”Cred că Barcelona nu poate ține pasul când intensitatea jocului e ridicată. Tehnic și tactic, se află la nivel înalt, au jucători foarte buni. Dar la cel mai înalt nivel nu pot ține pasul cu intensitatea jocului”, a spus Muller, la finalul meciului câștigat de Bayern cu 3-0.
Bayern – Barcelona 3-0. Julian Nagelsmann nu i-a iertat pe catalani
Julian Nagelsmann a susținut și el faptul că diferența dintre cele două echipe putea fi și mai mare. Bavarezii au terminat grupa cu maximum de puncte.
”Dacă ne uităm la ocaziile pe care le-am avut azi, diferența de rezultat trebuia să fie mai mare. Barcelona are multe datorii și asta a tras totul în jos.
Trebuie să revină la vechile obiceiuri. Sunt schimbări radicale și e normal să aibă un sezon ca acesta. Și alte cluburi au trecut prin asta. Ca un fan al fotbalului, sper ca Barcelona să redevină curând o echipă glorioasă”, a spus Nagelsmann.
Bayern – Barcelona 3-0. Bornă istorică pentru Thomas Muller
Thomas Muller a devenit, după golul marcat contra Barcelonei, primul jucător german cu 50 de reușite în UEFA Champions League. El se află la egalitate cu Thierry Henry în topul golgheterilor UCL.
În fața lui se mai află Cristiano Ronaldo (140 de goluri), Lionel Messi (125), Robert Lewandowski (82), Karim Benzema (76), Raul Gonzalez (71) și Ruud van Nistelrooy (56).
- Bayern – Barcelona 3-0
- Catalanii ratează optimile Champions League
- Cursa Marelui Premiu de la Miami e duminică, 3 mai, de la ora 22:50, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/B sunt LIVE în AntenaPLAY
- “Dacă vor să fie aici..”. Mirel Rădoi, ultimatum pentru jucătorii săi după două eșecuri în două meciuri
- Presa turcă nu l-a menajat pe Mirel Rădoi, după începutul catastrofal pe banca lui Gaziantep!
- Mirel Rădoi, a doua înfrângere în două meciuri pe banca lui Gaziantep! Golaveraj devastator: 0-5!
- Scandal incredibil în Olanda, unde Dennis Man a ieşit campion cu PSV! 133 de meciuri ar putea fi rejucate!
- “Am 5 Ligi ale Campionilor”. Cristiano Ronaldo, show după ce a marcat golul 970 și a fost provocat de un suporter

































