Manchester City – Bournemouth 6-1! Dezastru pentru Ionuţ Radu! Kane, hat-trick în Borussia Dortmund – Bayern 0-4

Alex Ioniță Publicat: 4 noiembrie 2023, 21:25

Manchester City - Bournemouth 6-1! Dezastru pentru Ionuţ Radu! Borussia Dortmund - Bayern se joacă ACUM

Manchester City – Bournemouth , scor 6-1, a fost în format LIVE SCORE PE AS.ro. Ionuţ Radu a fost intergralist în meciul din etapa a 11-a sezonului de Premier League! Nu a primit gol de la Erling Haaland, dar Jeremy Doku a dat recital în locul starului norvegian.

Ionuţ Radu a închis poarta lui Bournemouth în prima jumătate de oră a partidei de pe Etihad Stadium, dar campioana Angliei şi a Europei a rezolvat partida în numai şapte minute. Mai întâi a deschis scorul Jeremy Doku, în minutul 30, apoi Doku a fost servant atât pentru Bernardo Silva, în minutul 33, cât şi pentru Manuel Akanji, în minutul 37. A fost 3-0 la pauză şi Guardiola l-a scos pe Haaland în partea secundă. Însă pofta de gol a „cetăţenilor” nu a fost potolită. Doku a reuşit al treilea assist al zilei, oferindu-i lui Phil Foden ocazia să înscrie, în minutul 64. Luis Sinisterra a marcat golul de onoare al oaspeţilor, însă City a mai înscris de două ori, Jeremy Doku fiind coautor la golul de 5-1, al lui Bernardo Silva.

Newcastle a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Arsenal Londra, într-un meci al etapei a 11-a din Premier League. Este primul eşec din campionat pentru londonezi.

Prima repriză fără gol a fost făcută uitată pe St James Park de către Anthony Gordon, care a deschis scorul pentru gazde în minutul 64, din pasa lui Joelinton. „Tunarii” au pus presiune pe gazde, finalul s-a jucat la poarta lui Nick Pope, dar Newcastle s-a impus cu 1-0, administrând prima înfrângere stagională echipei lui Mikel Arteta.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 11-a din Premier League

Fulham – Manchester United 0-1 (Bruno Fernandes 90+1);

Brentford – West Ham United 3-2 (Maupay 11, Mavropanos 55 autogol, N. Collins 69 / Kudus 19, Bowen 26);

Burnley – Crystal Palace 0-2 (Schlupp 22, Mitchell 90+4);

Everton – Brighton 1-1 (Mykolenk 7 / A. Young 84 autogol);

Manchester City – Bournemouth 6-1 (Doku 30, Bernardo Silva 33, 83, Akanji 37, Foden 64, Ake 88 / Sinisterra 74);

Sheffield United – Wolverhampton 2-1 (Archer 72, Norwood 90+10 / Bellegarde 89).

Newcastle Arsenal 1-0 (A. Gordon 64)

LIVE SCORE Borussia Dortmund – Bayern 0-4

Min 90+4: Final de meci! Bayern a dat de pământ de rivala Borussia Dortmund.

Min 90+3: Borussia Dortmund – Bayern 0-4. Harry Kane a marcat din nou! Hat-trick fabulos al starului lui Bayern!

Min. 72: Borussia Dortmund – Bayern 0-3! Harry Kane a reuşit dubla după o pasă perfectă a lui Kindsley Coman.

Min. 9: Borussia Dortmund – Bayern 0-2! Kane a majorat scorul. Start fabulos de meci!

Min. 3: Borussia Dortmund – Bayern 0-1! Upamecano a deschis scorul din pasa lui Sane.

Min. 1: A început marele derby al Germaniei.

LIVE SCORE Manchester City – Bournemouth 6-1

Min. 90+4: FINAL DE MECI! Ionuţ Radu a încasat 6 goluri de la campioană.

Min. 88: GOOOL City! A marcat şi Ake! Meci de coşmar pentru Ionuţ Radu!

Min. 84: GOOL City! Bernardo Silva a reuşit dubla din pasa lui Doku!

Min. 74: Goool Bournemouth! Sinisterra a marcat golul de onoare pentru echipa lui Ionuţ Radu.

Min. 64: GOOOL City! Foden, care a intrat la pauză în locul lui Haaland, a marcat şi el în poarta lui Ionuţ Radu.

Min. 37: Gool City! Doku a reuşit dubla cu un şut de la marginea careului. Mingea a fost deviată şi de Akanji.

Min. 35: GOOOL City! Bernardo Silva a marcat şi el, după o fază fabuloasă a lui Doku!

Min. 30: GOOL Manchester City! Doku a deschis scorul după o combinaţie fabuloasă cu Bernardo Silva. Ionuţ Radu nu a avut nicio şansă!

