A fost un val de reacţii al fanilor lui Rangers după remiza cu Motherweell. Marea majoritate a ultraşilor consideră că, dacă Ianis Hagi ar fi fost pe teren, situaţia ar fi fost total alta. Mijlocaşul român a fost testat pozitiv cu Covid-19 şi încă nu a putut părăsi izolarea.
Fanii lui Rangers îl aşteaptă cu braţele deschise pe Ianis Hagi
Suporterii campioanei Scoţiei au luat cu asalt reţelele sociale şi sunt siguri că Rangers este dependentă de fiul “Regelui”.
“Hagi este regretat grav pentru că aduce un pic de calitate în plus şi de calm în joc. Să sperăm că se întoarce cât mai curând!“, a transmis un fan al lui Rangers.
https://twitter.com/RangersBanter17/status/1439623257615917059?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439623257615917059%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rangersnews.uk%2Fnews%2Frangers-fans-think-absence-of-particular-player-a-key-factor-in-poor-form-after-motherwell-draw%2F
“Ne lipseşte mult Hagi. Cu cât se întoarce mai repede, cu atât mai bine“, a postat şi alt internaut.
https://twitter.com/Geddes1989/status/1439621717022871559?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439621717022871559%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rangersnews.uk%2Fnews%2Frangers-fans-think-absence-of-particular-player-a-key-factor-in-poor-form-after-motherwell-draw%2F
“Faptul că nu-l avem pe Ianis Hagi ne-a afectat mai mult decât am fi crezut. Avem nevoie de el, este diferit!“, a reacţionat şi un alt suporter.
Not having Ianis Hagi has affected us so much more than I thought it would.
We need him. He’s just different.
— Scott (@RakoTuke) September 19, 2021

“A fost un start de campionat dificil, cu accidentări şi infectări cu Covid. Singurul lucru pozitiv este că avem patru puncte avans faţă de Celtic, chiar dacă forma noastră a fost oscilantă. Ne lipseşte cu adevărat Hagi“, a fost şi mesajul postat de încă un fan al lui Rangers.
https://twitter.com/alfie_west_55/status/1439633467587940355?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1439633467587940355%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rangersnews.uk%2Fnews%2Frangers-fans-think-absence-of-particular-player-a-key-factor-in-poor-form-after-motherwell-draw%2F
Până să fie testat cu Covid-19, în cantonamentul echipei naţionalei, Ianis a marcat două goluri şi a oferit o pasă decisivă în şase meciuri din actuala ediţie de campionat.
Gică Hagi a dezvăluit cum se simte fiul său
Depistat cu noul coronavirus pe 7 septembrie, Ianis ar fi trebuit să poate ieşi din carantină după 10 zile. Încă nu a primit testul negativ, cu care să plece din Bucureşti la Glasgow.
„Ianis e farist acum, 100%. E bine, e acasă, aşteaptă să iasă negativ şi să se întoarcă la echipă. Nu a avut emoţii, e ok„, a declarat Gheorghe Hagi la conferinţa de presă de după Chindia Târgovişte – Farul, scor 2-0.
- Rangers – Motherwell 1-1
- Fanii campioanei Scoţiei îi simt lipsa lui Ianis Hagi
- Campionatele Europene de tenis de masă sunt exclusiv pe AntenaPLAY, în perioda 12-19 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Omagiul suprem pentru Lionel Messi! Ce plănuiește președintele Barcelonei
- Nebunie la Mondialul U20. Cartonaș verde, al 3-lea portar introdus în minutul 120+5 și calificare la penalty-uri
- E oficial. Cu ce formaţie din „Liga Stelelor” a semnat Cosmin Contra
- Cei 20 de nominalizați pentru ”Golden Boy 2025”. Cine este marele favorit
- Turcii au oficializat mutarea la câteva zile după ce Gică Hagi a fost propus antrenor