Ianis Hagi, cifre îngrozitoare la ultimul meci pentru Rangers. "Reprezintă un motiv de îngrijorare!" Analiza dură a scoţienilor

Publicat: 18.01.2021, 16:57

Ianis Hagi a făcut câteva partide excelente în acest sezon pentru Rangers. Cu toate acestea, fiul lui Gică Hagi a fost aproape inexistent în ultima etapă de campionat, cu Motherwell.

Ianis Hagi a jucat doar 55 de minute cu Motherwell. Jurnaliștii de la Ibrox News au realizat o analiză a evoluției românului și au ajuns la concluzia că Ianis a fost printre cei mai slabi oameni de pe teren.

Ianis Hagi, prestație dezastruoasă cu Motherwell

„Ianis Hagi i-a cucerit pe fanii lui Rangers cu câteva realizări impresionante, dar evoluția românului cu Motherwell reprezintă un motiv de îngrijorare”, au scris scoțienii.

Motherwell este pe penultimul loc în campionatul Scoției și a câștigat doar patru partide în acest sezon. Nu a mai cunoscut gustul victoriei din luna octombrie.

„Internaționalul român nu a reușit nici măcar un dribling în cele 54 de minute petrecute pe teren, a fost deposedat și a avut o singură ocazie. Hagi nu a reușit să intre în joc, iar asta se vede în cele 31 de atingeri reușite, mai puține decât oricare alt jucător din primul 11 al lui Rangers. De asemenea, a câștigat mai puțin de jumătate din dueluri, 7 din 15", au mai menționat aceștia.

Steven Gerrard l-a criticat pe Ianis Hagi

După meci, managerul lui Rangers a ținut să ridice un semnal de alarmă asupra jocului dezamăgitor al echipei. Deși nu i-a mentionat numele lui Ianis Hagi, declarația lui Gerrard a fost îndreptată către internaționalul român.

"A trebuit să intru puțin în ei la pauză și cred că ne-am descurcat chiar bine în a doua repriză. Cei 3 jucători din ofensivă, pe care ne bazăm să creeze ocazii, să tragă la poartă, să aducă acea magie în joc, nu au fost în meci în prima repriză. Am fost nevoit să fac o schimbare după prima parte şi să transmit un mesaj jucătorilor", a spus Gerrard după meciul cu Motherwell.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Seară nebună în preliminariile Champions League
Fotbal extern • 3 august, 22:59
Seară nebună în preliminariile Champions League! Ianis Hagi și Rangers, înfrângere în Suedia. Florin Niță a fost titular în Sparta Praga – AS Monaco 0-2. Toate rezultatele sunt AICI
Joe Hart, la Celtic
Fotbal extern • 3 august, 20:51
Joe Hart a semnat cu Celtic! Fostul portar de la Manchester City se va lupta la titlu cu Ianis Hagi
Ianis Hagi a trecut rapid peste accidentare
Fotbal intern • 2 august, 23:21
Ianis Hagi a trecut peste accidentare și e gata să facă show în Rangers – Malmo! Steven Gerrard, „în formă” înaintea debutului în Champions League
Un bărbat a descoperit un tunel secret în podeaua sufrageriei. Peste ce „comoară” a dat Colin Steer
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Ronaldo
1
3 august, 22:59 Seară nebună în preliminariile Champions League! Ianis Hagi și Rangers, înfrângere în Suedia. Florin Niță a fost titular în Sparta Praga – AS Monaco 0-2. Toate rezultatele sunt AICI 3 august, 22:45 CFR Cluj – Young Boys 1-1. Nebunie în Gruia! Campioana României a ratat dramatic victoria în prelungirile partidei. Coşmarul elveţian a „lovit” din nou 3 august, 22:31 Antrenorul lui Reading, mesaj direct pentru George Puşcaş după ce s-a vorbit despre plecarea atacantului român 3 august, 21:55 CFR Cluj – Young Boys | Cristi Manea, eroul lui Șumudică din prima repriză! Fundașul campioanei a marcat și a salvat un gol ca și făcut la poarta lui Arlauskis 3 august, 21:36 CFR Cluj – Young Boys | Dezastru pentru Denis Alibec şi Marius Şumudică! Atacantul a rezistat doar 20 de minute pe teren 3 august, 21:33 VideoROMÂNII DE AUR! Marele regret al lui Gabi Szabo. Putea deveni campioană olimpică la doar 16 ani: „Mai avea puțin să mi se trimită medalia acasă” 3 august, 20:52 Reacţia lui Adrian Mititelu Jr., după ce Gigi Becali a anunţat transferul lui Zdenek Ondrasek la FC U Craiova 1984: „Eu asta ştiu!” Ce transferuri a mai anunţat patronul oltenilor 3 august, 20:51 Joe Hart a semnat cu Celtic! Fostul portar de la Manchester City se va lupta la titlu cu Ianis Hagi 3 august, 19:40 VIDEOImagini de senzație cu Gică Hagi la antrenamentul Farului! Regele și-a pus mănușile și a intrat în poartă. „A fost imperial!” 3 august, 19:35 Jocurile Olimpice 2020 | INCREDIBIL! Bianca Ghelber n-a avut antrenor la Tokyo! A ”consiliat-o” kinetoterapeutul!!!!!!