Inter – Milan 2-1. Tătărușanu a luat gol în minutul 90+7! Ibrahimovic a fost eliminat şi era să se bată cu Lukaku. Belgianul i-a înjurat soţia

Antena Sport Publicat: 26 ianuarie 2021, 20:12

profimediaimages.ro

Ciprian Tătăruşanu, eliminat din Cupa Italiei, după Inter-AC Milan 2-1

Inter Milano a eliminat-o pe AC Milan din sferturile de finală ale Cupei Italiei. Ciprian Tătăruşanu a fost cel mai bun jucător de pe teren. El a primit nota 8,5 de la site-ul sofascore.

Zlatan Ibrahimovic s-a înjurat cu Romelu Lukaku

Meciul a fost decis de eliminarea lui Zlatan Ibrahimovic, la scorul de 1-0 pentru Milan. Suedezul a luat al doilea galben, în minutul 58, după ce mai fusese avertizat chiar înainte de pauză. Zlatan a avut un conflict dur cu Romelu Lukaku. Cei doi şi-au aruncat vorbe grele şi au fost despărţiţi cu greu în drumul spre vestiare.

"Du-te la ritualurile tale voodoo de rahat, măgărușule!”, a spus Zlatan. "Ești o târfă, să te f*t pe tine și pe nevasta-ta!”, i-ar fi răspuns belgianul. Cei doi au fost colegi de echipă la Manchester United.

LIVE SCORE Inter – Milan 0-1

Min. 90+7: GOOOLLL INTER! Ciprian Tătăruşanu a fost învins de Christian Eriksen, din lovitură liberă, în al şaptelea minut al minutelor suplimentare.

Min. 89: Tătăruşanu şi-a salvat din nou echipa, cu o paradă de excepţie care poate trimite meciul în prelungiri. Lukaku a şutat din centrul careului.

Min. 71GOOOLLL INTER! Romelu Lukaku l-a învins pe Tătăruşanu şi a restabilit egalitatea.

Min. 58: Zlatan Ibrahimovic este eliminat, după ce a văzut al doilea cartonaş galben.

Min. 57: Fanii lui Milan îl laudă pe Tătăruşanu: "E foarte eficace. Paradele sale o menţin în avantaj pe Milan". Inter a avut 12 şuturi la poartă, dintre care 4 au nimerit "ţinta".

Min. 31: GOOOL Milan! Zlatan o răpune pe Inter.

Inter: Handanovic – Skriniar – de Vrij – Kolarov – Darmian – Barella – Brozovic – Vidal – Perisic – Lukaku – Sanchez.

Antrenor: Antonio Conte.

Milan: Tătărușanu – Dalot – Kjaer – Romagnoli – Hernandez – Kessie – Meite – Leao – Diaz – Saelemaekers – Ibrahimovic.

Antrenor: Stefano Pioli

Milan și Inter vin după un week-end în care nu au reușit rezultate convingătoare în Serie A. Echipa lui Stefano Pioli a pierdut fără drept de apel în fața Atalantei, 0-3 pe teren propriu, în timp ce nerazzurrii au scos doar o remiză albă de pe terenul lui Udinese.

Milan s-a calificat în sferturile Cupei Italiei după ce a învins-o în runda precedentă pe FC Torino la penalty-uri. Atunci, Ciprian Tătărușanu a apărat o lovitură de pedeapsă și a fost eroul milanezilor. Portarul român are șansa de a repeta acea performanță și împotriva lui Inter, însă misiunea va fi una mult mai dificilă.

Milan și Inter s-au întâlnit ultima dată în luna octombrie a anului trecut, în etapa a patra din Serie A. Echipa lui Pioli a reușit atunci o victorie importantă, 2-1, grație unei “duble” semnate de Zlatan Ibrahimovic.

În această seară, Inter nu va conta pe serviciile lui D’Ambrosio și Vecino, pe când Milan va fi fără Bennacer, Calhanoglu și Gabbia.

23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumescu mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”