Închide meniul
VIDEO

Cristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez

Valentin Pîrcălabu Publicat: 5 mai 2024, 10:32

Comentarii
Cristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez

Cristiano Ronaldo / Profimedia

Cristiano Ronaldo a stabilit un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Starul portughez a ajuns la 66 de hattrick-uri marcate în carieră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Ronaldo are un nou obiectiv uriaş la Al Nassr. Portughezul este la două goluri distanţă de recordul pentru cele mai multe reuşite într-un singur sezon. Ronaldo a marcat 32 de goluri în 27 de etape.

Cristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr

Atacantul formaţiei Al Nassr, Cristiano Ronaldo, a marcat un hattrick, sâmbătă, în meciul cu Al-Wehda (6-0), din etapa a 30-a a Saudi Pro League. Starul portughez este acum la doar două goluri distanţă de recordul pentru cele mai multe goluri marcate într-un singur sezon în campionatul saudit, scrie news.ro.

De cinci ori câştigător al Balonului de Aur, Ronaldo a marcat 32 de goluri în 27 de meciuri de campionat.

El se află la două în spatele recordului pentru cele mai multe goluri marcate într-un singur sezon în Saudi Pro League, deţinut de Abderrazak Hamdallah.

Reclamă
Reclamă

Cristiano Ronaldo a câştigat procesul cu Juventus

Cristiano Ronaldo a câştigat procesul cu Juventus şi va primi o sumă fabuloasă. Starul portughez, care acum evoluează în Arabia Saudită, la Al-Nassr, a dat în judecată formaţia din Torio, după ce Juventus nu i-a achitat toate restanţele salariale.

Chiar dacă „Bătrâna Doamnă” a pierdut procesul, Cristiano Ronaldo nu va primi cele aproape 20 de milioane de euro pe care le-a solicitat. Cu toate acestea, suma pe care Juventus trebuie să o plătească rămâne uriaşă.

Reclamă

Juventus Torino trebuie să plătească restanţe salariale de 9,8 milioane euro fostului său atacant Cristiano Ronaldo, conform unei decizii a unei instanţe de arbitraj.

Ronaldo, care în prezent joacă la clubul saudit Al-Nassr, a reclamat plata a 19,5 milioane euro, sumă provenind din reducerea salariilor acceptate de jucători pe perioada pandemiei de Covid 19 în sezonul 2020/2021. Juventus a susţinut că Ronaldo a acceptat voluntar diminuarea salariului, dar jucătorul a mers în instanţă şi a cerut aproape 20 milioane de euro.

Tribunalul de arbitraj a acceptat parţial cererea lui Ronaldo şi a decis ca Juventus trebuie să plătească jumătate din suma cerută de internaţionalul portughez de 39 ani.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:54
Încă o plecare de la FCSB. Ce se întâmplă cu titularul care rămâne liber de contract: “I-aş propune asta lui Gigi Becali”
8:42
Ilie Dumitrescu a intervenit în scandalul uriaş dintre Mirel Rădoi şi Mircea Lucescu: “Aşa ceva nu există”
8:36
Sorana Cîrstea, eliminată de la Osaka. A ratat calificarea în finală după ce a condus cu 3-1 în decisiv
8:00
De ce a așteptat Mercedes atât de mult să semneze cu Russell
8:00
VIDEOMax Verstappen, pole în sprintul din MP al Statelor Unite. Cursa e azi pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY (20:00)
0:15
România – Olanda (17:00) şi România – Slovenia (20:00), LIVE VIDEO. Tricolorele şi tricolorii, în semifinale la European
1 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 2 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 3 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 4 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 5 VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European 6 “Mă denigrează”. Mircea Lucescu, replică dură după atacul lui Mirel Rădoi: “Am greşit când am spus că-l stimez”
Citește și