LIVE BLOG | Messi și Neymar, huiduiți în PSG – Bordeaux 3-0! Barcelona a făcut show cu Osasuna. Inter, un nou pas greşit în Serie A! Chelsea, victorie in extremis cu Newcastle. Toate rezultatele zilei sunt AICI

Alexandru Ivan Publicat: 13 martie 2022, 23:45

Kylian Mbappe, Lionel Messi şi Neymar

Update 23.50: Barcelona – Osasuna 4-0. O nouă victorie pentru Xavi. Catalanii s-au apropiat la 12 puncte de Real Madrid.

Update 23.45: Torino – Inter 1-1. Alexis Sanchez le-a adus un punct nerazzurrilor cu un gol marcat în minutul 90+2. Echipa lui Inzaghi este la patru puncte în spatele liderului AC Milan.

Update 23.40: Barcelona – Osasuna 4-0. A înscris şi Puig, în minutul 75. Catalanii fac show pe Camp Nou!

Update 20.15: Barcelona – Osasuna 3-0. Ferran Torres a reuşit „dubla”, în minutul 21, din pasa lui Dembele. Jucătorul de 24 de ani i-a oferit un assist şi lui Aubameyang, în minutul 27.

Update 20.15: Barcelona – Osasuna 1-0. Ferran Torres a marcat, din penalty, în minutul 14.

Update 22.00: Torino – Inter 1-0. Surpriză în Serie A. Bremer a deschis scorul! Probleme pentru jucătorii lui Inzaghi

Update 21.00: Atalanta – Genoa 0-0. Valentin Mihăilă a intrat pe teren în minutul 90+1, în locul lui Pasalic.

Update 20.40: Borussia Dortmund – Bielefeld 1-0. Wolf a marcat singurul gol, în minutul 21, din pasa lui Thorgan Hazard.

Update 20.30: Arsenal – Leicester 2-0. Partey (11) şi Lacazette (59) au înscris golurile „tunarilor”, care au revenit pe locul 4 în Premier League!

Update 18.05: Verona – Napoli 1-2. Meci nebun pe Marc’Antonio Bentegodi. Trupa lui Spalletti a urcat pe locul secund în Serie A după o partidă în care gazdele au primit 2 cartonaşe roşii. Osimhen (14, 71) a reuşit o dublă, iar golul Veronei a purtat semnătura lui Faroni (77). Ceccherini (83) şi Faraoni (90+7) au fost eliminaţi.

Update 18.00: Chelsea – Newcastle 1-0. Victorie in extremis obţinută de campioana Europei, care trece prin momente dificile după scandalul în care este implicat Roman Abramovich. Kai Havertz a înscris singurul gol în minutul 89, după o preluare superbă şi o execuţie de mare efect!

Update 18.00: West Ham – Aston Villa 2-1. Yarmolenko (70) şi Fornals (82) au înscris golurile londonezilor. După ce a marcat, ucraineanul Yarmolenko s-a aşezar în genunchi şi a început să plângă.

Update 16.00: Final de meci! PSG – Bordeaux 3-0. Chiar dacă au fost huiduiți de fani, elevii lui Pochettino n-au avut nicio problemă cu Bordeaux. Neymar și Messi au fost țintele principale.

Update 15.20: PSG – Bordeaux 3-0! Leandro Paredes a șutat aproape de vinclu după ce a culcat doi jucători de la Bordeaux în careul advers.

Update 15.10: PSG – Bordeaux 2-0! Neymar, huiduit de fanii de pe Parc de Princes, a reușit să marcheze dintr-o pasă a lui Hakimi.

Update 14.30: PSG – Bordeaux 1-0! Kylian Mbappe a deschis scorul, în minutul 24, din pasa lui Wijnaldum.

Update 14.10: Momente incredibile la Paris! Lionel Messi și Neymar, huiduiți de propriii fani, la fiecare atingere de balon. Fanii sunt supăraţi după eliminarea suferită de echipa lor favorită în optimile de finală ale Ligii Campionilor, în urma înfrângerii, scor 1-3, cu Real Madrid. După startul jocului, principalii vizaţi de huiduielile publicului au fost Messi şi, mai ales, Neymar.

Barcelona – Osassuna 4-0

0:27 Costel Gâlcă, după înfrângerea cu CFR Cluj: „Trebuie să facem mult mai mult să câştigăm”! Ce a spus despre lupta pentru locul 2 0:10 Tabloul complet al optimilor Campionatului Mondial de snooker. 8 capi de serie sunt out 25
23:58
FCSB e la un punct de titlu, lupta pentru locul 2 devine teribilă! Cum arată acum clasamentul în play-off
25
23:55
Daniel Bîrligea, mesaj pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în Universitatea Craiova – CFR Cluj 0-1: „O să dau totul!”
25
23:35
FotoUniversitatea Craiova – CFR Cluj 0-1. Bîrligea a marcat singurul gol al meciului! Oltenii au ratat matematic titlul
25
23:22
Nicolae Dică a spus totul despre conflictul cu Denis Alibec! Ce a declanşat tensiunile dintre ei doi: „A spus că nu e de acord”
25
23:05
„S-a operat ieri” Mihai Stoica, ultimele detalii despre situația lui Vlad Chiricheș. Când va reveni pe teren fundașul de la FCSB
25
22:53
UPDATESorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la WTA Madrid Open! Urmează un duel „stelar” cu Iga Swiatek
25
22:47
FotoOlimpiu Moruțan s-a fotografiat cu tortul pe patul de spital și a oferit prima reacție, după ce a fost operat de ziua lui!
25
22:41
Sorana Cîrstea, după ce s-a calificat în turul 3 la Madrid: „Nu ştiam cum joacă”! Ce a spus „Sori” despre noul ei antrenor