Atletico Madrid – Manchester United 1-1 | ”Dau 150% pentru că vreau să fiu cel mai bun!” Anthony Elanga, salvatorul ”diavolilor” în meciul în care Cristiano Ronaldo nu a tras niciun șut pe poartă

Dragoș Vasile Publicat: 24 februarie 2022, 0:32

Anthony Elanga, eroul lui Manchester United în remiza cu Atletico Madrid

Anthony Elanga, salvatorul ”diavolilor” în Atletico Madrid – Manchester United 1-1

Cristiano Ronaldo nu a tras niciun șut pe spațiul porții pe ”Wanda Metropolitano”. Puștiul Anthony Elanga și-a salvat echipa, după ce a egalat în minutul 80, din pasa lui Brundo Fernandes.

”A fost prima mea atingere de balon. Am visat la momente de genul acesta. Este un vis devenit realitate. E doar meciul tur și trebuie să fim gata pentru partida de pe Old Trafford. Doar vreau să îi mulțumesc antrenorului.

Dau 150% pe teren. Vreau să fiu cel mai bun. Nu am jucat cel mai bun fotbal, dar schimbările a făcut diferența. Antrenorul mi-a spus să bag frica în fundași. Sperăm ca returul să fie mai bun”, a declarat Anthony Elanga, potrivit theguardian.com.

Ovidiu Haţegan l-a enervat pe Cristiano Ronaldo în Atletico Madrid – Manchester United 1-1

Momente tensionate între Ovidiu Haţegan şi Cristiano Ronaldo, în prima repriză a partidei dintre Atletico Madrid şi Manchester United.

În minutul 35 al primei reprize, Cristiano Ronaldo i-a cerut lui Ovidiu Haţegan să îi arate cartonaşul galben lui Hector Herrera. Ronaldo a gesticulat nervos şi i-a cerut lui Ovidiu Haţegan să îi acorde cartonaşul galben.

Ovidiu Haţegan i-a transmis lui Ronaldo să înceteze cu protestele. Arbitrul român i-a spus starului portughez că riscă să primească el cartonaşul galben dacă nu se potoleşte.

Ovidiu Hațegan a fost delegat să arbitreze meciul de cinci stele de pe Wanda Metropolitano. El a fost ajutat de asistenţii Mircea Grigoriu şi Sebastian Gheorghe, precum şi de rezerva Radu Petrescu. În camera VAR s-au aflat italienii Massimiliano Irrati şi Marco Guida.

8:31 „Anchete în stilul Bulibașa!” Mircea Sandu a auzit acuzațiile lui Mircea Lucescu și a izbucnit nervos: „Perversitatea asta…” 8:18 Florin Talpan, atac furibund la adresa FCSB! Campioana a primit interzis în Ghencea: „Nu are ce să caute acolo!” 0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY