Închide meniul

Ce nebunie! Neymar a fost propus de PSG la Manchester City, dar Pep Guardiola a refuzat transferul!

Dragoș Vasile Publicat: 2 septembrie 2022, 9:23

Ce nebunie! Neymar a fost propus de PSG la Manchester City, dar Pep Guardiola a refuzat transferul!

Neymar, în timpul unui meci pentru PSG / Profimedia

A fost nebunie în ultima zi din mercato! ”Bomba” putea să vină de la Paris, unde Neymar a fost propus de PSG la Manchester City. În cele din urmă, Pep Guardiola a refuzat transferul!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Relația lui Neymar cu Kylian Mbappe a devenit rece, astfel că șecii lui PSG au trecut la fapte. Au vrut să scape de brazilian, care are un salariu uriaș: 48.996.000 de euro brut.

Neymar a fost propus de PSG la Manchester City, dar Pep Guardiola a refuzat transferul

Neymar a fost propus la Manchester City pe ultima sută de metri, însă campioana Angliei a refuzat mutarea, anunță Marca.

Motivul este unul simplu: ”cetățenii” se ”mulțumesc” cu transferul lui Erling Haaland, care face senzație în Premier League, și nu au riscat aducerea unei alte vedete care poate tulbura vestiarul.

Cotat în prezent la 75 de milioane de euro, Neymar a fost adus la PSG pentru cucerirea UEFA Champions League. Totuși, vedeta clubului a dezamăgit în chiar cel mai important meci, finala cu Bayern din 2020, scor 0-1.

Reclamă
Reclamă

Nici în Ligue 1 nu a avut prestații solide, motivul principal fiind accidentările care i-au dat mari bătăi de cap. 

Christophe Galtier: ”Cum să nu mă bazez pe Neymar?”

Christophe Galtier a făcut un anunț clar despre Neymar, după ce a devenit antrenorul lui PSG. Presa internațională a dezvăluit că superstarul brazilian este pe picior de plecare, iar tehnicianul a lămurit situația acestuia.

Christophe Galtier are planuri mari cu Neymar, care în 2017 devenea cel mai scump transfer din istoria fotbalului.

Reclamă

”Este un jucător de clasă mondială. Ce antrenor nu ar vrea să aibă așa jucător în echipă? Trebuie să ai o balanță, dar știu ce vreau de la el. Sunt sigur că va rămâne la noi. Îi iubim pe cei mai buni!”, a transmis Christophe Galtier, citat de Marca.

Neymar, nesigur în privinţa viitorului său la PSG: „Nu ştiu ce planuri au cu mine”

Neymar şi-a manifestat dorinţa de a rămâna la PSG, însă Christophe Galtier nu luase decizia finală cu privire la viitorului starului brazilian.

”Întotdeauna mi-am dorit să rămân aici, la PSG. Însă până acum clubul nu mi-a comunicat nimic, nu am discutat cu conducerea şi nu ştiu ce planuri au pentru mine”, a spus Neymar, potrivit L’Equipe.  

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
14:43

Costel Gâlcă s-a înţeles cu Dan Şucu şi urmează să o preia pe Rapid. Îl va înlocui pe Marius Şumudică în Giuleşti

14:28

EXCLUSIVDenis Alibec a spus cum l-a convins Gică Hagi să semneze cu FCSB. Ce înţelegere a făcut cu Gigi Becali: “Am căzut de acord”

13:56

Dinamo poate rămâne fără un jucător de bază. Titularul lui Zeljko Kopic, aproape de plecare

13:41

Şase medalii cucerite de România la Campionatele Europene de canotaj. Rezultate remarcabile pentru sportivii români

13:15

LIVE VIDEOA treia sesiune de antrenamente din Marele Premiu al Spaniei e ACUM, în AntenaPLAY. Calificările, şi pe Antena 3 CNN (17:00)

13:12

LPF a stabilit echipa sezonului din Liga 1. Şase jucători de la FCSB, incluşi în cel mai bun prim 11

1 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 2 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 3 UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii 4 Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni 5 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 6 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează”
Citește și