LIVE BLOG | Mohamed Salah, „dublă” în Tottenham – Liverpool 1-2. Juventus, victorie uriaşă cu Inter: 2-0. Lazio a învins-o pe AS Roma în „Derby della Capitale”

Alexandru Ivan Publicat: 6 noiembrie 2022, 23:10 / Actualizat: 7 noiembrie 2022, 0:13

LIVE BLOG | Mohamed Salah, „dublă în Tottenham – Liverpool 1-2. Juventus, victorie uriaşă cu Inter: 2-0. Lazio a învins-o pe AS Roma în „Derby della Capitale

Englezii au anunţat ce ofertă colosală a pregătit Al-Ittihad pentru Mohamed Salah

Mohamed Salah, în timpul unui meci / Profimediaimages

A fost zi plină de derby-uri în Europa! Ziua a început cu confruntarea Chelsea – Arsenal 0-1. Spectacolul din Premier League a continuat cu Tottenham – Liverpool 1-2. În Italia, etapa a fost de-a dreptul nebună: Roma – Lazio și Juventus – Inter s-au jucat în aceeaşi zi.

Toate rezultatele le găsiţi în widgetul de rezultate de pe AS.ro. (AICI)

Update 23.45: Juventus – Inter Milano 2-0. Rabiot şi FAgioli au marcat golurile din derby.

Update 21.10: Roma – Lazio 0-1. Final de meci! Lazio a câştigat „Derby della Capitale”. În minutul 86, Radu Ştefan a fost în centrul unui scandal. Detalii AICI.

Update 19.55: Tottenham – Liverpool 1-2. Harry Kane a readus speranţele în tabăra gazdelor, în minutul 70. A înscris din pasa lui Kulusevski, care abia intrase pe teren.

Update 19.30: Roma – Lazio 0-1! Felipe Anderson a înscris în derby-ul de pe Olimpico. Ibanez a făcut o eroare uriaşă în defensivă, în minutul 29, de care au profitat marii rivali!

Update 19.10:  Tottenham – Liverpool 0-2. Mohamed Salah a reuşit „dubla” după o gafă de proporţii a lui Dier! În minutul 40, fundaşul lui Conte a trimis mingea spre propriul portar, dar l-a „servit” pe Salah. Egipteanul a înscris cu un lob peste Lloris!

VEZI VIDEO CU GOLUL DE 2-0 AL LUI SALAH!

Update 19.00: A început derby-ul din Serie A, Roma – Lazio. Fanii au realizat coregrafii spectaculoase!

Update 18.40: Tottenham – Liverpool 0-1. Mohamed Salah a deschis scorul în minutul 11, din pasa lui Nunez. Gol superb, după o fază în care apărarea gazdelor a fost făcută şah mat!

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI SALAH!

Update 18.30: Bayer Leverkusen – Union Berlin 5-0! Surpriză în Bundesliga. Echipa care era lider la startul etapei a suferit o adevărată umilinţă pe terenul echipei care era pe loc de retrogradare. La pauză era 0-0

Update 18.05: Aston Villa – Manchester United 3-1! Final de meci. Un nou eşec surprinzător suferit de „diavolii” lui Ten Hag!

Update 17.15: Aston Villa – Manchester United 3-1! Ramsey a refăcut avantajul de două goluri pentru Aston Villa, în minutul 49!

Update 16.45: Aston Villa – Manchester United 2-1! Jucătorii lui Ten Hag au redus din diferenţă chiar în ultimul minut al primei reprize. Şutul lui Shaw a fost deviat în poartă de un jucător al gazdelor.

Update 16.12: Aston Villa – Manchester United 2-0! A marcat şi Lucas Digne, cu o execuţie superbă din lovitură liberă, în minutul 11. Probleme mari pentru United!

Update 16.08: Aston Villa – Manchester United 1-0! Bailey a deschis scorul în minutul 8. Cristiano Ronaldo este titular la „diavoli”!

Update 15.50: Final de meci! Chelsea – Arsenal 0-1! Golul lui Gabriel a fost decisiv. Echipa lui Mikel Arteta revine pe prima poziție în Premier League. Pentru Chelsea a fost al doilea eșec la rând în campionat.

Update 15.20: Chelsea – Arsenal 0-1! Brazilianul Gabriel a înscris după un corner. VIDEO AICI

Update 14.00: A început meciul Chelsea – Arsenal!

Zi plină de derby-uri în Europa

Pentru a vedea toate rezultatele zilei în campionatele de top ale Europei, intră AICI în noul widget as.ro!

Betis – Sevilla (22:00)

7:40 Jucătorul de la CFR Cluj care l-a făcut praf pe Adi Mutu şi apoi şi-a anunţat plecarea: „Nu are caracter, a vrut să se salveze” 0:27 Costel Gâlcă, după înfrângerea cu CFR Cluj: „Trebuie să facem mult mai mult să câştigăm”! Ce a spus despre lupta pentru locul 2 0:10 Tabloul complet al optimilor Campionatului Mondial de snooker. 8 capi de serie sunt out 25
23:58
FCSB e la un punct de titlu, lupta pentru locul 2 devine teribilă! Cum arată acum clasamentul în play-off
25
23:55
Daniel Bîrligea, mesaj pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în Universitatea Craiova – CFR Cluj 0-1: „O să dau totul!”
25
23:35
FotoUniversitatea Craiova – CFR Cluj 0-1. Bîrligea a marcat singurul gol al meciului! Oltenii au ratat matematic titlul
25
23:22
Nicolae Dică a spus totul despre conflictul cu Denis Alibec! Ce a declanşat tensiunile dintre ei doi: „A spus că nu e de acord”
25
23:05
„S-a operat ieri” Mihai Stoica, ultimele detalii despre situația lui Vlad Chiricheș. Când va reveni pe teren fundașul de la FCSB
25
22:53
UPDATESorana Cîrstea s-a calificat în turul 3 la WTA Madrid Open! Urmează un duel „stelar” cu Iga Swiatek