Celtic – Rangers 3-0. Fără Ianis Hagi, oaspeții au fost umiliți de eterna rivală și au pierdut și primul loc

Antena Sport Publicat: 3 februarie 2022, 8:46

Comentarii
Celtic – Rangers 3-0. Fără Ianis Hagi, oaspeții au fost umiliți de eterna rivală și au pierdut și primul loc

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Au marcat: Reo Hatate ‘5, ’42, Liel Abada ’44. Aceasta este prima înfrângere a lui Rangers după 13 meciuri şi tot prima a antrenorului Giovanni’s van Bronckhorst pe banca echipei campioane a Scoţiei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Învingătorii au trecut pe primul loc în clasament, cu 57 de puncte, unul mai mult decât Rangers, care a coborât pe locul al doilea.

Celtic – Rangers 3-0 | Ianis Hagi ratează restul sezonului

La finalul lunii trecute, Ianis Hagi a oferit o primă reacție după accidentarea horror pe care a suferit-o. Fiul lui Gică Hagi promite că va reveni pe gazon mai puternic decât niciodată.

Hagi Jr. a fost operat într-un spital din Londra. De intervenție s-a ocupat doctorul Andrew Williams, care cel care l-a tratat și pe Virgil van Dijk după ce olandezul a suferit în 2020 o accidentare similară cu cea a lui Ianis Hagi din prezent.

„Bună tuturor! După operația de succes de ieri, aș dori să-i mulțumesc docturului Andrew Williams și tuturor celor implicați în operație. Sunt entuziasmat și motivat să încep această călătorie care mă așteaptă.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi, pierdere pentru România

Știu că vor fi și niște vremuri grele înaintea mea, dar cu siguranță văd asta ca pe o oportunitate de a mă descoperi și de a mă dezvolta ca persoană și jucător de fotbal și voi reveni mai bine ca niciodată. Începe drumul spre recuperare. Multumesc pentru toate mesajele amabile!!!„, a scris Ianis Hagi, pe Instagram.

România e afectată de accidentarea lui Ianis Hagi. Hagi Jr. va rata patru meciuri din campania tricolorilor din Liga Națiunilor: cu Muntenegru (4 iunie), cu Bosnia și Herțegovina (7 iunie), cu Finlanda (11 iunie) și returul cu Muntenegru (14 iunie). Celelalte două meciuri se joacă în septembrie, pe 23 cu Finlanda și pe 26 cu Bosnia Herțegovina.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:12

Schimbarea de portar din minutul 120+1 care a șocat lumea la Mondialul 2014

18:10

Lazio – Inter LIVE SCORE (19:00). Primul meci pentru echipa lui Cristi Chivu, după câştigarea titlului. Echipele de start

18:07

Adrian Porumboiu a pus tunurile pe CCA! Singurul arbitru lăudat din Liga 1: „Își vede de treabă”

18:02

În negocieri avansate cu Real Madrid, Mourinho a fost propus la alt club uriaș: “Într-o lume de vis”

17:40

Surpriză la WTA Roma! Campioana en-titre, eliminată în turul al treilea

17:18

VIDEOGeorge Cîmpanu, un nou gol în Superliga Chinei! A marcat după o fază de „playstation”

1 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 2 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 3 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 4 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 5 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 6 VideoJurnal Antena Sport | Servește pentru marile victorii
Citește și