erzurum BB în etapa următoare. Fostul tehnician al Astrei are nevoie neapărat de victorie.

14:37 FotoDonație fabuloasă, de 25 de milioane de euro, făcută de Gigi Becali. S-a aflat totul chiar înainte de Paște 14:28 „E fantastic!” Elias Charalambous, anunțul momentului despre Vlad Chiricheș! S-a operat și va reveni mult mai repede pe teren 13:54 „Ce mesaj ați primit de la Gigi Becali?” Reacția lui Elias Charalambous. Dezvăluiri de la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului 13:48 „Lipsă totală de respect!” Galeria lui Rapid boicotează meciul cu CFR Cluj! Anunțul de ultim moment 13:17 Cursa de sprint de la Marele Premiu din Miami, 19:00, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY 13:07 „Îmbătrânește urât! El e tatăl Cooperativei” Atac total la adresa lui Mircea Lucescu, după acuzațiile incredibile de blat 12:56 Noi detalii despre starea lui George Pușcaș, după operație! Veste importantă pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 12:10 „E fratele meu mai mic!” Dennis Man, mesaj superb despre relația cu Valentin Mihăilă! A vorbit și despre echipa națională 11:56 FotoSecretul milionarului român care, la 67 de ani, arată ca în tinerețe. Ce face, în fiecare zi, chiar și șase ore! 11:34 „E numărul 1 de departe” Marius Șumudică știe cine trebuie să apere poarta României la EURO! Mesaj direct pentru Edi Iordănescu Vezi toate știrile