Barcelona – Athletic Bilbao 4-0. Elevii lui Xavi, o nouă demonstrație de forță! Chelsea – Liverpool 0-0 (10-11). „Cormoranii” au câștigat Cupa Ligii Angliei la lovituri de departajare! Lazio – Napoli 1-2. Ruiz a adus victoria în minutul 90+4! Rezultatele zilei sunt AICI

Alexandru Ivan Publicat: 27 februarie 2022, 23:55

Barcelona – Athletic Bilbao 4-0. Elevii lui Xavi, o nouă demonstrație de forță! Chelsea – Liverpool 0-0 (10-11). „Cormoranii au câștigat Cupa Ligii Angliei la lovituri de departajare! Lazio – Napoli 1-2. Ruiz a adus victoria în minutul 90+4! Rezultatele zilei sunt AICI

Chelsea - Liverpool 0-0 (10-11). "Cormoranii" au câștigat Cupa Ligii Angliei la lovituri de departajare!

Barcelona – Atheltic Bilbao 4-0

Update: Lazio – Napoli 1-2. Ruiz a adus victoria în minutul 90+4. Insigne a deschis scorul, iar Pedro reușise egalrea în minutul 88.

Update: Barcelona – Athletic Bilbao 4-0. Catalanii au oferit o nouă demonstrație de forță, după ce au învins-o pe Napoli cu 4-2 în Europa League.

Update: Barcelona – Athletic Bilbao 4-0. Depay i-a făcut K.O. pe basci!

Update: Barcelona – Athletic Bilbao 3-0. Frenkie de Jong a marcat și el!

Update: Barcelona – Athletic Bilbao 2-0. Dembele a majorat avantajul catalanilor.

Update: Barcelona – Athletic Bilbao 1-0. Aubameyang a deschis scorul!

Update: Chelsea – Liverpool 10-11. Kepa a ratat! A trimis mingea mult peste transversală, în tribună. Liverpool a câștigat trofeul!

Update: Chelsea – Liverpool 10-11. Kelleher, șut impecabil! Portarul „cormoranilor” a marcat cu o execuție în forță!

Update: Chelsea – Liverpool 10-10. Egalitate din nou. Urmează portarii!

Update: Chelsea – Liverpool 9-10. Konate a înscris, dar Kepa a fost la un pas să scoată șutul. A atins mingea, dar nu a putut să salveze!

Update: Chelsea – Liverpool 9-9. Thiago Silva, finalizare cu „sânge rece”!

Update: Chelsea – Liverpool 8-9. Gol de la 11 metri și pentru Elliott!

Update: Chelsea – Liverpool 8-8. Timo Werner a marcat cu emoții uriașe. Portarul advers a fost la un pas să respingă!

Update: Chelsea – Liverpool 7-8. A marcat și Robertson! Fanii lui Liverpool, în delir!

Update: Chelsea – Liverpool 7-7. Kante, execuție perfectă!

Update: Chelsea – Liverpool 6-7. Origi marchează cu un șut pe centrul porții!

Update: Chelsea – Liverpool 6-6. Antonio Rudiger menține suspansul pe Wembley. Egalitate!

Update: Chelsea – Liverpool 5-6. Diogo Jota a transformat penalty-ul cu un șut pe mijlocul porții!

Update: Chelsea – Liverpool 5-5. Jorginho a marcat și el!

Update: Chelsea – Liverpool 4-5. Mohamed Salah, șut puternic, tot în plasa laterală!

Update: Chelsea – Liverpool 4-4. Reece James a fost aproape de a rata. A trimis totuși mingea în poartă, printre mâinile portarului lui Liverpool

Update: Chelsea – Liverpool 3-4. Alexander Arnold șut în plasa laterală. Imposibil de scos execuția fundașului „cormoranilor”!

Update: Chelsea – Liverpool 3-3. Havertz a marcat tehnic, după ce a trimis portarul advers în direcție opusă.

Update: Chelsea – Liverpool 2-3. Van Dijk a înscris cu un șut puternic. Kepa l-a ghicit, dar execuția a fost fără greșeală!

Update: Chelsea – Liverpool 2-2. A reușit să trimită mingea în poartă și Romelu Lukaku!

Update: Chelsea – Liverpool 1-2. Fabinho a marcat superb, cu o „scăriță”!

Update: Chelsea – Liverpool 1-1. Marcos Alonso a înscris cu mari emoții.

Update: Chelsea – Liverpool 0-1. James Milner a executat primul și a trimis în plasa laterală.

Update: Chelsea – Liverpool 0-0, după 120 de minute. Campioana din Cupa Ligii Angliei se va decide după executarea loviturilor de departajare! Kepa, introdus în locul lui Mendy la ultima fază.

Update: Reușita a fost anulată după ce arbitrul a consultat sistemul VAR.

Update: Chelsea – Liverpool 0-1. GOOOL! Matip a deschis scorul în finală! Sadio Mane i-a pasat decisiv.

Update: A început finala Cupei Ligii Angliei dintre Chelsea și Liverpool!

Update: Echipele de start pentru finala Cupei Ligii Angliei sunt următoarele.

Liverpool: Kelleher; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Henderson, Thiago; Salah, Diaz, Mane

Rezerve: Alisson, Tsimikas, Konate, Milner, Keita, Oxlade-Chamberlain, Minamino, Jota, Origi

Chelsea: Mendy; Chalobah, Silva, Rudiger; Azpilicueta, Kante, Kovacic, Alonso; Pulisic, Mount, Havertz

Rezerve: Kepa, Sarr, James, Jorginho, Loftus-Cheek, Saul, Hudson-Odoi, Lukaku, Werner

Update: Yeremi Pino, noua senzație din La Liga! Puștiul de 19 ani a marcat 4 goluri în Villarreal – Espanyol 5-1 și intrat în istorie. Detalii, AICI.

Fotbalul englez e la înălțime duminică. Chelsea și Liverpool își dispută finala Cupei Ligii Angliei. Partida se va juca pe Wembley, iar vedetele Salah, Mane, Kante și Havertz sunt așteptate să facă show.

Se joacă meciuri tari și în Italia, unde Napoli are ocazia să devină lider dacă o învinge pe Lazio. AS Roma merge la Spezia. În Spania, Barcelona vrea să-și ia revanșa în fața lui Bilbao după eliminarea din Cupă.

Barcelona – Atheltic Bilbao (22:00)

0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!
30
23:20
Basarab Panduru a făcut o criză de râs când a văzut clipul de prezentare cu Dan Petrescu: „Nu aş fi făcut niciodată aşa ceva”
30
23:00
„Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră
30
22:50
Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos!
30
22:23
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii
30
22:11
Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo
30
21:35
Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani!