„Dumnezeule, ce jucător!” Legendarul Carles Puyol, „fermecat” de Gavi. Puştiul minune promovat de Xavi a reuşit un gol superb în FC Barcelona – Elche 3-2

De Dragoș Vasile
Publicat: 18.12.2021, 21:56

Gavi, perla Barcelonei

Carles Puyol, fermecat de Gavi

Carles Puyol, „fermecat” de Gavi

Legendarul Carles Puyol a fost „fermecat” de Gavi, „perla” de doar 17 ani a Barcelonei. Puştiul minune al catalnilor a marcat superb golul de 2-0 în victoria cu Elche, scor 3-2, iar fostului căpitan de pe Camp Nou nu i-a venit să creadă.

„Dumnezeule, ce jucător!”, a scris Puyol pe Twitter, după reuşita de zile mari a lui Gavi.

VEZI AICI REUŞITA SUPERBĂ A LUI GAVI

Cotat la 25 de milioane de euro pe site-urile de specialitate, Gavi a bifat în actualul sezon 21 de apariţii pentru FC Barcelona, în toate competiţiile.

Catalanii au tremurat pentru victorie în FC Barcelona – Elche 3-2

FC Barcelona a câştigat confruntarea cu Elche, însă jucătorii lui Xavi au tremurat pentru victorie.

Pe Camp Nou, catalanii au lovit de două ori în 3 minute. Ferran Jutgla (23 ani) şi Gavi (17 ani) au marcat în minutele 16, respectiv 19. Ce a urmat a fost incredibil.

Tete Morente şi Pere Milla au făcut K.O defensiva lui Xavi şi au marcat două goluri într-un minut.

Golul victoriei a venit în minutul 85, când Nico (19 ani), a stabilit scorul final din pasa lui Gavi.

În urma acestui rezultat, FC Barcelona se află pe locul 7 în La Liga, cu 27 de puncte, iar Elche ocupă locul 16, cu 15 puncte.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

0:36 FotoKyren Wilson a câştigat Campionatul Mondial de snooker! L-a învins pe Jak Jones în finala de la Crucible 0:19 Marius Niculae a vorbit de un transfer „bombă” la Sporting Lisabona după ce „Leii” au luat titlul: „Sper să vină Ronaldo” 0:15 Gigi Becali, anunțul momentului despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB! A spus totul după 0-2 cu Universitatea Craiova 0:00 Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali după 0-2 cu Universitatea Craiova. Cine l-a impresionat: „O să fie fotbalist mare!” 6
23:58
Gigi Becali, „aroganţa” serii după înfrângerea cu Universitatea Craiova: „Aduceţi-ne antrenori, Gâlcă nu e de talia mea”
6
23:41
Decizie peste capul lui Gigi Becali la FCSB! Jucătorul care a lipsit fără acordul milionarului: „I-a dat drumul fără să-mi spună”
6
23:31
Alex Mitriţă a dat răspunsul final în privinţa ofertei de la FCSB! Ce a spus despre echipa naţională
6
23:26
„Trebuie să fim serioși!” Elias Charalambous, prima reacție după Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
6
23:18
Octavian Popescu a anunţat că se operează: „În ultimul an am jucat cu o problemă la gleznă”! Cât va lipsi de pe teren
6
23:11
„Nu au jucat cu nicio presiune” Andrei Ivan rămâne cu picioarele pe pământ după ce a marcat în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!