Bayern – Villarreal 1-1. Şoc în sferturile UEFA Champions League. Robert Lewandowski e OUT din Ligă! Cum au reacţionat nemţii după eliminarea total neaşteptată: „Este greu de acceptat”

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 aprilie 2022, 0:27

Thomas Muller şi Robert Lewandowski, eliminaţi din UEFA Champions League de Villarreal

Profimediaimages

Bayern a fost eliminată din UEFA Champions League. Villarreal a reuşit surpriza şi, după victoria la limită din tur, a smuls o remiză la Munchen, scor 1-1. Chukwueze a înscris golul calificării în minutul 88. A fost singurul şut pe spaţiul porţii al spaniolilor, care s-au calificat pentru a doua oară în semifinale. Totul după o pauză de 16 ani!

Dezamăgirea a fost uriaşă pentru deţinătoarea a 6 trofee ale Ligii Campionilor. Robert Lewandowski reuşise să marcheze în minutul 52, din pasa lui Thomas Muller. A fost al 9-lea gol al polonezului în cele 5 meciuri de acasă, din această ediţie a competiţiei stelelor. Nu a fost suficient pentru golgheterul Champions League, care a fost eliminat!

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI VILLARREAL!

Bayern, eliminată de Villarreal din UEFA Champions League

Eliminarea suferită de Bayern i-a şocat pe nemţi, care nu se aşteptau ca starurile lui Nagelsmann să rateze victoria în faţa „Submarinului galben”.

S-a terminat! Frustrare în Bavaria„, au reacţionat jurnaliştii de la Bild.

Mai rămâne doar campionatul. Bayern, eliminată de Villarreal„, au titrat şi nemţii de la Kicker.

Incredibil de amar. Am fost eliminaţi din UEFA Champions League„, a fost reacţia celor de la Bayern.

Nu mi-am imaginat niciodată că Bayern va fi eliminată astăzi. Este foarte, foarte greu de acceptat. Trebuie să se scuture bine. Trebuie să o feliciţie pe Villarreal. Tot jocul a continuat să creadă în acea șansă a ei. În cele din urmă, a apărut o eroare în apărarea lui Bayern„, a reacţionat fostul jucător al naţionalei Germaniei, Mario Gomez, citat de uefa.com.

Dacă iei în calcul doar acest joc, fără a te uita la meciul tur, ar fi trebuit să obţinem o calificare convingătoare. Este greu de acceptat acest lucru. Nici nu stiu ce sa spun„, a precizat Thoma Muller, imediat după meci, la Amazon Prime.

• Bayern – Chelsea 1-1
  • Robert Lewandowski, OUT din Champions League

18
23:57
PAOK – Club Brugge 0-2. Răzvan Lucescu a ratat calificarea în semifinalele Conference League! Dueluri „de foc” în semifinale
18
23:50
„Steaua fără nume!” Marcel Răducanu, verdict despre sezonul de vis făcut de FCSB! Mesaj direct pentru echipa lui Gigi Becali
18
23:45
„Nu vreau să creez tensiune!” Vlad Chiricheş, mesaj ferm pentru Edi Iordănescu: „Regret că am spus asta! M-am hazardat!”
18
23:38
„Să dea mai mult, la cât sunt plătiți!” Ioan Ovidiu Sabău și-a atacat jucătorii după Oțelul – U Cluj 2-1!
18
23:14
Scene uluitoare cu Emiliano Martinez în Lille – Aston Villa. La un pas să fie eliminat! A dansat ca în finala Cupei Mondiale
18
23:12
„Ne lipsește partea financiară! Avem cel mai mic buget!” Dorinel Munteanu, strigăt de ajutor după calificarea în finala Cupei
18
22:47
Dan Nistor s-a prăbuşit emoţional după înfrângerea cu Oţelul: „Frustrant şi dureros! Mulţi nu vom dormi la noapte!”
18
22:41
„E dureros!” Alex Chipciu și-a turnat cenușă în cap după ce și-a dat autogol în Oțelul – U Cluj! A vorbit și despre noul obiectiv
18
21:55
„Mulți patroni încearcă să îl imite” Ovidiu Burcă, laude la scenă deschisă pentru Gigi Becali! A spus și de ce are succes FCSB
18
21:43
Oţelul – Corvinul este finala Cupei României! Gălăţenii s-au calificat după un autogol marcat de Chipciu în minutul 90