Închide meniul
VIDEO

Aymeric Laporte a “distrus-o” pe echipa lui Lionel Messi cu un gol de la 60 de metri! Reacţia de milioane a lui Cristiano Ronaldo

Iulian Focșăneanu Publicat: 1 februarie 2024, 22:42

Comentarii
Aymeric Laporte a distrus-o pe echipa lui Lionel Messi cu un gol de la 60 de metri! Reacţia de milioane a lui Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo s-a bucurat la maximum după golul lui Laporte / Colaj Twitter

Aymeric Laporte a “distrus-o” pe echipa lui Lionel Messi cu un gol de la 60 de metri în amicalul Al Nassr – Inter Miami, scor 6-0. Cristiano Ronaldo a văzut reuşita din tribună şi a avut o reacţie de milioane. S-a amuzat copios şi a sărbătorit la maximum după execuţia fostului fundaş al lui Manchester City.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Lionel Messi a fost rezervă în disputa de la Riad. A intrat abia în minutul 83, la scorul de 6-0 pentru adversari. A fost un meci de uitat pentru starul argentinian.

Aymeric Laporte a “distrus-o” pe echipa lui Lionel Messi cu un gol de la 60 de metri

Echipa patronată de David Beckham a început teribil partida. Otavio şi Talisca au marcat în primele 10 minute. Golul meciului i-a aparţinut lui Laporte, care l-a văzut ieşit din poartă pe Callender şi a şutat de la aproximativ 60 de metri. A găsit traiectoria perfectă şi a dus scorul la 3-0.

Imediat după ce a văzut mingea intrând în poartă, Cristiano s-a ridicat de pe scaun şi a ridicat mâinile spre cer. Portughezul de 38 de ani s-a descătuşat.

Reclamă
Reclamă

Messi şi-a pus mâinile în cap pe bancă, dar umilinţa a continuat pentru el şi coechipierii săi. În a doua repriză Talisca a mai înscris de două ori şi a reuşit hat-trick-ul. A punctat şi Maran.

La Inter Miami Luis Suarez şi Sergio Busquets au fost titulari. Uruguayanul şi-a ieşit din minţi în timpul partidei şi s-a răfuit cu rivalii de la Al Nassr.

Reclamă

Cele mai tari meme-uri după Al Nassr – Inter Miami 6-0

Încă din timpul meciului, fanii au postat o serie de meme-uri fabuloase pe seama acestui meci, în care se râdea de echipa lui Lionel Messi. În unul dintre acestea, la scorul de 5-0, jucătorii echipei din Arabia Saudită erau rugați să nu mai marcheze: „Opriți-vă! Au murit deja!”.

De asemenea, tot la scorul de 5-0, într-o altă postare era afișată întrebarea: „Câte goluri a înscris Al-Nassr”. Răspunsul poate fi văzut mai jos 🙂

Un alt fan a postat un videoclip în care o femeie renunță la tricoul cu Lionel Messi în favoarea celui cu superstarul celor de la Al-Nassr.

Alături de videoclip, fanul respectiv s-a amuzat copios și a postat mesajul:„Al Nassr o învinge pe Inter Miami fără CR7. Se vede cu ochiul liber că influența lui Cristiano Ronaldo, din fotbal, este mai mare decât cea a lui Lionel Messi! Scuze, fani Messi, dar Ronaldo este mai bun!

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:42
Portugalia – Ungaria 2-2, în preliminariile World Cup 2026. Victorii pentru Anglia, Spania și Turcia. Rezultatele serii
23:40
Qatar – Emiratele Arabe Unite 2-1. Olăroiu, pas greşit: “O mare dezamăgire!” Ce şanse mai sunt pentru World Cup 2026
23:25
VIDEOBătaie între jucători și suporteri, la Qatar – Emiratele Arabe Unite
23:13
Ce salariu are Mircea Lucescu la naţionala României? ”E umilitor dacă îl spun”
22:25
Cristiano Ronaldo, lider absolut în istoria preliminariilor pentru Cupa Mondială! Un nou record la 40 de ani
22:11
Andrei Nicolescu, prima reacție după accidentarea lui Musi: „Este o veste proastă”
1 Ce i-a spus Ianis Hagi lui Alaba la finalul partidei. Jucătorul de la Real Madrid s-a conformat imediat 2 Gigi Becali i-a găsit înlocuitor lui Mihai Popescu, după accidentarea de la națională: „Nu poți să stai într-un jucător” 3 Posibilele adversare ale României la barajul pentru World Cup 2026 după victoria cu Austria 4 Mircea Lucescu, dat pe spate de un tricolor la meciul cu Austria: “Extraordinar! Parcă era noul Cămătaru” 5 Greşeala lui Edi Iordănescu pe care Lucescu a reparat-o la naţionala României. Dan Petrescu: “Băi, dar chiar nimeni nu vede” 6 „La asta să răspunzi tu”. Ralf Rangnick a răbufnit după ce Austria a fost învinsă de România: „Nu am venit cu nasul pe sus”
Citește și