Min. 22: Ocazie City! Lovitura de cap a lui Haaland a lovit bara.

Min. 1: A început partida!

Ionuţ Radu, titular în Manchester City – Bournemouth – echipele de start

Manchester City: Ederson, Walker, Akanji, Ake, Stones, Rodri, Silva, Alvarez, Kovacic, Doku, Haaland.

Rezerve: Bobb, Dias, Foden, Grealish, Gvardiol, Lewis, Nunes, Ortega, Phillips.

Antrenor: Pep Guardiola.

Bournemouth: Radu –  Aaarons, Mepham, Zabarny, Kelly – Kerkez, Christie, Scott – Billing, Travernier, Solanke.

Rezerve: Brooks, Kluivert, Quattara, Rothwell, Semenyo, Senesi, Sinisterra, Smith, Travers.

Manchester City – Bournemouth LIVE SCORE (17:00).  Campioana Angliei atacă prima poziție

Înainte de partida dintre campioana Angliei și formația lui Ionuț Radu, gazdele se află pe poziția a 3-a în Premier League, cu 24 de puncte obținute după 10 etape. De cealaltă parte, Bournemouth este pe locul al 17-lea, ultimul loc care duce la salvarea de la retrogradare.

Trupa lui Pep Guardiola vine după victoria din derby-ul Manchesterului, 3-0 cu cei de la United, conduși de Erik ten Hag. De cealaltă parte, Bournemouth a fost învinsă de Liverpool în Cupa Ligii Angliei, cu scorul de 1-2.

Ultima întâlnire dintre cele două echipe a avut loc în luna februarie a acestui an. La momentul respectiv, „cetățenii” se impuneau cu scorul de 4-1.

Newcastle – Arsenal (19:30)

Înainte de startul acestei partide, cei de la Newcastle se află pe locul 6, cu 17 puncte după cele 10 partide disputate. De cealaltă parte, „tunarii”, vicecampioni în sezonul trecut, sunt pe locul 2, cu 24 de puncte.

Înainte de acest meci, gazdele vin după victoria cu Manchster United, din Cupa Ligii, cu scorul de 3-0. De cealaltă parte, trupa lui Mikel Arteta a fost învinsă de West Ham, tot în Cupa Ligii, cu scorul de 1-3.

Ultimul duel dintre cele două formații a avut loc în luna mai a acestui an. Atunci, cei de la Arsenal câștigau duelul din deplasare cu scorul de 2-0.

Borussia Dortmund – Bayern Munchen (19:30)

Clasicul din Bundesliga contează pentru etapa a 10-a a sezonului din Germania. Înaintea acestui duel, gazdele sunt pe locul al 4-lea, cu 21 de puncte, în timp ce bavarezii ocupă poziția a 2-a, cu 23 de puncte.

Înainte de acest duel, cei de la Dortmund vin după victoria cu Hoffenheim, din Cupa Germaniei, cu scorul de 1-0. De cealaltă parte, Bayern a fost eliminată în mod surprinzător din aceași competiție de Saarbrucken, o echipă din Liga a 3-a a Germaniei.

Ultima întâlnire dintre cele două cluburi a avut loc pe data de 1 aprilie a acestui an. Atunci, bavarezii s-au impus, pe teren propriu, cu scorul de 4-2. De asemenea, gazdele din această seară nu au mai câștigat niciun meci în fața celor de la Bayern din august 2019. La momentul respectiv, trupa din Dortmund se impunea cu scorul de 2-0.

14:24 LIVE VIDEOSlovenia – România se joacă ACUM, în AntenaPLAY, la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A 14:13 Bayern Munchen – Real Madrid LIVE TEXT (22:00).  Duel stelar în semifinalele Ligii Campionilor 13:17 EXCLUSIVDecizia luată de conducerea Rapidului după umilinţele din play-off 12:39 Marian Iancu, la un pas de revenirea în fotbalul românesc! Echipa cu care vrea să facă performanţă: „Aş merge şi eu ca acţionar” 12:31 CSA Steaua, sancţionată de Comisia de Disciplină! Echipa din Ghencea va juca fără spectatori! Ce amendă trebuie să plătească 12:10 Statuia lui Dani Alves din oraşul natal a fost retrasă 11:55 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 11:31 Coventry – Ipswich LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Oaspeţii, meci cu miză uriaşă pentru promovarea în Premier League 11:16 Farul aşteaptă ofertele de milioane de euro ale lui Gigi Becali: „Nu ne permitem să refuzăm” 10:47 Tragedie uriaşă pentru Francis Ngannou! Fostul campion din MMA a anunţat decesul fiului său Vezi toate știrile