Feyenoord – Slavia Praga 3-3 | Meci interzis cardiacilor în Conference League! Cehii au egalat la ultima fază, după o desfăşurare nebună a partidei

Cosmin Cioboată Publicat: 7 aprilie 2022, 22:13

Feyenoord - Slavia Praga 3-3 | Meci interzis cardiacilor în Conference League

Twitter

Seara de Conference League a început fulminant, cu „thriller-ul” Feyenoord – Slavia Praga 3-3. Cehii au restabilit egalitatea în minutul 90+5, la finalul unui meci extrem de spectaculos.

Feyenoord şi Slavia Praga au oferit un adevărat spectacol în manşa tur a sferturilor de finală ale Conference League. Cele două echipe au încheiat la egalitate meciul din Olanda, scor 3-3, după o desfăşurare spectaculoasă.

Feyenoord a deblocat tabela în minutul 10, prin Sinisterra. Slavia a restabilit egalitatea cu 4 minute înainte de pauză, prin Olayinka. Cehii au ieşit mai montaţi de la vestiare şi au preluat conducerea pe tabelă în minutul 67, prin Sor.

Împinsă de la spate de fani, formaţia olandeză a reuşit să întoarcă scorul în minutele 74 şi 86, prin Senesi şi Kokcu. Cei care au avut ultimul cuvânt de spus au fost însă tot cei de la Slavia Praga. Oaspeţii n-au renunţat la luptă şi au egalat în cel de-al 5-lea minut de prelungiri, prin Traore.