Manchester City – Leicester 6-3. Cel mai nebun meci de Boxing Day! „Vulpile” au sperat la un miracol de Crăciun

Avatar photo

Publicat: 26 decembrie 2021, 18:57

Manchester City - Leicester 6-3 a fost cel mai nebun meci de Boxing Day. "Vulpile" au fost aproape de o revenire uluitoare după ce echipa lui Pep Guardiola a condus cu 4-0 la pauză.

Manchester City, show total

Manchester City a început ca din tun meciul cu Leicester și conducea deja cu 4-0 după doar 25 de minute. Yuri Tielemans a făcut două penalty-uri, transformate de Mahrez și Sterling. De Bruyne și Gundogan au mai marcat pentru echipa lui Guardiola.

Manchester City – Leicester 6-3. Cel mai nebun meci de Boxing Day

City a ieșit relaxată de la vestiare și s-a văzut aproape egalată. Leicester a marcat de trei ori în 10 minute, prin Maddison, Lookman și Iheanacho. „Vulpile” au avut șansa să marcheze și golul patru, dar același Iheanacho a ratat singur cu portarul advers.

După ce i-a trecut glonțul pe la ureche, Manchester City s-a trezit. A mai marcat pe două ori până la final, prin Aymeric Laporte și Sterling. E al treilea meci la rând când echipa lui Pep Guardiola marchează cel puțin patru goluri.

După victoria nebună cu Leicester, Manchester City rămâne lider în Premier League, cu 47 de puncte, la șase lungimi în fața lui Liverpool, echipa de pe locul secund. Echipa lui Pep Guardiola a ajuns la opt victorii consecutive în campionat.

oct.
23:53
VIDEOPloaie de goluri în Champions League! Haaland a făcut dubla în City – Copenhaga 5-0. Messi, gol de vis în Benfica – PSG 1-1. Tătărușanu, „bombardat” în Chelsea – Milan 3-0. Rezultatele serii
5
oct.
23:30
Marcel Pușcaș face un „pariu” inedit cu Gigi Becali: ”Să-l ‘uite’ în teren 90 de minute și va fi golgheterul României!”
5
oct.
23:23
VIDEOLionel Messi, gol de excepţie în Benfica – PSG. Starul argentinian a stabilit un record fabulos, după o combinaţie de vis cu Kylian Mbappe şi Neymar
5
oct.
23:18
VIDEOErling Haaland „mănâncă” recorduri pe pâine! Borna incredibilă atinsă de „mașinăria de goluri” a lui City, după „dubla” din meciul cu Copenhaga
5
oct.
22:47
Bănel Nicoliță, dezvăluire cutremurătoare! A vrut să își pună capăt zilelor după autogolul din Real Madrid – Steaua 1-0: ”Aveam toate nebuniile!”
5
oct.
22:29
Dinamo, victorie colosală în faţa lui Porto. „Dulăii”, primul succes în această ediţie de Liga Campionilor la handbal masculin
Fotbal extern • 11:06
PROCENT MONSTRUOS! Lui Haaland i-au trebuit doar 12 meciuri pentru a intra în istorie la Manchester City: „Tipul ăsta nu e om! Frate, mie îmi spui?!”
Pep Guardiola, reacție genială după al doilea gol marcat de Erling Haaland
Liga Campionilor • 9:11
Pep Guardiola, reacție genială după al doilea gol marcat de Erling Haaland, în Manchester City – Copenhaga 5-0