Barcelona – Sevilla 3-0 | Lionel Messi, reacţie virală după golul lui Pique din minutul 90+4! "Când a văzut că intră mingea în plasă, Messi a înnebunit" Video

De Antena Sport
Publicat: 4.03.2021, 6:35

Lionel Messi, în timpul unui meci

ProfimediaImages

Lionel Messi, reacţie spectaculoasă, în Barcelona - Sevilla 3-0

După 2-0 în tur pentru andaluzi, în momentul în care Pique a marcat golul de 2-0, Messi s-a bucurat ca un copil mic, a sărit de mai multe ori, înainte de a ajunge unde era grupul de jucători ai Barcelonei. „A trăit faza mai mult ca un fan. Când a văzut că intră mingea în plasă, Messi a înnebunit”, au scris cei de la Mundo Deportivo.

Barcelona – Sevilla 3-0. Catalanii s-au calificat în finala Cupei Spaniei

Reuşita lui Pique a trimis meciul de pe Camp Nou în prelungiri. Partida a fost cu adevărat dramatică. În minutul 73, oaspeţii au ratat un penalty, la 1-0, iar andaluzii au rămas şi în inferioritate numerică chiar înainte de golul fundaşului catalan.

Golul decisiv i-a aparţinut lui Braithwaite, în minutul 95. În cealaltă semifinală a Cupei Spaniei joacă, joi, Levante şi Athletic Bilbao. În tur, cele două formaţii au remizat, scor 1-1.

„Am luptat până la epuizare, am meritat victoria, am fost mai buni în ambele meciuri, sunt foarte fericit. Am avut noroc în ultimul minut, dar echipa a jucat bine până la final, am crezut în noi și am meritat această victorie. Echipa este foarte puternică din punct de vedere psihic și fizic. Ce a reușit echipa astăzi este incredibil”, a comentat Ronald Koeman, la finalul meciului.

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

19
23:32
Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League
19
23:24
„Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0
19
23:16
Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: „Poate îşi găseşte undeva să plece!”
19
22:55
Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon
19
22:34
Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit
19
22:32
„Eroic!” Reacţia presei din Grecia, după ce PAOK a câştigat titlul! Laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu
19
22:17
VideoRăzvan Lucescu, înconjurat de scutieri, după ce PAOK a câştigat titlul pe terenul rivalei Aris. Încăierare generală pe tunel
19
22:01
Răzvan Lucescu, definitiv în istoria lui PAOK după câştigarea titlului! Performanţa pe care nu a mai atins-o nimeni în 98 de ani
19
21:54
Jurgen Klopp, moment genial la despărţirea de Liverpool! A cântat cu fanii pentru noul antrenor al „cormoranilor”
19
21:50
VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY!

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase