LIVE BLOG | Ziua derby-urilor în Europa! Umilinţă în Real Madrid – Barcelona 0-4. Gol în secunda 58 în AS Roma – Lazio 3-0! Alex Maxim, show total în Galatasaray – Gaziantep 3-1. Rezultat șoc în AS Monaco – PSG 3-0

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 martie 2022, 23:00

Derby-uri în Europa: AS Roma - Lazio şi Real Madrid - Barcelona

Colaj Hepta

• Real Madrid – Barcelona 0-4, Monaco – PSG 3-0, Roma – Lazio 3-0
  • Rezultatele zilei în campionatele de top din Europa

LIVE BLOG | Derby-uri în Europa

Update: FINAL. Real. Madrid – Barcelona 0-4. Catalanii și-au distrus marea rivală, chiar pe Santiago Bernabeu. Pierre-Emerick Aubameyang (dublă), Araujo și Ferran Torres au marcat golurile trupei lui Xavi.

Update: Real Madrid – Barcelona 0-4. GOOOOL Aubameyang! „Galacticii” lui Ancelotti, umiliți de trupa lui Xavi. Seară incredibilă pe Bernabeu. Detalii, AICI.

Update: FINAL. AS Roma – Lazio 3-0. Formația lui Jose Mourinho s-a impus categoric în derby-ul din capitala Italiei. Tammy Abraham, cu o dublă, și Lorenzo Pellegrini au înscris pentru Roma pe Stadio Olimpico.

Update: AS Roma – Lazio 3-0. GOOOL! Lorenzo Pellegrini a marcat şi el!

Update: AS Roma – Lazio 2-0. GOOOL! Tammy Abraham a reuşit „dubla”.

Update: AS Roma – Lazio 1-0. GOOOL! Tammy Abraham a deschis scorul în secunda 58!

Update: Alex Maxim a făcut meciul vieţii în Gaziantep – Galatasaray! Mijlocaşul român a reuşit un gol şi două assist-uri chiar înaintea meciurilor cu Grecia și Israel. Detalii, AICI.

Update: FINAL. Juventus – Salernitana 2-0. Victorie pentru trupa lui Massimiliano Allegri.

Update: Juventus – Salernitana 2-0. Dusan Vlahovic dublează avantajul bianconerilor în minutul 29.

Update: Juventus – Salernitana 1-0. Paul Dybala a deschis scorul din pasa lui Vlahovic!

Update: Galatasaray – Gaziantep 1-1. Gomis a deschis scorul în minutul 34, dar gazdele au restabilit egalitatea în prelungiri, prin Djilobodji. Alex Maxim a reuşit un assist în minutul 45+4! Olimpiu Moruţan este titular, Alexandru Cicâldău a rămas pe bancă în prima repriză!

VEZI AICI VIDEO CU CENTRAREA PERFECTĂ A LUI MAXIM!

Update: AS Monaco – PSG 3-0. Rezultat final! Gruparea din Principat a obţinut cea mai clară victorie din ultimii 23 de ani.

Update: AS Monaco – PSG 3-0. GOOOLLL Ben Yeder! Umilinţă totală pentru starurile lui Pochettino! Golgheterul lui AS Monaco a marcat de la 11 metri!

Update: AS Monaco – PSG 2-0. GOOOLLL! Volland a mărit avantajul alb-roşiilor în minutul 68. Liderul din Ligue 1 face un meci catastrofal!

Update: AS Monaco – PSG 1-0. GOOOLLL Ben Yeder! Execuţie superbă, cu exteriorul, al decarului gazdelor! A ajuns la 16 reuşite stagionale şi l-a depăşit pe Mbappe. VEZI AICI VIDEO!

Update: A început AS Monaco – PSG, duel din etapa a 29-a din Ligue 1. Lionel Messi lipseşte din cauza unei răceli. Mbappe şi Neymar joacă din primul minut

PAOK tocmai a reuşit să câştige în deplasare, cu Gent, scor 2-1, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Conference League. Echipa lui Răzvan Lucescu este în faţa unui nou meci „de foc”. Alb-negrii joacă pe terenul lui AEK şi încearcă să se distanţeze la 12 puncte de principalii urmăritori. PAOK este pe locul 2 în campionat.

Cine va castiga Liga Campionilor in acest sezon?

feb.
23:55
Inter – Atletico Madrid 1-0 și PSV – Borussia Dortmund 1-1. Istvan Kovacs a arbitrat duelul „de foc” de la Milano
20
feb.
23:54
„Am jucat în stilul Madridului!” Remarcaţii lui Mihai Stoica, după U Cluj – FCSB! Ce a spus despre „Racheta” Nana Antwi
20
feb.
23:41
Erling Haaland a ajuns la cifre incredibile în Premier League. Este al 2-lea om din istorie care a reușit o asemenea performanță
20
feb.
23:23
Alin Badea va fi invitatul lui Dan Pavel de la ora 10:30, la AS.ro LIVE. Va veni cu povești de senzație din lumea scrimei
20
feb.
23:14
Horaţiu Moldovan şi Istvan Kovacs s-au întâlnit înainte de Inter – Atletico Madrid! Reacţia de milioane a portarului
20
feb.
22:44
FotoFază controversată în Inter – Atletico Madrid, cu Istvan Kovacs la centru. I-a scos din minți pe italieni: „Arbitrul e plătit”
20
feb.
22:43
Dinamo, victorie la scor în European League! „Dulăii” nu au avut nicio emoţie în partida cu CSM Constanţa
Fotbal extern • 20 feb., 19:32
Fatih Terim și-a dat demisia de la Panathinaikos înainte de meciul cu Răzvan Lucescu. „Împăratul” are pe masă o ofertă uriasă
Răzvan Lucescu, uluit după umilinţa PAOK - Olympiacos 1-4
Fotbal extern • 19 feb., 8:53
Răzvan Lucescu, uluit după umilinţa PAOK – Olympiacos 1-4! „Nu am mai văzut aşa ceva!” Decizia radicală luată după meci
Seară de coşmar pentru Răzvan Lucescu. PAOK a pierdut derby-ul cu Olympiacos şi primul loc în Grecia. Echipa antrenată de Lucescu Junior a pierdut la scor
Fotbal extern • 18 feb., 23:09
Seară de coşmar pentru Răzvan Lucescu. PAOK a pierdut derby-ul cu Olympiacos şi primul loc în Grecia
Derby încins pentru Răzvan Lucescu, în Grecia
Fotbal extern • 11 feb., 21:56
Derby încins pentru Răzvan Lucescu, în Grecia! PAOK a rămas pe primul loc după remiza dramatică cu AEK
Fotbal extern • 9 feb., 20:28
Prima reacţie a lui Răzvan Lucescu, după ce a semnat contractul uriaş, de 6 milioane de euro! Ce a spus despre patronul echipei
Horoscopul zilei de 22 februarie 2024. Taurii sunt sfătuiți să spună lucrurilor pe nume. Află ce se întâmplă cu zodia ta

Cele mai potrivite comedii romantice, în funcție de zodie. Ce să vezi împreună cu partenerul