Messi, Neymar și Mbappe, remiză în derby-ul PSG – Monaco 1-1. Lewandowski și Pedri, „recital” în Barcelona – Valladolid 4-0. Rezultatele zilei, AICI

Antena Sport Publicat: 28 august 2022, 23:50

Messi, Neymar și Mbappe, remiză în derby-ul PSG – Monaco 1-1. Lewandowski și Pedri, „recital în Barcelona – Valladolid 4-0. Rezultatele zilei, AICI

Neymar, Lionel Messi şi Pablo Sarabia, în amicalul lui PSG cu Gamba Osaka/ Profimedia

A fost o nouă zi încărcată cu meciuri tari în campionatele de top din Europa. Lionel Messi, Neymar și Mbappe au clăcat strâmb în derby-ul cu Monaco, scor 1-1. În La Liga, Robert Lewandowski a făcut spectacol total: a reuşit o „dublă” de senzaţie.

Rareș Ilie și Nice au dat piept cu Marseille, însă au pierdut la scor, 0-3. Au fost meciuri de foc şi în Premier League, unde Tottenham a învins-o pe Nottingham.

PSG – Monaco 1-1, cu Messi, Mbappe și Neymar pe teren! Lewandowski, prestație de vis în Barcelona – Valladolid 4-0

Espanyol – Real Madrid (23:00)

Toate meciurile „de foc” din Europa pot fi urmărite în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Update 22.44: Fluier final în PSG – Monaco 1-1.

Update 23.17: PSG – Monaco 1-1. GOOOL! Neymar a egalat din penalty!

Update 22.30: Fluier final în Barcelona – Valladolid 4-0.

Update 22.05: PSG – Monaco 0-1. GOOOL! Kevin Volland a dat lovitura la Paris.

Update 22.00: Barcelona – Valladolid 3-0! GOOOL! Robert Lewandowski a reuşit o „dublă” de senzaţie.

VEYI AICI VIDEO CU GOLUL

Update 21.13: Barcelona – Valladolid 2-0! GOOOL Barcelona! Pedri dublează avantajul catalanilor.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL

Update 20.54: Barcelona – Valladolid 1-0! GOOOL Barcelona! Robert Lewandowski a deschis scorul pe Camp Nou. Este al 3-lea gol înscris de starul polonez în tricoul blaugrana.

Update 17.50: FINAL. Nice – Marseille 0-3. OM a câștigat categoric duelul din etapa a 4-a din Ligue 1. Rareș Ilie a jucat în prima repriză, fiind schimbat la pauză.

Update 17.00: Rareș Ilie a fost schimbat la pauză de Lucien Favre.

Update 16.42: Nice – Marseille 0-3! Alexis Sanchez a făcut dubla. Repriză de coșmar pentru echipa lui Rareș Ilie.

Update 16.37: Nice – Marseille 0-2! Tavares dublează avantajul oaspeților.

Update 16.10: Nice – Marseille 0-1! Alexis Sanchez a deschis scorul în minutul 10. Este primul gol marcat de starul chilian pentru formația franceză.

Update 16.00: Rareș Ilie este titular la Nice în meciul cu Marseille.

Meciurile zilei în Bundesliga:

Werder Bremen – Eintracht Frankfurt (18:30)

Meciurile zilei în La Liga:

Barcelona – Valladolid (20:30)

Jose Mourinho a răbufnit după Juventus – Roma 1-1

Jose Mourinho a răbufnit după Juventus – Roma 1-1. Tehnicianul portughez a fost extrem de nemulţumit de evoluţia echipei sale din derby-ul de la Torino.

Jose Mourinho e de părere că echipa sa a avut noroc în prima repriză, atunci când a primit un singur gol.

Am avut extrem de mult noroc în prima repriză. Nu am făcut absolut nimic, a fost noroc pur. Apoi în repriza a doua a reușit să facem ceva, a fost o altă echipă. La pauză, le-am spus jucătorilor că sunt rușinat de ei. A fost rușinos! Nu este vorba despre tactică, este vorba despre atitudine.

Nu putem să venim la Torino și să jucăm așa. I-am spus secundului meu: “Roagă-te să fie doar 1-0 la pauză!”. A fost ceva fantastic să primim doar un gol. Din păcate, am avut puține soluții ofensive pe bancă, fără Zaniolo, fără Wijnaldum. Fundașii au jucat oribil în prima repriză. Pentru repriza a doua, am fost mulțumit.

L-am văzut pe Abraham într-un interviu, s-a comportat ca și cum ar fi jucat foarte bine, dar a fost oribil”, a spus Jose Mourinho pentru DAZN, după Juventus – Roma 1-1.

Este absenţa lui Olimpiu Moruţan de la EURO 2024 o pierdere mare pentru România?