Închide meniul
VIDEO

Claudiu Keşeru a marcat golul etapei în Bulgaria! Atacantul român, 2 goluri în 2 minute pentru Cherno More

Alex Masgras Publicat: 3 decembrie 2024, 22:10

Comentarii
Claudiu Keşeru a marcat golul etapei în Bulgaria! Atacantul român, 2 goluri în 2 minute pentru Cherno More

Claudiu Keşeru a marcat un gol superb / Youtube gong.bg

Claudiu Keşeru traversează o perioadă foarte bună în Bulgaria! Atacantul român a marcat în ultimele trei partide în care a jucat pentru Cherno More, iar în ultima etapă şi-a trecut în cont “dubla”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul atacant de la FCSB a marcat primele două goluri ale echipei sale în duelul cu Lokomotiv Sofia, scor 4-0. El a reuşit dubla după golurile marcate în minutele 30 şi 32.

Claudiu Keşeru a marcat un euro-gol în Bulgaria! Atacantul român este în formă maximă

Primul gol a fost şi cel mai frumos al meciului şi candidează, cu siguranţă la titlul de golul etapei. În minutul 30, Claudiu Keşeru l-a învins pe portarul lui Lokomotiv Sofia cu un şut superb, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri.

În minutul 32, Keşeru a reuşit dubla după ce a înscris de data aceasta din câţiva metri. În urma unui corner, un coechipier a deviat mingea, iar atacantul român a şutat din interiorul careului mic. (VEZI AICI GOLURILE LUI CLAUDIU KEŞERU)

În cele din urmă, Cherno More s-a impus cu 4-0.

Reclamă
Reclamă

Românul a scris istorie în țara vecină, în timpul în care a jucat la Ludogoreț. Acesta este, în momentul de față, cel mai bun marcator străin din istoria campionatului bulgar, cu 117 reușite. De asemenea, acesta este și cel mai bun marcator din istoria lui Ludogoreț. În acest moment, el este cotat la 100.000 de euro pe transfermarkt.com.

Claudiu Keşeru a ajuns la Cerno More în vară

Claudiu Keșeru s-a înțeles cu formația Cerno More Varna, vicecampioana Bulgariei, în vara acestui an.

Potrivit telegraph.bg, atacantul român a acceptat un salariu de doar 3000 de euro pentru a reveni în fotbal, în condițiile în care cel mai mic salariu existent la Cerno More, până la venirea românului, era de 4000 de euro.

Reclamă

Ajuns la 37 de ani, Claudiu Keșeru a mai jucat pentru: Bihor Oradea, Nantes, Lib. St-Seurin, Tours, Angers, SC Bastia, FCSB, Al-Gharafa, Ludogoreț și UTA.

Atacantul are 46 de selecții în echipa națională a României, în care a reușit să marcheze de 13 ori.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:14
Australian Open pregăteşte un eveniment în premieră. Roger Federer, invitat special
11:08
Basarab Panduru a auzit ce a spus Gigi Becali şi a intervenit: “Faci asta şi plângi în aprilie”
11:01
Sparta Praga și suporterii ei, blocați în România. Probleme pentru cehi după victoria cu Universitatea Craiova
10:53
FCSB va pune în vânzare biletele pentru derby-ul cu Rapid, la o zi după succesul cu Feyenoord. Cât costă cel mai ieftin tichet
10:32
Transfer ratat de Gigi Becali. Jucătorul plecat pe 500.000 de euro a fost dorit la FCSB: “Asta e acum”
10:15
Victoria FCSB-ului cu Feyenoord, în istorie! Niciodată nu s-a mai întâmplat așa ceva în fotbalul românesc
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 3 Gigi Becali forţează transferul iernii la FCSB! Jucătorii implicaţi în tranzacţie 4 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor 5 Universitatea Craiova – Sparta Praga 1-2. Oltenii au terminat “în ceaţă”, oaspeţii s-au impus în ultimele minute de joc 6 “Ești o rușine. Nu mă miră că Ronaldo te-a ignorat”. L-a făcut praf pe Carragher după atacul asupra lui Salah
Citește și