Edin Dzeko a avut o surpriză pentru Marius Şumudică! Antrenorul român a revenit pe banca celor de la Gaziantep, după ce la începutul acestui an s-a confruntat cu probleme medicale, el fiind chiar internat în spital după ce a avut Covid-19.
Din nefericire pentru el, echipa sa a pierdut meciul de pe teren propriu în faţa liderului din Turcia, Fenerbahce, la capătul unui meci echilibrat. Fenerbahce s-a impus cu 1-0.
Edin Dzeko, surpriză pentru Marius Şumudică!
Unicul gol al partidei a fost marcat de Kahveci, în minutul 81. În minutul 50, Edin Dzeko a ratat o lovitură de la 11 metri. La finalul partidei, fostul star de la Manchester City şi Inter i-a făcut o surpriză antrenorului român.
Mai întâi, după fluierul final, el s-a dus şi l-a felicitat pe Marius Şumudică, după care i-a oferit un cadou antrenorului român. Ajuns la vestiare, Şumudică a primit tricoul atacantului din Bosnia, potrivit digisport.ro.
Marius Șumudică, val de ironii la conferința de presă după meciul cu Fenerbahce. Reacția dură a antrenorului de la Gaziantep
La conferința de presă de la finalul partidei dintre Fenerbahce și Gaziantep, Marius Șumudică a transmis un mesaj dur pentru adversari. Tehnicianul român este de părere că arbitrajul a fost în favoarea formației din Istanbul și că nu înțelege motivul pentru care jucătorii gazdelor s-au bucurat atât de mult, după această victorie.
„De obicei, eu nu fac aprecieri asupra arbitrajului, însă astăzi toate fazele au fost judecate în favoarea lui Fenerbahce. Și pot spune că mi s-a părut ciudat și nu am înțeles de ce adversarii s-au exaltat așa și erau atât de fericiți de parcă ar fi cucerit Liga Campionilor.
Clubul a cheltuit o grămadă de bani pentru echipa asta, au avut și o bancă de rezerve extraordinară și s-au bucurat că ne-au învins cu 1-0. Probabil că asta ține de încrederea pe care o au”, a spus Marius Șumudică.
După acest rezultat, Gaziantep se află pe locul al 16-lea în Liga Turciei, la doar 1 punct peste primul loc retrogradabil în liga secundă. Pentru echipa lui Marius Șumudică urmează duelul cu Bodrumspor, din Cupa Turciei, care este programat pe data de 17 ianuarie, de la ora 14:00.
- Edin Dzeko, surpriză pentru Marius Şumudică
- Ce s-a întâmplat după Gaziantep – Fenerbahce 0-1
- Tragerea la sorţi a barajului pentru World Cup 2026 este joi, 20 noiembrie, de la ora 14:00, LIVE în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Zinedine Zidane a bătut palma cu noua sa echipă! Anunţul făcut de presa din Spania
- Cu Neymar în mare formă, Santos a învins-o pe Palmeiras şi a ieşit din zona retrogradării
- Scene incredibile în Angola! 70 de persoane rănite după amicalul cu Argentina
- Rol nou pentru Răzvan Raţ la Genoa. Ce răspunderi a primit de la Şucu
- Francezii sunt gata să „învie” cel mai exclusivist trofeu individual din fotbal































