Manchester City – Real Madrid 2-1, Juventus – Lyon 2-1. Campionii Spaniei şi Italiei, eliminaţi din "optimile" Champions League!

De Antena Sport
Publicat: 7.08.2020, 20:00

Liga Campionilor

Twitter

Liga Campionilor se reia azi

MANCHESTER CITY – REAL MADRID 2-1

Min. 90: Final de meci. Manchester City s-a calificat în sferturile de finală ale Champions League.  A eliminat-o pe Real Madrid cu 4-2 la general.

Min. 68: GOOOLLL MANCHESTER CITY! Jesus a profitat de o nouă gafă a lui Varane şi nu i-a dat nicio şansă lui Courtois

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Final de primă repriză. Este 1-1 la pauză!

Min. 28: GOOOLLL REAL MADRID! Karim Benzema înscrie cu o lovitură perfectă de cap. Centrarea i-a aparţinut lui Rodrygo.

Min. 9: GOOOLLL Manchester City! Varane a făcut o gafă incredibilă, a fost deposedat de Jesus, iar Raheem Sterling a înscris cu uşurinţă.

Min. 1: A început meciul

JUVENTUS – LYON 2-1

Min. 90: Surpriză de proporţii. Juventus a învins-o cu 2-1 pe Olympique Lyon, dar a fost eliminată din Champions League. Echipa lui Tătăruşanu s-a impus graţie victoriei din tur, cu 1-0!

Min. 60: GOOOLLL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo a reuşit „dubla”. Şut de senzaţie cu stângul, din afara careului. Portarul advers nu a avut nicio şansă.

Min. 45: Pauză la Torino.

Min. 43: GOOOLLL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo a înscris, fără emoţii, de la punctul cu var

Min. 41: Penalty controversat primit de Juventus. După o lovitură liberă, arbitrul a considerat că un jucător din „zidul” francezilor a făcut henţ.

Min. 40: Cristiano Ronaldo a fost aproape să înscrie din lovitură liberă. Lopes are o intervenţie de zile mari!

Min. 19: Marcelo îl blochează magistral pe Bernardeschi după ce acesta a driblat întreaga apărare a celor de la Lyon.

Min. 12: GOOLLL LYON! Memphis Depay a înscris cu o execuţie de senzaţie. L-a învins pe Szczesny cu o „scăriţă”!

Min. 10: Penalty pentru Olympique Lyon. Arbitrul a arătat punctul cu var după o intervenţie a lui Bernardeschi, dar a aşteptat confirmarea VAR.

UPDATE 21:15 Au apărut şi echipele de start ale duelului dintre Juventus şi Lyon. Ciprian Tătăruşanu a fost lăsat pe bancă!

Juventus: Szczesny – Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro – Bentacur, Pjanic, Rabiot – Bernardeschi, Higuaín, Cristiano Ronaldo

Olympique Lyon: Lopes – Denayer – Marcelo – Marcal – Dubois – Cornet – Guimaraes – Caqueret – Aouar – Toko Ekambi – Depay

UPDATE 21:10 Echipele de start alese de Guardiola şi Zidane

Manchester City: Ederson – Walker, Fernandinho, Laporte, Cancelo – Rodrigo, Gundogan, De Bruyne – Foden, Sterling, Jesus

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Varane, Mendy – Kroos, Casemiro, Modric – Rodrygo, Benzema, Hazard

UPDATE 19:52 Cristiano Ronaldo este pregătit înaintea meciului cu Lyon. Reacţia portughezului după o scenă amuzantă la ultimul antrenament

UPDATE 17:45 Gareth Bale nu joacă cu City! Zidane: „A preferat să nu joace în acest meci”

Astfel, vineri şi sâmbătă se vor desfăşura meciurile care vor stabili ultimele patru echipe calificare în faza sferturilor de finală ale competiţiei.

Liga Campionilor | Vineri, 22:00

Liga Campionilor | Sâmbătă, 22:00

Sferturile de finală pe care le cunoaştem deja sunt Leipzig (Germania) – Atletico Madrid (Spania) şi Atalanta (Italia) – Paris Saint-Germain (Franţa).

Liga Campionilor | Sferturile, semifinalele şi finala, la Lisabona

Învingătoarele manşelor de vineri şi ale celor de sâmbătă vor evolua în celelalte două sferturi.

Sferturile, semifinalele şi finala vor avea loc la Lisabona, după următorul program:

23:00 „Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră 22:50 Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos! 22:23 Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii 22:11 Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo 21:35 Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani! 21:13 EXCLUSIVVictor Piţurcă nu concepe ca Gigi Becali să preia stadionul Steaua: „Să-şi vadă de echipa lui”! Replică dură pentru milionar 21:04 Foto„Mi-au plăcut aventurile!” Florin Piersic, dezvăluiri incredibile despre relaţia cu o femeie căsătorită: „Când soţul pleca…” 20:24 Rapid – FCSB s-ar putea juca fără spectatori! Fanii „alb-vişinii” au aruncat cu torţe şi cu oltenii! Ce scrie în regulament 20:03 Thibaut Courtois, OUT de la EURO 2024! Decizia finală luată cu 54 de zile înainte de Belgia – România 19:37 „Îi schimbaţi pe Daniel Niculae şi Bogdan Lobonţ?” Victor Angelescu, anunţ despre ceea ce urmează la Rapid: „Nu mă aşteptam!” Vezi toate știrile