Închide meniul

Cristiano Ronaldo va rata Campionatul Mondial al Cluburilor! De ce a refuzat starul portughez toate ofertele

Gabriel Zamfirescu Publicat: 7 iunie 2025, 14:36

Comentarii
Cristiano Ronaldo va rata Campionatul Mondial al Cluburilor! De ce a refuzat starul portughez toate ofertele

Cristiano Ronaldo, la începutul unui meci la Al Nassr/ Profimedia

Cristiano Ronaldo a refuzat toate ofertele pe care le-a avut în această vară. Starul portughez va rata astfel competiţia numărul 1 a verii, Campionatul Mondial al Cluburilor din Statele Unite ale Americii. Asta deşi a primit oferte de la echipe din Asia, dar şi din America de Sud pentru a semna.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cristiano Ronaldo a ajuns la 40 de ani, dar nu se grăbeşte să semneze cu o altă echipă după ce şi-a încheiat conturile cu cei de la Al Nassr. Fosta sa echipă, dar şi Al Hilal l-ar fi vrut pentru Mondialul Cluburilor.

Cristiano Ronaldo ratează Campionaatul Mondial al Cluburilor

Mai multe echipe calificate la Campionatul Mondial al Cluburilor l-au vrut pe Cristiano Ronaldo pentru aceasto competiţie, dar starul portughez a spus pas competiţiei din perioada 14 iunie – 13 iulie.

”Practic este decis, eu nu voi participa la Campionatul Mondial al Cluburilor. Nu voi participa în ciuda numeroaselor oferte și invitații primite. Decizia este luată. Au fost discuții, dar nu poți fi în toate competițiile. Trebuie să te gândești pe termen scurt, mediu și lung. Deci, în ciuda ofertelor, este decis”, a declarat Cristiano Ronaldo potrivit jurnalistului Fabrizio Romano.

Campionatul Mondial al Cluburilor va avea 63 de meciuri, care se vor disputa în 12 oraşe de pe teritoriul S.U.A. Finala va avea loc pe ”MetLife Stadium” în New Jersey, New York. Cele 32 de echipe au fost împărţite în opt grupe a câte patru formaţii. Primele două formații din fiecare grupă se vor califica în fazele superioare ale competiţiei.

Reclamă
Reclamă

Grupa A:

Palmeiras (Brazilia)
FC Porto (Portugalia)
Al-Ahly (Egipt)
Inter Miami (Statele Unite ale Americii)

Grupa B:

Reclamă

PSG (Franța)
Atletico Madrid (Spania)
Botafogo (Brazilia)
Seattle Sounders FC (Statele Unite ale Americii)

Grupa C:

Bayern Munchen (Germania)
Auckland City (Noua Zeelandă)
Boca Juniors (Argentina)
Benfica (C4 – Portugalia)

Grupa D:

Flamengo (Brazilia)
Esperance Tunis (Tunisia)
Chelsea (Anglia)
Los Angeles FC

Grupa E:

River Plate (Argentina)
Urawa Red Diamonds (Japonia)
CF Monterrey (Mexic)
Inter Milano (Italia)

Grupa F:

Fluminense (Brazilia)
Borussia Dortmund (Germania)
Ulsan HD (Coreea de Sud)
Mamelodi Sundowns (Africa de Sud)

Grupa G:

Manchester City (Anglia)
Wydad AC (Maroc)
Al-Ain (Emiratele Arabe Unite)
Juventus (Italia)

Grupa H:

Real Madrid (Spania);
Al-Hilal (Arabia Saudită);
Pachuca (Mexic)
Salzburg (Austria)

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:27
Se ştie prima finalistă la CM de handbal
21:18
LIVE SCORECFR Cluj – Csikszereda 1-0. Ardelenii, în avantaj la pauză
21:15
VideoJurnal Antena Sport | Cu Gâlcă nu-i de joacă
21:01
Pentru Neluţu Varga a fost o afecere profitabilă, acum pleacă în Anglia pe 10 milioane de euro? Anunţul englezilor
20:59
Mohamed Salah și Arne Slot s-au împăcat! Starul de pe Anfield, inclus în lotul pentru meciul cu Brighton
20:39
VideoJurnal Antena Sport | Fericirea are chipul fanilor
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor
Citește și