Închide meniul
VIDEO

Andrei Ivan, primul gol în Turcia! Atacantul a „spart gheața” și a marcat după o pauză de 10 luni

Alex Ioniță Publicat: 9 martie 2025, 17:52

Comentarii
Andrei Ivan, primul gol în Turcia! Atacantul a spart gheața” și a marcat după o pauză de 10 luni

Andrei Ivan este legitimat la Adanaspor / FOTO: X (Twitter)

Andrei Ivan a marcat primul gol în Turcia. A fost prima reușită semnată de atcantul împrumutat de Universitatea Craiova, după o pauză de 10 luni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Ivan a dat lovitura în minutul 71 al duelului dintre Adanaspor și Karagumruk, din liga a 2-a a Turciei. La faza respectivă, românul a primit o minge în partea stângă a terenului și s-a îndreptat spre marginea careului.

Andrei Ivan a marcat un gol după o pauză de 10 luni

Andrei Ivan a trimis apoi un șut superb, care s-a oprit direct în plasa porții apărate de Beklevic.

Pentru Andrei Ivan, golul din meciul cu Karagumruk vine după o perioadă de „coșmar”. Concret, până la acest duel, atacantul nu avea marcat niciun gol în actualul sezon! Acesta și-a înscris ultima reușită într-un Universitatea Craiova – Sepsi 3-2, jucat în luna mai a anului trecut.

Reclamă
Reclamă

De menționat este că echipa lui Andrei Ivan a pierdut duelul cu Karagumruk, cu scorul de 1-2. Adanaspor se află acum pe locul 19 în liga a 2-a din Turcia, cu 27 de puncte, la 8 lungimi de primul loc care asigură salvarea de la retrogradare.

Cu 9 etape înainte de finalul sezonului, Adanaspor este astfel cu un pas în liga a 3-a din Turcia.

Andrei Ivan a avut parte de un debut „de coșmar” la Adanaspor

Specialiștii i-au oferit lui Andrei Ivan cea mai mică notă de pe teren, la primul meci pentru Adanaspor. Românul nu a impresionat în prima partidă pentru echipa din liga a 2-a turcă.

Reclamă

Mihai Rotaru l-a împrumutat pe Andrei Ivan la Adanaspor în iarna acestui an. Românul are acum o misiune dificilă în Turcia: salvarea de la retrogradarea în liga a 3-a.

Andrei Ivan a debutat la Adanaspor în meciul cu Erokspor. Românul a fost titular în această partidă și a fost înlocuit în minutul 83.

Pentru prestația din cadrul acestei partide, specialiștii de la SofaScore i-au oferit românului cea mai mică notă de pe teren, mai exact 6.3.

Andrei Ivan a ajuns la Adanaspor pe 14 ianuarie. Oficialii grupării din Turcia au anunțat mutarea prin intermediul unei postări, pe rețelele de socializare:

„Noile noastre transferuri, Sokol Cikallashi, Andrei Ivan, Endri Cekici și Nurullah Asan au semnat contractele într-o ceremonie în masă. Bine ați venit la Adanaspor Tigers!”, a fost anunțul făcut de oficialii turci.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00 8 dec.
Real Madrid – Celta Vigo 0-2. Oaspeții dau o super-lovitură pe ”Bernabeu”. Ionuţ Radu, cel mai bun de pe teren
23:29
Daniel Pancu a dat cărțile pe față, după derapajul lui Louis Munteanu: „O consideram o discuție încheiată”
23:13
U BT Cluj, învinsă de Partizan Belgrad într-o atmosferă de vis. 10.000 de fani prezenți la meci
23:11
Incredibil! Conducerea CFR-ului l-a taxat pe Louis Munteanu. Atacantul din Gruia, interzis la flash-interviu
23:02
Tudor Băluță, la pământ după Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1: „Meritam să câștigăm, am dominat”
22:57
Filipe Coelho, supărat după remiza 1-1 cu CFR Cluj: „Fotbalul nu este mereu despre corectitudine”
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 BREAKING NEWSLando Norris, noul campion mondial din Formula 1, după MP din Abu Dhabi. L-a învins pe Max Verstappen după un sezon fabulos 5 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun” 6 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9
Citește și