Închide meniul

Ianis Hagi, prima reacţie după ce a debutat la Alaves! Ce mesaj a transmis fiul „Regelui”

Viviana Moraru Publicat: 3 septembrie 2023, 19:25

Reclamă
Ianis Hagi, prima reacţie după ce a debutat la Alaves! Ce mesaj a transmis fiul „Regelui

Ianis Hagi a debutat la Alaves/ Profimedia

Ianis Hagi a oferit prima reacţie, după ce a debutat la Alaves. Fiul „Regelui” s-a declarat extrem de fericit de faptul că a bifat primele sale minute, la noua echipă, în victoria cu Valencia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi a început meciul cu Valencia ca rezervă, însă a fost trimis în teren de antrenorul său în minutul 87, în locul lui Guridi.

Ianis Hagi, prima reacţie după ce a debutat la Alaves

Ianis Hagi a transmis un scurt mesaj pe conturile oficiale, după debutul la Alaves. Internaţionalul român le-a mulţumit suporterilor spanioli pentru primirea de care a avut parte. De asemenea, s-a declarat bucuros de faptul că echipa sa a obţinut a doua victorie din acest sezon de La Liga.

Ianis Hagi a mai notat faptul că abia aşteaptă să revină la echipa de club, după pauza datorată meciurilor echipelor naţionale.

„Ieri a fost o zi foarte specială. Mulțumesc tuturor suporterilor pentru această primire grozavă, m-au făcut foarte fericit. Am sărbătorit totul cu o victorie. Ne vedem după pauza echipei naționale. Haide, Alaves”, a transmis Ianis Hagi, pe Instagram.

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi a debutat la Alaves la fix 30 de ani distanţă după ce Gică Hagi a bifat primul meci în campionatul Spaniei. Concret, pe 2 septembrie 1990, „Regele” a fost integralist pentru Real Madrid, în duelul cu Castellon.

Ianis Hagi va evolua în acest sezon la Alaves, după ce a fost împrumutat de spanioli de la Rangers.

Internaţionalul român de 24 de ani a fost convocat de Edi Iordănescu şi la echipa naţională, pentru „dubla” României cu Israel şi Kosovo, din această lună, din preliminariile EURO 2024.

Reclamă

Lotul României pentru meciurile cu Israel şi Kosovo

  • PORTARI
  • Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 3/0), Ștefan Târnovanu (FCSB, 1/0), Marian Aioani (Farul Constanța, 0/0)
  • FUNDAȘI
  • Andrei Rațiu (Rayo Vallecano | Spania, 11/1), Cristian Manea (CFR Cluj, 23/2), Andrei Burcă (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 19/1), Adrian Rus (Pafos | Cipru, 17/1), Radu Drăgușin (Genoa | Italia, 7/0), Bogdan Racovițan (Raków | Polonia, 0/0), Mario Camora (CFR Cluj, 10/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 28/2)
  • MIJLOCAȘI
  • Vladimir Screciu (Universitatea Craiova, 1/0), Tudor Băluță (Farul Constanța, 12/0), Marius Marin (Pisa | Italia, 11/0), Darius Olaru (FCSB, 11/0), Alexandru Cicâldău (Konyaspor | Turcia, 30/4), Nicolae Stanciu (Wuhan Three Towns | China, 60/12), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 46/2), Deian Sorescu (Raków | Polonia, 12/0), Olimpiu Moruțan (Ankaragucu | Turcia, 9/1), Ianis Hagi (Deportivo Alaves | Spania, 26/2), Florinel Coman (FCSB, 7/0), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 12/3)
  • ATACANȚI
  • George Pușcaș (Genoa | Italia, 36/10), Denis Alibec (Muaither | Qatar, 31/3), Daniel Bîrligea (CFR Cluj, 0/0)

Antrenorul lui Alaves a vorbit despre debutul lui Ianis Hagi în La Liga

Antrenorul lui Alaves a vorbit despre debutul lui Ianis Hagi în La Liga! Luis Garcia, antrenorul celor de la Deportivo, l-a introdus pe internaţionalul român în minutul 87 al meciului cu Valencia.

La finalul partidei cu Valencia, Luis Garcia a vorbit puţin şi despre debutul lui Ianis Hagi.

Antrenorul celor de la Deportivo Alaves este mulţumit de modul în care românul se pregăteşte şi a observat o creştere pe zi ce trece, dar crede că Ianis Hagi mai are nevoie de timp pentru automatisme:

„Creşte în pregătire de la o zi la alta, totuşi îi lipsesc automatismele şi alte lucruri”, a declarat Luis Garcia, antrenorul lui Deportivo Alaves.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce echipă va reuşi tripla istorică în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
22:30

LIVE VIDEOSporting – Moreirense LIVE VIDEO 0-0. Programul etapei cu numărul 30 din Liga Portugal

22:26

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

21:04

Lando Norris, cel mai rapid din a doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Arabiei Saudite! FP3, sâmbătă, la 16:30

21:03

Jurnal Antena Sport | Campioanele de la Rapid, daruri de Paşte pentru juniori

20:59

VideoJurnal Antena Sport | Mărturii de senzaţie a celei mai cunsocute familii de la raliuri

1 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?” 2 „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League 3 Farul Constanţa nu a primit licenţa pentru Europa dintr-un motiv incredibil! Gică Popescu: „Exces de zel” 4 FotoCând a prevestit Valentin Ceaușescu că Steaua va câștiga Cupa Campionilor: „Jucătorii au început să râdă!” 5 UPDATEBilbao – Rangers 2-0. Ianis Hagi, OUT din Europa League. Manchester United – Lyon 5-4! Rezultatele 6 Manchester United – Lyon 5-4! Echipa lui Amorim e în semifinale după un meci absolut „nebun”!
Citește și