UPDATE

Chelsea – Liverpool 0-0 și Juventus – Inter 1-1 au fost meciurile zilei! Romelu Lukaku, gol şi cartonaş roşu în minutul 90+5

Cosmin Olteanu Publicat: 4 aprilie 2023, 23:57 / Actualizat: 18 iulie 2023, 18:16

Romelu Lukaku, gol şi cartonaş roşu în minutul 90+5 al derby-ului Juventus - Inter 1-1

Romelu Lukaku a fost eliminat / Profimediaimages

Chelsea – Liverpool 0-0 și Juventus – Inter 1-1 au fost meciurile zilei în Europa. Bayern a fost eliminată de Freiburg din sferturile Cupei Germaniei. Pentru Freiburg au marcat Holer și Hofler, în timp ce unica reușită a bavarezilor a fost semnată de Upamecano.

Chelsea – Liverpool și Juventus – Inter au fost meciurile zilei din Europa și au putut fi urmărite, în format LIVE TEXT, pe AS.ro!

Chelsea – Liverpool 0-0, Juventus – Inter 1-1 au fost meciurile zilei

Update: Juventus – Inter 1-1. Final de meci! Jucătorii lui Simone Inzaghi au smuls remiza la ultima fază a meciului de la Torino. Romelu Lukaku a fost eliminat după ce a marcat, în minutul 90+5. Au văzut cartonaşe roşii şi Juan Cadrado şi Handanovic. Returul de pe Meazza, în urma căruia se decide finalista Cupei Italiei, este programat pe 26 aprilie.

Update: Chelsea – Liverpool 0-0. Final de meci! Remiză în restanţa din Premier League.

Update: Juventus – Inter 1-1. Romelu Lukaku a înscris din penalty, în minutul 90+5. Nebunie de meci în Cupa Italiei!

Update: Juventus – Inter 1-0. Gol Juventus! Cuadrado deschide scorul în minutul 83.

Update: Bayern – Freiburg 1-2. Final de meci!

Update: Bayern – Freiburg 1-2. Gol Freiburg! Holer înscrie din penalty, în minutul 90+4.

Update: Bayern – Freiburg 1-1. Gol Freiburg! Hofler egalează, în minutul 27.

Update: Bayern – Freiburg 1-0. Gol Bayern! Bavarezii deschid scorul prin Upamecano, în minutul 19.

Update: Chelsea – Liverpool: A început meciul!

Update: Juventus – Inter: A început meciul!

Update: Bayern – Freiburg: A început meciul!

Partida dintre Chelsea și Liverpool contează pentru etapa a opta din Premier League.

În ultimul meci din campionat, Chelsea a fost învinsă de Aston Villa, 0-2. În prezent, formația londoneză se află pe locul 11 din Premier League, cu 38 de puncte obținute după 28 de meciuri jucate.

De cealaltă parte, Liverpool a pierdut în fața lui Manchester City, 1-4. Trupa lui Jurgen Klopp ocupă locul 8, în campionat, cu 42 de puncte.

Echipele de start de la Chelsea – Liverpool:

Chelsea:Kepa – Fofana, Koulibaly, Cucurella – R. James, E. Fernandez, Kante, Chilwell – Havertz, Kovacic – J. Felix.

Liverpool:Alisson – Gomez, Konate, Matip, Tsimikas – Jones, Fabinho, Henderson – Jota, Firmino, Nunez.

Juventus – Inter, meci de „foc” în Cupa Italiei

Partida dintre Juventus și Inter contează pentru turul semifinalelor Cupei Italiei.

În ultimul meci de campionat, Juventus a învins-o pe Verona, 1-0. Echipa torineză se află pe locul 7 din Serie A, cu 44 de puncte obținute.

În timp ce Inter a fost învinsă de Fiorentina, 0-1. Trupa lui Simone Inzaghi se află pe locul 4, în campionat, cu 50 de puncte.

Echipele de start de la Juventus – Inter:

Juventus: Perin – Danilo, Bremer, Gatti – Cuadrado, Locatelli, Fagioli, Rabiot, Kostic – Di Maria, Vlahovic.

Inter: Handanovic – D’Ambrosio, Acerbi, Bastoni – Darmian, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Dimarco – Dzeko, Lautaro.

Bayern – Freiburg, în Cupa Germaniei

Confruntarea dintre Bayern și Freiburg contează pentru sferturile Cupei Germaniei.

În ultimul meci din Bundesliga, Bayern a învins-o categoric pe marea rivală, Borussia Dortmund, cu scorul de 4-2. Campioana Germaniei se află pe primul loc, în campionat, cu 55 de puncte obținute.

De cealaltă parte, Freiburg a remizat cu Hertha, 1-1, în ultimul meci de campionat. În prezent, ocupă locul 4, în campionat, cu 47 de puncte.

Echipele de start de la Bayern – Freiburg:

Bayern: Sommer – Pavard, Upamecano, De Ligt, Cancelo – Kimmich, Goretzka – Sane, Muller, Coman – Choupo-Moting.

Freiburg: Flekken – Gulde, Ginter, Gregoritsch – Sildillia, Eggestein, Hofler, Gunter – Doan, Grifo – Holer.

Jurgen Klopp a vorbit despre demiterea lui Graham Potter de la Chelsea

„Ce pot să spun despre asta? (n.r. despre demiterile lui Potter și Rodgers) Cred că «elefantul din camera asta» e de ce mai stau eu aici în această lume nebună! Eu sunt ultimul om rămas!

Sunt conștient de faptul că am rămas datorită trecutului, nu din cauza a ceea ce am făcut în acest sezon. Dacă ar fi primul meu sezon, ar fi puțin diferit. Sunt aici pentru a livra. Nu sunt aici ca un talisman sau pentru picturi murale pe pereți, sunt aici pentru a livra, știu asta 100 %.

Știu că sunt aici pentru ceea ce s-a întâmplat în ultimii câțiva ani și nu-mi place să mă bazez pe asta. Nu putem continua să jucăm așa cum o facem. Sunt foarte dezamăgit de faptul că facem astfel de lucruri, dar acum trebuie să găsim o cale de ieșire”, a spus Jurgen Klopp, despre demiterea lui Graham Potter de la Chelsea, citat de goal.com.

23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu