Închide meniul

De Bruyne a suferit o fractură după ciocnirea cu Rudiger! “Tocmai m-am întors de la spital. Ne vom reveni”

Antena Sport Publicat: 30 mai 2021, 14:14

Comentarii
De Bruyne a suferit o fractură după ciocnirea cu Rudiger! Tocmai m-am întors de la spital. Ne vom reveni

De Bruyne a suferit o fractură după ciocnirea cu Rudiger!

“Tocmai m-am întors de la spital. Diagnosticul meu este fractura acută a osului nasului şi fractură orbitală stânga. Acum mă simt bine. Încă dezamăgit de ziua de ieri, evident, dar vom reveni”, a scris jucătorul de 29 de ani, pe Twitter.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

De Bruyne a suferit o fractură după ciocnirea cu Rudiger!

Kevin De Bruyne a ieşit plângând de pe teren după ce a fost accidentat de Antonio Rudiger. Fundaşul german s-a pus în calea lui De Bruyne. Ciocnirea a fost violentă. Belgianul s-a lovit cu faţa de umărul lui Rudiger, care nu a încercat deloc să evite contactul.

Căpitanul lui City a rămas întins pe gazon şi a primit îngrijiri medicale pentru mai multe minute. În cele din urmă, el a fost înlocuit cu Gabriel Jesus, după fix o oră de joc. De Bruyne a izbucnit în lacrimi în momentul în care a părăsit terenul.

De Bruye a fost comoţionat şi avea ochiul stâng vânăt. El a plecat la vestiare cu ajutorul unui membru al staff-ului, după ce a încercat să rămână pe bancă până la finalul meciului.

Reclamă
Reclamă

Pep Guardiola, prima finală după 10 ani

Guardiola a semnat cu Manchester City în 2016 și, până acum, nu a trecut niciodată de faza „sferturilor” în Champions League. De altfel, cea mai bună performanță din istoria lui City în această competiție a fost semifinala din 2016, când pierdea cu Real Madrid.

„Cetățenii” au avut însă un sezon de vis. City și-a recucerit coroana în Premier League și țintește acum marele premiu. Clubul de pe Etihad se luptă cu istoria. În ultimii 20 de ani, nicio echipă care a ajuns în premieră în finala Champions League nu a reușit să pună mâna pe trofeu.

În drumul spre finală, Manchester City a trecut în „optimi” de Monchengladbach, în „sferturi” de Dortmund, iar în semifinale de PSG.

Reclamă

În ceea ce-l privește pe Guardiola, antrenorul catalan este la a treia finală Champions League din carieră și prima după 10 ani. Ultima dată când ajungea în ultimul act, Guardiola îl zdrobea pe Sir Alex Ferguson, Barcelona – Manchester United 3-1.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:25
Aşa va arăta tricoul lui Lionel Messi la World Cup 2026
12:14
Oklahoma City Thunder, primul eșec din noul sezon de NBA. Campioana, întoarsă dramatic de la 22 de puncte
11:44
Marius Lăcătuș, dezamăgit de “războiul” dintre Florin Talpan și Daniel Oprița: “Nu cred că Steaua merită asta”
11:36
VIDEOAlex Ovechkin, o nouă bornă uriașă! A devenit primul jucător din istorie care înscrie 900 de goluri în NHL
11:30
Eliza Samara – Satsuki Odo LIVE VIDEO (20:05, AntenaPLAY). Duel pentru sferturi, la WTT Champions Frankfurt
11:08
Președintele FIFA, mesaj după moartea lui Emeric Ienei: “Model de eleganță, echilibru și respect”
1 Ion Ţiriac l-a angajat pe managerul care a făcut o tranzacţie de 2 miliarde de euro pentru România 2 UEFA a explicat de ce Istvan Kovacs nu a acordat penalty la faza controversată din Liverpool – Real Madrid 1-0! 3 Anunţul făcut de UEFA la miezul nopţii după golul de 4-3 anulat lui Brugge cu Barcelona, în prelungiri 4 “Ce ţi-a spus Istvan Kovacs?” Ce a răspuns Xabi Alonso la conferinţa de presă, după Liverpool – Real Madrid 1-0 5 Răspunsul venit de la UEFA după ce FCSB a cerut moment de reculegere la meciul cu Basel în memoria lui Ienei 6 FCSB, cerere specială la UEFA înaintea meciului cu Basel, după moartea lui Emeric Ienei. Ce solicitare au făcut campionii
Citește și