Andrei Cordea a adus tricoul lui Cristiano Ronaldo în România: „Mi-a zis să i-l dau şi eu!” Condiţia pe care i-a pus-o românul

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 6.10.2023, 18:22

Andrei Cordea a adus tricoul lui Cristiano Ronaldo în România

Captură AntenaSport

Andrei Cordea a adus tricoul lui Cristiano Ronaldo în România. Cordea a făcut schimb de tricouri cu starul portughez. Al-Tai, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf şi la care evoluează Andrei Cordea şi Marko Dugandzic, a pierdut duelul de pe teren propriu cu Al-Nassr, scor 1-2.

Andrei Cordea a spus că şi Cristiano Ronaldo i-a cerut tricoul şi a dezvăluit ce condiţia i-a pus pentru a face schimb de tricouri.

„Este greu, încă e foarte cald, dar încerc să mă adaptez. Cred că mi-am pus amprenta în meciuri, am jucat bine. Este o plăcere să joc fotbal din inimă. Îmi place să joc împotriva acelor jucător. Este o mândrie, dar când intri pe teren uiţi contra cărui jucători joci. Şi dai sută la sută să câştigi meciurile. Am vorbit cu Telles la pauză, mă rog, m-a lovit la o fază.

La pauză i-am spus să vorbească cu Cristiano să îmi dea tricolul. La final eram supărat că am luat gol din penalty, în minutul 86. Am plecat spre vestiar şi el m-a strigat. O să îl ţin acasă, o să îl ţin amintire. Cristiano Ronaldo este un jucător extraordinar, la fel ca Messi. Eram supărat şi am plecat către vestiar. Când m-am întors, mi-a zis să îi dau şi eu tricoul. Ne-am dat amândoi tricoul, ne-am urat baftă şi i-am zis ‘să nu îl laşi la stadion că mai bine îl dau la copii în tribună’. Mi-a zis că e pentru copiii lui. Probabil că nu îl va da la copii, dar este un carcater enorm„, a spus Andrei Cordea la sosirea în România.

Andrei Cordea a făcut schimb de tricouri cu Cristiano Ronaldo

Al-Tai, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a fost învinsă pe teren propriu de Al-Nassr. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 32 prin Talisca, în timp ce Al-Tai a restabilit egalitatea prin Misidjan, în minutul 79. Gazdele au sperat la un rezultat de egalitate, dar Cristiano Ronaldo a avut alte planuri. Portughezul a marcat în minutul 87 dintr-o lovitură de la 11 metri şi a obţinut cele trei puncte pentru echipa sa. La finalul partidei, Andrei Cordea, fostul jucător de la FCSB, s-a ales cu tricoul starului portughez. De asemenea, el a mai postat pe contul său de Instagram o fotografie alături de Ronaldo, dinaintea partidei, iar mai mulţi foşti coechipieri, precum Florin Gardoş, Marco Dulca şi Joonas Tamm.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

11
23:12
„Urmează EURO?” Răspunsul dat imediat de Vlad Chiricheş, după ce FCSB a primit trofeul de campioană: „Am puteri supranaturale!”
11
23:12
Florinel Coman, anunţ despre viitorul său după ce a primit medalia de campion: „A ieşit patronul şi v-a spus!”
11
22:49
FotoImagini fabuloase pe Arena Naţională! Nebunia s-a declanşat după ce Olaru a ridicat trofeul. Ilie Năstase a venit pe scenă
11
22:36
Motivul incredibil pentru care Becali nu e lăsat de familie să vândă echipa: „Te mai uiţi la televizor, mai faci o schimbare!”
11
22:23
Gigi Becali, anunţ de ultim moment despre transferul lui Denis Alibec la FCSB! Salariul pe care i l-a propus
11
22:15
Gigi Becali s-a dezlănţuit după meciul cu CFR Cluj: „Gâlcă să spună adevărul! Făceam schimbările din puşcărie”
11
22:00
FCSB – CFR Cluj 0-1! Otele, gol superb sub privirile lui Gigi Becali! Campioana primeşte trofeul! Sărbătoare pe Arena Naţională