Gică Hagi, mai sincer ca niciodată! "Regele" se compară cu Messi şi a dezvăluit care este marele regret al carierei

Dragoș Vasile Publicat: 10 martie 2021, 15:10

Comentarii
Gică Hagi, mai sincer ca niciodată! "Regele" se compară cu Messi şi a dezvăluit care este marele regret al carierei

Gică Hagi a dezvăluit cel mai mare regret al carierei

"Regele" a îmbrăcat ani la rândul tricoul cu numărul 10, pentru care este recunoscut în întreaga lume, şi se compară cu Leo Messi, actualul decar al Barcelonei. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gică Hagi, despre Lionel Messi: "Avem multe caracteristici asemănătoare"

"Chiar dacă Messi marchează mai mult decât o făceam eu, avem multe caracteristici asemănătoare. E stângaci, e rapid, are o tehnică bună. Lui îi place mai mult să marcheze goluri, eu sunt mai mult un număr 10", a declarat Gică Hagi pentru Marca.

Gică Hagi a evoluat în Spania timp de 4 ani şi a jucat pentru Real Madrid şi Barcelona, două dintre cele mai mari echipe de fotbal din istorie.

Fostul mare internaţional a îmbrăcat tricoul "galacticilor" în perioada 1990-1992 şi a dezvăluit că plecarea de pe Santiago Bernabeu este cel mai mare regret al carierei.

"Trăiesc pentru fotbal 24 de ore pe zi, inclusiv cu tot ce se întâmplă în Spania. E păcat că nu am câștigat un campionat în acea perioadă. Acele rezultate au influențat decizia mea a de plecat de la Real Madrid. Știți cum e fotbalul. Am decis că am nevoie de o experiență în altă țară, chiar dacă ultimul meu sezon la Real Madrid a fost foarte bun. Mă adaptasem foarte bine la fotbalul din Spania şi e păcat. 

Reclamă
Reclamă

Gică Hagi: "Regret 100% că am plecat de la Real Madrid"

Regret că am plecat, 100%. Dar așa e viața, e făcută din decizii și oportunități. Dar, viața mea sportivă a fost minunată. Nu oricine are posibilitatea de a juca la Real Madrid și Barcelona. Asta se numeşte destin. Am jucat la două dintre cele mai mari cluburi din lume, care mi-au format personalitatea și mentalitatea pe care le-am implementat la clubul pe care l-am fondat în România", le-a dezvăluit "Regele" spaniolilor.

Gică Popescu a anunțat revenirea lui Gică Hagi pe banca tehnică! ”Regele” a refuzat un salariu astronomic

Gică Hagi a luat o pauză de la antrenorat, dar nu mai poate sta departe de banca tehnică. Gică Popescu a anunțat faptul că ”Regele” vrea să revină începând din vară. ”Baciul” susține că patronul de la Viitorul a refuzat o ofertă de aproape 10 milioane de euro pe an

”Gică dorește să revină pe bancă, dar nu la Viitorul. A avut multe oferte și pe bani mulți, dar a refuzat, știți că el nu vrea să preia o echipă în timpul campionatului, chiar dacă nu ar fi avut presiunea rezultatelor. Deja Gică mi-a zis, un an mi-ajunge, din vară mă întorc. A avut o ofertă uriașă, pe bani mulți, dar nu din Europa.

Reclamă

I s-a oferit un salariu sub 10 milioane, dar aproape de această cifră, era salariul pe un an. Dar Gică vrea la un club cu un proiect care să-i permită să facă performanță. A avut și o ofertă de la o echipă din primele 6 campionate din Europa”, a anunțat Gică Popescu la Digi Sport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:11

Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat”

17:57

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 29 aprilie

17:53

Suspendare-record! Câte meciuri stă pe bară portarul care a lovit cu pumnul în față un adversar

17:39

Cât de gravă este accidentarea lui Marian Aioani? Anunţul oficial făcut de Rapid

17:23

Prima veste proastă pentru Luis Enrique! Ce s-a întâmplat după spectacolul din PSG – Bayern Munchen

17:19

„Pentru numele lui Dumnezeu, au câștigat!” Trauma din 1966, prima mare înfrângere a Italiei la Cupa Mondială

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 4 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 5 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 6 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje
Citește și