Inter – Milan 2-1 | Reacţia lui Ciprian Tătăruşanu după ce a primit gol în al şaptelea minut al prelungirilor. Ce scrie Gazzetta dello Sport despre evoluţia românului

De Antena Sport
Publicat: 27.01.2021, 6:26

Ciprian Tătăruşanu a reacţionat după ce a luat gol în al şaptelea minut al prelungirilor meciului Inter - Milan (2-1) şi a ratat calificarea în semifinalele Cupei Italiei. Christian Eriksen l-a învins cu un şut perfect din lovitură liberă. Momentul de cotitură al partidei a fost însă eliminarea lui Zlatan Ibrahimovic.

Ciprian Tătăruşanu, în Inter - Milan 2-1

ProfimediaImages

"Sunt în formă bună, am grijă de mine, astfel că, dacă nu voi suferi vreo accidentare, sper să mai joc cinci sau şase ani. Sunt profesionist, mă antrenez în fiecare zi ca să fiu pregătit atunci când mi se cere să joc.

Ne-am luptat de la început până la sfârşit, a fost un meci foarte bun. Din nefericire al doilea cartonaş galben al lui Ibra a schimbat meciul. Am încercat să menţinem rezultatul la 1-1, dar un gol frumos pe final ne-a făcut să pierdem meciul", a spus Tătăruşanu", a spus Tătăruşanu, citat de Rai Sport.

Ciprian Tătăruşanu, evoluţie excelentă în Inter – Milan 2-1

Chiar dacă a fost acuzat că nu s-a plasat corect la lovitura liberă excelent executată de Eriksen, în prelungiri, Tătăruşanu o salvase pe Milan de mai multe ori în timpul duelului, blocându-i pe Lukaku, Martinez şi Sanchez.

"Nu a fost Donnarumma, dar nimeni nu și-a dat seama. Milan a fost eliminată, dar clar nu din cauza portarului, care s-a opus în fața tuturor: două parade contra lui Lukaku și câte una la Sanchez și Lautaro Martinez, toate de aplaudat. Răspunde excelent și în fața lui Hakimi și Kolarov", au scris cei de la Gazzetta dello Sport.

AC Milan a condus după golul marcat de Ibrahimovic în minutul 31. În minutul 58, suedezul a fost eliminat. Inter s-a impus prin reuşitele lui Lukaku ’71 (penalty) şi Eriksen ‘90+7.

Stefano Pioli, anunţ categoric despre Ciprian Tătăruşanu după Bologna - Milan 2-4
Fotbal extern • 25 oct., 14:55
Stefano Pioli, anunţ categoric despre Ciprian Tătăruşanu după Bologna – Milan 2-4
Cristian Daminuţă
Diverse • 25 oct., 14:03
FOTO
„Mi-am pierdut inocenţa din cauza mentalităţii”. O mare vedetă din România, la capătul răbdării. Şi-a recunoscut toate greşelile
Kylian Mbappe, Neymar și Lionel Messi
Fotbal extern • 24 oct., 23:55
Spectacol total în derby-urile Europei! Mbappe, Neymar și Messi au călcat strâmb în Marseille – PSG 0-0! Umilință fără precedent în Manchester United – Liverpool 0-5. Barcelona – Real Madrid 1-2 și Inter – Juventus 1-1. Rezultatele zilei sunt AICI

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Dormea liniștit când a simțit că ceva se mișcă lângă el, în pat. Când a ridicat pătura a încremenit de spaimă. Ce era acolo
10:03 Incredibil, dar adevărat! Ronald Koeman rămâne antrenorul Barcelonei chiar și după eșecul din El Clasico. Anunțul care îi va scoate din minți pe fanii catalani 9:31 FCSB scapă de COVID-19! Echipa lui Becali se regrupează! Edi Iordănescu și câțiva jucători au revenit la antrenamente 9:08 Se vrea pace în Bănie! O legendă a oltenilor visează la fuziunea dintre Universitatea Craiova și FC U Craiova 1948: „Va fi o singură echipă!” 8:55 Bănel Nicoliță, fugărit de interlopi și cămătari. Ar fi fugit în Statele Unite pentru o datorie uriașă. Cum a pierdut tot 8:33 Transylvania Open 2021 | Ana Bogdan o așteaptă pe Emma Răducanu pentru un super-duel în turul 2. ”Am schimbat câteva vorbe despre Formula 1, pentru că suntem fane amândouă” 8:32 Dan Petrescu, gata de orice „sacrificiu” pentru a intra la Transylvania Open 2021: „Îmi pun mască, stau cuminte! Îmi fac o intrare ca ziarist” 8:15 AS.ro LIVE | Irina Baianț a fost invitata lui Cătălin Oprişan! Superba soprană a jucat tenis de câmp 9 ani 8:13 Cosmin Olăroiu, aproape de a semna ! Ofertă surpriză pentru Oli. Renunță la naționala României 8:09 Dușmani până la moarte! CFR a eliminat-o pe FCSB din Cupa României! Război total între cele două grupări 0:05 Transylvania Open 2021 | Când se joacă Emma Răducanu – Polona Hercog. Programul zilei de marți
WOW! Rico și Ben Saddik au făcut meciul anului! Marocanul i-a spart obrazul lui Verhoeven dar a pierdut prin TKO