Închide meniul

Execuția sezonului în Serie A! Hakan Calhanoglu, gol direct din corner în Roma – Inter 0-3. “Da, așa am vrut să dau!”

Alexandru Ivan Publicat: 5 decembrie 2021, 11:36

Comentarii
Execuția sezonului în Serie A! Hakan Calhanoglu, gol direct din corner în Roma – Inter 0-3. Da, așa am vrut să dau!

Profimedia

Hakan Calhanoglu a declarat că vrut încă de la bun început să marcheze în această manieră. Turcul a șutat la colțul scurt și l-a prins pe picior greșit pe Rui Patricio, portarul lui AS Roma. VIDEO AICI

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Hakan Calhanoglu, gol din corner în Inter – AS Roma 0-3

“Da, așa am vrut să dau. Mereu încerc să trag spre cea mai apropiată bară din corner şi de această dată a funcţionat bine. Mă bucur şi pentru assistul meu pentru Edin Dzeko. Inter a dominat, nu i-am permis nimic Romei, a fost un joc foarte bun”, a spus Calhanoglu pentru DAZN, potrivit Football Italia.

Inter Milano, cu Ionuţ Radu rezervă, a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 3-0, echipa AS Roma, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Italiei.

Golurile au fost marcate de Calhanoglu ’16, Dzeko ’24 şi Dumfries ’39. Calhanoglu a pasat decisiv la golul lui Dzeko.

După 0-3 cu Inter, Roma a rămas la nouă puncte de locul 4, ultimul care asigură prezența în Champions League, ocupat în prezent de Atalanta. 7 înfrângeri are Jose Mourinho în ultimele sale 15 partide la AS Roma. Inter este pe locul secund în Serie A, la un punct de liderul Milan.

Reclamă
Reclamă

Jose Mourinho, scandal uriaș după Inter – AS Roma 0-3

Jose Mourinho i-a răspuns unei singure întrebări corespondentului de la flash-interviu, Diletta Leotta. Portughezul a refuzat să vorbească și cu invitații din studioul DAZN de la marginea terenului, care deține drepturile pentru Serie A.

„Îmi cer scuze vouă și celor care ne ascultă de acasă, dar nu vreau să răspund la întrebările din studio”, a „tunat” Jose Mourinho.

Leotta a reacționat imediat după gestul lui Mourinho și l-a taxat pe antrenorul portughez. „Ne pare rău că Jose Mourinho a luat această decizie. Un dialog ar fi fost pozitiv atât pentru noi, cât și pentru fanii Romei, în special”.

Reclamă

Mourinho a continuat scandalul și la conferința de presă, unde s-a certat cu toată lumea. Supărat, „The Special One” i-a răspuns ironic unui jurnalist, la prima întrebare care i-a fost adresată, după care s-a ridicat și a plecat nervos.

„Meseria voastră este mult mai ușoară decât a noastră. De asta câștigăm mai mulți bani ca voi!”, a spus Jose Mourinho.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:27
Se ştie prima finalistă la CM de handbal
21:18
LIVE SCORECFR Cluj – Csikszereda 2-0. Andrei Cordea face spectacol pentru ardeleni
21:15
VideoJurnal Antena Sport | Cu Gâlcă nu-i de joacă
21:01
Pentru Neluţu Varga a fost o afecere profitabilă, acum pleacă în Anglia pe 10 milioane de euro? Anunţul englezilor
20:59
Mohamed Salah și Arne Slot s-au împăcat! Starul de pe Anfield, inclus în lotul pentru meciul cu Brighton
20:39
VideoJurnal Antena Sport | Fericirea are chipul fanilor
1 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 2 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 3 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 4 Prima mutare din Liga 1! Oţelul Galaţi l-a transferat pentru 500.000 de euro 5 “Am dat o maşină cadou şi un apartament”. Gigi Becali, dezvăluiri incredibile după victoria FCSB-ului cu Feyenoord 6 FCSB – Feyenoord 4-3. Campioana României, victorie dramatică, la ultima fază! Revenire de poveste a roş-albaştrilor
Citește și