Manchester City – Leicester 6-3. Cel mai nebun meci de Boxing Day! „Vulpile” au sperat la un miracol de Crăciun

Alexandru Ivan Publicat: 26 decembrie 2021, 18:57

Manchester City – Leicester 6-3. Cel mai nebun meci de Boxing Day! „Vulpile au sperat la un miracol de Crăciun

Manchester City, show total

• Manchester City – Leicester 6-3
  • Cel mai nebun meci de Boxing Day

Manchester City a început ca din tun meciul cu Leicester și conducea deja cu 4-0 după doar 25 de minute. Yuri Tielemans a făcut două penalty-uri, transformate de Mahrez și Sterling. De Bruyne și Gundogan au mai marcat pentru echipa lui Guardiola.

Manchester City – Leicester 6-3. Cel mai nebun meci de Boxing Day

City a ieșit relaxată de la vestiare și s-a văzut aproape egalată. Leicester a marcat de trei ori în 10 minute, prin Maddison, Lookman și Iheanacho. „Vulpile” au avut șansa să marcheze și golul patru, dar același Iheanacho a ratat singur cu portarul advers.

După ce i-a trecut glonțul pe la ureche, Manchester City s-a trezit. A mai marcat pe două ori până la final, prin Aymeric Laporte și Sterling. E al treilea meci la rând când echipa lui Pep Guardiola marchează cel puțin patru goluri.

După victoria nebună cu Leicester, Manchester City rămâne lider în Premier League, cu 47 de puncte, la șase lungimi în fața lui Liverpool, echipa de pe locul secund. Echipa lui Pep Guardiola a ajuns la opt victorii consecutive în campionat.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
28
mart.
23:01
Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine”
28
mart.
22:16
VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte
28
mart.
22:15
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
28
mart.
21:37
VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor
28
mart.
21:29
Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el”
28
mart.
20:30
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune!
Haaland la FC Barcelona poate fi transferul bombă din fotbalul mondial
Fotbal extern • 26 mart., 16:48
Haaland la FC Barcelona poate fi transferul bombă din fotbalul mondial! Anunţul făcut de spanioli
Manchester City, acord total pentru transferul "noului Lionel Messi"
Fotbal • 25 mart., 13:20
Manchester City, acord total pentru transferul „noului Lionel Messi”. Puştiul de 14 ani a mai fost dorit de Real Madrid şi Bayern
Un fost internaţional englez cu 4 titluri de campion în Premier League a spus ce se va întâmpla cu Radu Drăguşin în Anglia!
Premier League • 21 mart., 17:01
Liga Campionilor • 15 mart., 14:04
Cotele pentru câştigarea Champions League, după tragerea la sorţi a sferturilor de finală! Real Madrid, văzută cu a treia şansă
Real Madrid - Manchester City, "şocul" din sferturile Champions League
Liga Campionilor • 15 mart., 13:37
Real Madrid – Manchester City, „şocul” din sferturile Champions League! Pep Guardiola revine pe Santiago Bernabeu